Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 stycznia 2008

God of War III najwcześniej na Gwiazdkę 2009
God of War III najwcześniej na Gwiazdkę 2009

Marek Grochowski, 23 stycznia 2008, 18:15

Fani przygód mitycznego Kratosa czekają z utęsknieniem, aż trzecia część serii God of War ukaże się wreszcie na konsoli PlayStation 3. Niestety, zanosi się na to, że upragniony przez graczy moment nastąpi dopiero za niecałe dwa lata – taką wiadomość podał serwis GamesRadar, którego redaktorzy skontaktowali się z anonimowym pracownikiem koncernu Sony.

Wygraj kartę dźwiękową w konkursie Avencast: Rise of the Mage!
Wygraj kartę dźwiękową w konkursie Avencast: Rise of the Mage!

Marek Grochowski, 23 stycznia 2008, 17:15

Jeśli dotąd nie zetknęliście się z demem gry Avencast: Rise of the Mage, jej producenci mają dla Was szczególną ofertę. Odpowiedzialni za stworzenie powyższego cRPG panowie ze studia Clockstone Software w porozumieniu z firmą Creative ogłosili konkurs, w którym do wygrania są cztery karty dźwiękowe z serii Sound Blaster XtremeGamer.

1,2 miliona egzemplarzy PS3 sprzedanych w Europie w okresie świątecznym

Maciej Myrcha, 23 stycznia 2008, 15:58

Informację taką podał w wywiadzie udzielonym redaktorom serwisu Bloomberg sam prezes dywizji gier firmy Sony, Kazuo „Kaz” Hirai, zaznaczając, iż powyższy wynik dotyczy ostatnich pięciu tygodni ubiegłego roku. Dużą zasługę w osiągnięciu tak dobrego wyniku miało „cięcie” ceny konsoli.

Jake Hunter – kolejny detektyw na DS
Jake Hunter – kolejny detektyw na DS

Maciej Myrcha, 23 stycznia 2008, 13:03

Wygląda na to, iż w Kraju Kwitnącej Wiśni drugą młodość przeżywają gry „święcące” swoje triumfy wiele, wiele lat temu. Japońscy wydawcy z uporem maniaków wyszukują wszystko co się da przekuć „przykładowo” na konsolę DS oraz wydać zarówno u siebie jak i za granicami kraju. Idąc za ciosem i sukcesem serii Phoenix Wright (oryginalnie wydanej w Japonii na Gameboy Advance), na wspomnianą konsolę trafi kolejny detektyw – Jake Hunter.

Wersja demonstracyjna Turning Point: Fall of Liberty na Xbox Live Marketplace
Wersja demonstracyjna Turning Point: Fall of Liberty na Xbox Live Marketplace

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 12:10

Grywalna wersja demonstracyjna gry Turning Point: Fall of Liberty pojawiła się dzisiaj w usłudze Xbox Live Marketplace.

30-tysięcy punktów w 3DMark06
30-tysięcy punktów w 3DMark06

Przemysław Bartula, 23 stycznia 2008, 11:49

Firma EVGA, szanowany producent sprzętu komputerowego, w tym płyt głównych i kart graficznych dumnie obwieścił światu, iż dwóch ekstremalnych miłośników overclockingu wykręciło na produkowanych przez niego podzespołach wynik 30,138 punktów w 3DMark06. Ustanowiono tym samym nowy rekord w tej aplikacji testującej.

Richard Jacques „popieści” uszy graczy w Conflict: Denied Ops
Richard Jacques „popieści” uszy graczy w Conflict: Denied Ops

Maciej Myrcha, 23 stycznia 2008, 11:42

Już niedługo na rynku pojawi się kolejna gra studia Pivotal Games z Konfliktem w nazwie – Conflict: Denied Ops. Przedstawiciele wydawcy wspomnianego tytułu poinformowali, iż oprócz stojącej na wysokim poziomie oprawy graficznej, całkiem przyjemne wrażenia estetyczne zapewni nam też warstwa muzyczna.

Nowe screenshoty z Don King Presents: Prizefighter
Nowe screenshoty z Don King Presents: Prizefighter

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 11:34

Na początku grudnia informowaliśmy Was o nowej grze bokserskiej, której deweloperem została firma Venom Games. Nowa marka sygnowana jest nazwiskiem jednego z najbardziej znanych promotorów w tej dyscyplinie sportu – Dona Kinga.

Battlefield Heroes grą Third Person Perspective?

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 11:08

Dwa dni temu koncern Electronic Arts ujawnił, iż ekipa DICE pracuje między innymi nad grą Battlefield Heroes, darmową wariacją na temat sieciowych strzelanin militarnych. Niestety wraz z oświadczeniem prasowym nie pojawiła się żadna szersza notka informująca o sposobie rozgrywki. Z pomocą przychodzi nam jednak Internet.

Bonnie i Clyde oczami twórców Total Overdose
Bonnie i Clyde oczami twórców Total Overdose

Przemysław Bartula, 23 stycznia 2008, 10:29

Zapewne większość z nas zapamiętała Total Overdose jako zabawną i odjechaną, a przede wszystkim bardzo grywalną strzelaninę w klimatach rodem z filmu Desperado. Firma Deadline Games A/S, której zawdzięczmy ten tytuł dała właśnie znać, że jej kolejną produkcją jest Faith and a .45. Jak nietrudno się domyśleć to również będzie gra akcji pełna widowiskowej wymiany ognia.

Nominacje do nagrody Game Developers Choice Awards

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 10:15

Jak co roku, także i teraz ujawniono nominacje do ósmej, edycji konkursu Game Developers Choice Awards odbywającego się w trakcie imprezy Game Developers Conference, która odbędzie się w dniach 18-22 lutego w San Francisco. Uroczysta gala powiązana z ogłoszeniem wyników będzie miała miejsce 20 lutego. Swoim udziałem uświetni ją między innymi Sid Meier, ojciec Cywilizacji.

Pierwszy MMO w ofercie Steam

Przemysław Bartula, 23 stycznia 2008, 09:42

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Steam, stworzony przez firmę Valve, stał się najpopularniejszym systemem dystrybucji internetowej i ogłoszenia kolejnych wydawców, takich jak THQ, Codemasters czy Take 2, o włączeniu do jego oferty nowych gier nie są niczym wyjątkowym. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś niecodziennym – w Steamie wkrótce pojawi się pierwsza gra z gatunku MMO. Jest nią Eve Online, rozwijana przez firmę CCP.

Demo Devil May Cry 4 w czwartek, 24 stycznia

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 09:15

Do ósmego lutego, czyli dnia premiery długo oczekiwanej gry Devil May Cry 4 pozostało zaledwie szesnaście dni, tak więc najwyższa pora, aby Capcom będący producentem i wydawcą tego tytułu zajął czymś zniecierpliwionych graczy.

Dziesięć milionów osób gra w World of Warcraft

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 08:49

Blizzard Entertainment podał do publicznej wiadomości, iż liczba subskrybentów World of Warcraft przekroczyła właśnie dziesięć milionów.

Tryb multiplayer w Condemned 2
Tryb multiplayer w Condemned 2

Robert Duraj, 23 stycznia 2008, 08:15

Na nieco ponad miesiąc przed premierą, wydawca Condemned 2: Bloodshot, firma SEGA, udostępnił pewne informacje dot. wspomnianej gry. Z opublikowanych wiadomości możemy dowiedzieć się, jakie opcje rozgrywki będzie nam oferować Condemned 2 w trybie dla wielu graczy.