Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 stycznia 2008

Były szef EA Chicago przenosi się do Microsoftu

Przemysław Zamęcki, 27 stycznia 2008, 18:26

Na początku listopada ubiegłego roku koncern Electronic Arts zdecydował się na zamknięcie swojego studia mieszczącego się w Chicago. Na kartach elektronicznej rozrywki zasłużyło się ono m.in. takimi seriami, jak Def Jam czy Fight Night. Jego szefem był Kudo Tsunoda, który w chwili rozwiązania wraz z ekipą pracował nad bijatyką z akcją umiejscowioną w uniwersum Marvela.

Pandemic Studios pracuje nad czterema nowymi programami

Przemysław Zamęcki, 27 stycznia 2008, 17:51

Pandemic Studios (m. in. Full Spectrum Warrior, Star Wars: Battlefront) ujawniło na swojej stronie internetowej, iż w chwili obecnej prowadzi prace nad czterema nowymi programami. Nie podano jednak żadnych tytułów, zaś same projekty oznaczono odpowiednio nazwami B, Q, Y oraz Z.

Blizzard otwiera dział community Starcraft II
Blizzard otwiera dział community Starcraft II

Przemysław Zamęcki, 27 stycznia 2008, 16:31

Do premiery drugiej części Starcrafta pozostała co prawda jeszcze nieokreślona ilość czasu – Blizzard znany jest z tego, że wypuszcza w świat swoje gry tylko wtedy, jeżeli w 100% mają one szanse spełnić oczekiwania graczy – niemniej jednak oznaki coraz żywszej kampanii marketingowej są już znakomicie widoczne.

Sony opracowało mniejszy i tańszy czytnik Blu-ray

Artur Falkowski, 27 stycznia 2008, 13:26

Sony we współpracy z firmą Nichia, producentem tworzącym między innymi lasery półprzewodnikowe i diody LED, opracowało nową technologię umożliwiającą przygotowanie mniejszych i mniej kosztownych czytników i nagrywarek Blu-ray.

Sprzedaż konsol w Japonii (14-20 stycznia)

Artur Falkowski, 27 stycznia 2008, 13:15

Niższa niż zwykle sprzedaż gier w Japonii w tygodniu pomiędzy 14 a 20 stycznia powiązana była także z nieco mniejszym zapałem mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni do nabywania nowych konsol.

Nowe samoloty do Ace Combat 6 od czwartku na Xbox LIVE
Nowe samoloty do Ace Combat 6 od czwartku na Xbox LIVE

Artur Falkowski, 27 stycznia 2008, 13:08

Firma Namco Bandai ogłosiła, że miłośnicy podniebnych starć zagrywający się w Ace Combat 6 już w najbliższy czwartek otrzymają możliwość pobrania nowych samolotów do wspomnianej produkcji. Niestety za większość przyjdzie im zapłacić. Zaledwie jedna maszyna będzie udostępniona za darmo.