Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 stycznia 2008

Tworzenie mapek do Unreal Tournament III w wersji na PS3 już niedługo stanie się faktem

Piotr Doroń, 4 stycznia 2008, 19:05

Z informacji przedstawionych przez Marca Reina za pośrednictwem oficjalnego forum gry Unreal Tournament III wynika, że publikacja długo oczekiwanych narzędzi, dzięki którym każdy zainteresowany posiadacz PlayStation 3 będzie mógł przenieść na swoją konsolę własnoręcznie wykonaną mapę, odbędzie się już niedługo.

NVIDIA firmą roku w plebiscycie magazynu Forbes

Piotr Doroń, 4 stycznia 2008, 18:25

Amerykańskie wydanie miesięcznika gospodarczego Forbes dokonało wyboru Firmy Roku 2007. Wybór redakcji padł na największego obecnie producenta chipów graficznych, czyli kalifornijski koncern nVidia. Firma odpowiedzialna za powstanie kart z serii GeForce zdeklasował rywali, co nie dziwi szczególnie w świetle osiągnięcia rewelacyjnych wyników finansowych.

Poradnik: „Universe at War: Earth Assault”

Redakcja GRYOnline.pl, 4 stycznia 2008, 17:59

"Witaj w nieoficjalnym poradniku do strategii Universe at War: Earth Assault. Tekst ten składa się w głównej mierze z bardzo obszernego opisu przejścia wszystkich trzech kampanii gry. „Universe at War” z oczywistych względów w bardzo dużym stopniu przypomina innego RTS-a wyprodukowanego przez studio Petroglyph, a mianowicie Star Wars: Empire At War.”

Toporek, nóż i pistolet w zestawie kolejnych nakładek dla Wiimote'a
Toporek, nóż i pistolet w zestawie kolejnych nakładek dla Wiimote'a

Piotr Doroń, 4 stycznia 2008, 17:56

Najnowsza stacjonarna konsola Nintendo to zdecydowanie najciekawsza platforma pod względem liczby różnego rodzaju dodatków. Tezę tę potwierdza najnowszy produkt amerykańskiej firmy Dragon Electronics. Jest nim zestaw nakładek dla kontrolera Wiimote.

Microsoft wyjaśnia sprawę ostatnich problemów z funkcjonowaniem Xbox LIVE

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 17:22

Jak już informowaliśmy, serwery Microsoftu obsługujące serwis Xbox LIVE nie wytrzymały natłoku graczy, którzy chcieli z niego skorzystać w świątecznym okresie, co sprawiło, że wiele osób miało problemy z zalogowaniem się. Przez ponad tydzień trwały prace mające na celu usunięcie problemów z funkcjonowaniem serwisu.

Lost Odyssey pod koniec lutego w Europie

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 16:49

Hiszpański serwis hardgame2 informuje, iż Microsoft potwierdził 29 lutego jako datę premiery gry z garunku jRPG, Lost Odyssey na obszarze tego państwa. Tym samym, najprawdopodobniej jest to także dzień, w którym najnowsze dzieło studia Mistwalker pojawi się również na terytorium całej Europy.

Pierwsze wieści o nowej grze twórcy Total Annihilation i Supreme Commander

Robert Duraj, 4 stycznia 2008, 16:05

Chris Taylor, którego pamiętamy z prac nad Total Annihilation oraz serią Dungeon Siege, postanowił wprowadzić na rynek komputerowy grę stanowiącą kumulację jego doświadczeń programistycznych. Najnowsze dzieło, założonej przez niego firmy Gas Powered Games będzie oparte na modyfikacji do Warcraft III, zatytułowanej Defense of the Ancients.

Już jutro zobaczymy zwiastun gry Stargate Worlds
Już jutro zobaczymy zwiastun gry Stargate Worlds

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 15:34

Dosłownie wczoraj informowaliśmy o rewelacjach serwisu XboxFamily, według którego Metal Gear Solid: Guns of the Patriots miałby zawitać również na Xboxa 360. Plotki i przecieki na ten temat od jakiegoś czasu pojawiają się z zadziwiającą regularnością napełniając nadzieją serca posiadaczy konsoli Microsoftu.

Pierwsze screeny z gry Ferrari Project
Pierwsze screeny z gry Ferrari Project

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 15:14

Ponad rok temu studio Blimey! Games poinformowało o fakcie powstawania gry o roboczym tytule Ferrari Project, powstającej na komputery PC oraz konsole, Xbox 360 i PlayStation 3. Aż do dzisiaj wiedzieliśmy o tym produkcie bardzo niewiele, może poza tym, że będziemy mogli zasiąść za kierownicą najlepszych samochodów świata z włoskiej stajni, zaś nad grą pracują ludzie odpowiedzialni za takie serie

Konami anonsuje Target: Terror
Konami anonsuje Target: Terror

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 14:49

Konami poinformowało iż trwają prace nad grą zatytułowaną Target: Terror przeznaczoną dla konsol Wii, w której szczególnym ułatwieniem będzie posiadanie przez gracza specjalnej przystawki do Wiilota imitującej pistolet, Zappera.

Możecie być spokojni o jakość God of War III - mówi Cory Barlog

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2008, 14:12

God of War jest z całą pewnością jedną z najlepszych serii w historii elektronicznej rozrywki. Do tej pory ukazały się dwie części dostępne na konsolę PlayStation 2, a zapewne już wkrótce usłyszymy o konkretnej dacie premiery części trzeciej. Tym razem na PlayStation 3.

Wygraj konsole PlayStation 3 we wspólnym konkursie firmy Sony i magazynu Men's Health

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2008, 13:49

Polski oddział koncernu Sony Computer Entertainment przygotował wraz z magazynem Men’s Health dwa konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. kilka konsol PlayStation 3, wyposażonych w dysk o pojemności 40 GB i rozmaite gadżety (koszulki, smycze, gry).

Zapowiedź Diablo III na horyzoncie?

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 11:20

Wygląda na to, że Blizzard Entertainment na poważnie przymierza się do ogłoszenia światu prac nad grą Diablo III. W sieci pojawiły się bowiem znaki świadczące o przygotowaniach firmy do wydania gry.

Krwawy MMO od Gravity Interactive
Krwawy MMO od Gravity Interactive

Robert Duraj, 4 stycznia 2008, 11:17

Requiem: Bloodymare to najnowsza gra koreańskiego producenta Gravity Interactive. Twórcy, którzy słyną z gier massively multiplayer online, zapowiadają bardzo krwawą i przerażającą rozgrywkę, przeznaczoną tylko dla dorosłych graczy.

Nowe informacje na temat kontynuacji gry Just Cause

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 11:14

O tym, że kontynuacja gry Just Cause jest w produkcji, wiadomo już od dłuższego czasu. Do tej pory jednak nie znaliśmy żadnych szczegółów na jej temat. Dopiero dzięki wywiadowi, jakiego udzielił główny projektant gry, Peter Johanasson, magazynowi PlayStation World Magazine, dowiedzieliśmy się co nieco o sequelu.

Guitar Hero II w wersji bez gitary wkrótce w Europie
Guitar Hero II w wersji bez gitary wkrótce w Europie

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 11:09

Jak poinformował serwis IGN, 25 stycznia na brytyjskie półki sklepowe trafi Guitar Hero II na X360 w wersji bez dołączanej gitary. Niewykluczone jest, że gra w tej edycji ukaże się również w innych europejskich krajach.

Criterion zwiększa limit graczy trybu multiplayer w demie Burnout Paradise
Criterion zwiększa limit graczy trybu multiplayer w demie Burnout Paradise

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 11:01

Do premiery Burnout Paradise pozostało nieco ponad dwa tygodnie (22 stycznia), ale już teraz twórcy z firmy Criterion dbają o to, by gracze się nie nudzili. Wzbogacili mianowicie dostępne od grudnia demo gry o nowe wyzwania oraz zwiększyli limit trybu multiplayer, pozwalając na ściganie się ośmiu osobom jednocześnie.

Co nam przyniosła czwartkowa aktualizacja PlayStation Store?

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 10:56

W ubiegłym tygodniu amerykański PlayStation Store nie wzbogacił się o żadne nowości. Europejczycy z kolei otrzymali grę i dwa dema. Wygląda na to, że w tym tygodniu sytuacja się odwróciła, Amerykanie nadrabiają zaległości, podczas gdy posiadacze PS3 ze Starego Kontynentu mogą pobrać jedynie najnowszy trailer Devil May Cry 4 oraz dodatek do gry Folklore.

Czy dojdzie do połączenia firm Midway oraz SCi/Eidos?

Piotr Doroń, 4 stycznia 2008, 10:55

Z informacji pozyskanych przez serwis Next-Gen wynika, że przedstawiciele firm Midway oraz SCi (będącej właścicielem Eidosa) po raz kolejny spotkali się na tajnych rozmowach. Ich efektem może być fuzja obu podmiotów.

Deca Sports na konsolę Wii kolejną grą firmy Hudson
Deca Sports na konsolę Wii kolejną grą firmy Hudson

Piotr Doroń, 4 stycznia 2008, 10:11

Deca Sports (w Europie Sports Island) będzie kolejną pozycją, przy pomocy której firma Hudson Entertainment postara się zdobyć serca właścicieli konsoli Nintendo Wii. Czy sukces przyniesie jej gra sportowa, w której poszczególne dyscypliny zostały potraktowane z lekkim przymrużeniem oka?

Oficjalne forum poświęcone grze Shadowrun przestanie istnieć
Oficjalne forum poświęcone grze Shadowrun przestanie istnieć

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2008, 09:51

Cieszące się dużą popularnością forum na oficjalnej stronie gry Shadowrun, zostanie wkrótce zamknięte. Smutną wiadomość dla fanów tego programu przekazała przedwczoraj Dana Hanna z nieistniejącej już firmy FASA Studio.

Zapowiedziano grę Total Extreme Wrestling 2008

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 07:15

Firma Grey Dog Software zapowiedziała kolejną odsłonę serii menadżerów wrestlingu Total Extreme Wrestling. Nowa część opatrzona będzie numerem 2008 i w stosunku do poprzedniczek zostanie rozbudowana o szereg rozwiązań, których wprowadzenia domagali się fani.

Microsoft sprzedał już prawie 18 milionów Xboksów 360

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2008, 07:09

Koncern Microsoft ujawnił wczoraj najnowsze dane dotyczące popularności Xboksów 360 oraz gier Halo 3 i Mass Effect. Z opublikowanych informacji wynika, że do tej pory gigant z Redmond sprzedał na całym świecie ponad 17.700.000 konsol.

Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual
Twórcy Hitmana przerzucają się na tworzenie gier typu casual

Artur Falkowski, 4 stycznia 2008, 07:04

Część twórców Hitmana odeszła z IO Interactive i założyła własne studio, nazywając je The Game Equation. W odróżnieniu od swoich poprzednich projektów, deweloperzy postanowili zająć się tworzeniem gier typu casual. Jednym z ich pierwszych dzieł opracowanych pod nowym szyldem jest Deep Blue Sea, gra logiczna oparta na sprawdzonym schemacie.

Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 zagrają w Far Cry 2
Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 zagrają w Far Cry 2

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2008, 06:46

Druga odsłona cyklu Far Cry nie będzie produktem dostępnym wyłącznie dla posiadaczy „blaszaków”. Koncern Ubisoft Entertainment oznajmił wczoraj, że w tą pierwszoosobową strzelaninę zagrają również użytkownicy konsol nowej generacji.