Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2008, 15:23

autor: Przemysław Zamęcki

Noworoczna obniżka cen gier

Z nowym krokiem chciałoby się zakrzyknąć na widok spadających na łeb na szyję cen gier dwóch największych polskich dystrybutorów: CD Projekt i Cenega.

Z nowym krokiem chciałoby się zakrzyknąć na widok spadających na łeb na szyję cen gier dwóch największych polskich dystrybutorów: CD Projekt i Cenega. Początek roku to także znakomity okres na wyczyszczenie magazynów i przygotowanie ich na napływ świeżutkich pudełeczek z najnowszymi, tegorocznymi hitami.

Niemniej jednak z pewnością wśród czytelników znajduje się bardzo wiele osób, które wstrzymują się z zakupami nowości wyczekując na takie jak ta okazje. Czy warto było zatem poczekać i za odłożone do skarpety złotówki nabyć upragniony tytuł?

Na początek zajmijmy się CD Projektem. W przecenie dostępnych jest kilkanaście tytułów oferowanych taniej o 15% do 50% w stosunku do ceny wyjściowej. Liczba egzemplarzy objętych promocją jest ograniczona, zaś sama wyprzedaż potrwa tylko do 31 stycznia. Tak więc jeżeli uważacie, że któryś z poniższych tytułów godzien jest Waszego zainteresowania, warto się pośpieszyć. Jak już wspomniano wyżej, firma oferuje kilkanaście tytułów, my jednak skupmy się na tych najciekawszych.

World in Conflict pozwala nam wcielić się w rolę dowódcy wojsk amerykańskich, który stanął przed trudnym zadaniem obrony swojej ojczyzny napadniętej przez Sowietów. Jest to tytuł z popularnego gatunku strategii czasu rzeczywistego stawiający przede wszystkim na szybkość i intensywność trybu multiplayer. Sprawdź sam, czy za cenę o 30% niższą od dedykowanej (69,99 PLN zamiast prawie 100 PLN) nie oddasz wrogowi nawet guzika od koszuli.

Jednym z najpopularniejszych światów eksplorowanych przez twórców gier komputerowych jest Toril, glob zamieszkiwany przez setki najróżniejszych stworzeń, planeta, która była niemym świadkiem powstawania i upadku wielkich królestw i imperiów. Pełna magii, także tej ekranowej. Gracze, świat Torilu znają zapewne dużo lepiej pod nazwą Forgotten Realms. Maska Zdrajcy kontynuuje fabułę Neverwinter Nights 2, wprowadza jednak dużo lepiej zarysowane tło, jak i znacznie poważniej stara się traktować zasady kierujące zachowaniem napotykanych po drodze postaci. W wielu recenzjach porównywana do znakomitego i legendarnego już Planescape: Torment. Czyż może być lepsza rekomendacja? I to za 39,99 PLN?

W obliczu wroga jest samodzielnym dodatkiem do pełnej wersji gry Supreme Commander, strategii czasu rzeczywistego stworzonej przez Chrisa Taylora, człowieka uważanego w pewnych kręgach za guru branży komputerowej rozrywki, mającego na koncie wspaniały hit z końca lat dziewięćdziesiątych, Total Annihilation. Dodatek wprowadza zupełnie nową stronę konfliktu, a także ponad setkę nowych jednostek, nowe tryby rozgrywki i kilka map przeznaczonych do zmagań w trybie wieloosobowym. CD Projekt przyciął cenę do 39,99 PLN. Jest to znakomita oferta, zważywszy na to, iż jest to produkt niewymagający podstawowej edycji Supreme Commandera.

Kompania Braci: Na linii frontu pokazuje niedowiarkom, że dodatek może być lepszy, dłuższy i znacznie bardziej wyważony niż wersja podstawowa gry. A przy okazji potrafi być całkowicie samodzielny i aby zadziałał nie potrzeba wydać ani złotówki więcej. Jeżeli uważacie, że II Wojna Światowa została już przez wszelkich twórców do cna wyeksploatowana, jesteście w błędzie. Studiu Relic udało się dokonać rzeczy niemożliwej i zmajstrować prawdziwe arcydzieło wśród strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym. W trybie dla pojedynczego gracza wspólnie z angielskimi wojakami zdobywać będziemy francuskie miasteczko Caen, zaś po stronie Niemców, pogonimy kota pancernymi zagonami angielskim komandosom, amerykańskim spadochroniarzom i polskiej Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej dowodzonej przez generała Sosabowskiego. Prawda, że intrygujące? Kupując przed 31 stycznia zapłacicie tylko 59,99 PLN.

Pozostałe tytuły, które objęte zostały noworoczną wyprzedażą znajdziecie na tej stronie internetowej.

A czym pochwalić się może Cenega? Przyjęła ona nieco inne zasady sprzedaży niż konkurent. Otóż koszt zakupu jednej gry wynosi 69,90 złotych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na dwa tytuły z przecenionej oferty, zapłacimy 119,90 złotych (czyli niecałe 60 PLN za jedną). W przypadku wyboru trzech gier będzie to 149,90 złotych (niecałe 50 PLN za jedną). Wyprzedaż trwać będzie do połowy lutego lub do wyczerpania zapasów. Zobaczmy, co ciekawego do zaoferowania prawdziwym graczom ma Cenega.

Bioshock – Co by było, gdyby ktoś, pomijając aspekt techniczny całego przedsięwzięcia, postanowił, że nie pasuje do współczesnego mu świata, rozpoczynającej się właśnie zimnej wojny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim i w dosłownym znaczeniu tego słowa, dał nura w głębiny oceanu, budując tam utopijne miasto – schronienie dla artystów, naukowców i ludzi biznesu. Miasto samowystarczalne, zaopatrzone we własne lokale szeroko pojętej rozrywki, kina, teatry czy kasyna, ale także fabryki, szpitale czy piękne ogrody. Miejsce pozbawione prześladowań tajnej policji, zapewniające swoim mieszkańcom rozwój duchowy i artystyczny. Miejsce, w którym nie liczą się tytuły i wyznawane absoluty, za to rządzi rozum i człowiek. Bo takie właśnie w zamierzeniu jego budowniczego, Andrew Ryana, miało być Rapture, nim w 1960 roku trafia do niego gracz i odkrywa, że nawet wykreowanie fasady pozornej szczęśliwości nie uchroni żadnej społeczności przed postępującą dekadencją, a w konsekwencji – katastrofą. Tętniące życiem podwodne miasto zamienia się w pełnego tajemnic, mimowolnego świadka krwawych wydarzeń i historii, które powoli, acz nieubłaganie poznaje również główny bohater. Taki jest właśnie Bioshock, wspaniały, tajemniczy, przepełniony fascynującym klimatem zaginionej w bezmiarach oceanu cywilizacji.

Tomb Raider Anniversary uświetnił swoim pojawieniem się dziesięciolecie największej heroiny komputerowej rozrywki, Lary Croft. Jest to remake pierwszej części gry odziany w nowe graficzne szaty, pozwalający z tym wiekopomnym dziełem zapoznać się również nieco młodszym stażem graczom. Naszym zadaniem będzie odnalezienie mitycznego artefaktu, którego odnalezienie zleciła nam pewna potężna korporacja. Coś jednak wydaje się być nie w porządku, wobec czego panna Lara postanawia przeciwstawić się swoim mocodawcom i na własną rękę rozwikłać pradawną tajemnicę. Przy okazji zwiedzimy peruwiańskie grobowce, antyczną świątynię a nawet egipskie piramidy – wszystko to w konwencji gry platformowej połączonej z przygodą w stylu Indiany Jonesa.

Silent Hunter 4 to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników historii II Wojny Światowej, a przede wszystkim tej jej części, która rozgrywała się na morzach i oceanach. No i oczywiście filmu Das Boot, któremu udało się wprowadzić prawdziwy boom na podwodniaków. Tym razem niemieckie wilcze stada szerzące postrach na Atlantyku i w basenie Morza Śródziemnego zamienimy na nieco cieplejszą, dosłownie, posadkę oficera marynarki Stanów Zjednoczonych. Teatrem działań wojennych stał się Pacyfik, zaś główną zwierzyną japońska Flota Cesarska.

Fanom książek Toma Clancy’ego nie trzeba pewnie wcale polecać gier sygnowanych jego nazwiskiem. Wszak sami z całą pewnością doskonale wiedzą, że pozwalają one na bardzo ciekawe muśnięcie klimatu współczesnych konfliktów i sztuki nowoczesnej wojny. Nie inaczej jest w przypadku Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, w której jako kapitan Mitchell przejmujemy dowództwo nad tytułowym oddziałem „Duchów”. Rok 2014, konflikt amerykańsko-meksykański, brak miejsca na jakiekolwiek błędy. A przy okazji supernowoczesne wyposażenie i prototypowa broń to esencja tej taktycznej strzelanki.

Enemy Territory: Quake Wars jest próbą odpowiedzi popularnej marki na serię Battlefield. Gra powstawała przy ścisłej współpracy z id Software, zaś jej akcja rozgrywa się w 2065 roku, podczas inwazji na naszą planetę wojowniczych Stroggów. Szybki i dynamiczny, skierowany głównie do graczy sieciowych tytuł z całą pewnością znajdzie rzesze zwolenników wśród osób oczekujących od gier właśnie tego typu rozgrywki.

Tworząc niemal dwadzieścia lat temu pierwszą Cywilizację, Sid Meier z pewnością nie miał pojęcia, że seria będzie się cieszyć tak olbrzymią popularnością wśród komputerowej braci. Beyond the Sword jest dodatkiem do czwartej części gry, skupiającym się na okresie, kiedy świat pełen był już arkebuzów, garłaczy i gwintówek, czyli innymi słowy prochowej broni strzeleckiej. Autorzy przygotowali dwanaście nowych scenariuszy oraz dziesięć całkowicie nowych cywilizacji. Nie zabrakło także nowych jednostek, cudów świata, przywódców, budowli a także znacznie rozszerzonych opcji dyplomacji.

Wszystkie tytuły Cenegi, które obejmuje promocja znajdziecie w tym miejscu.

Należy także dodać, iż wszystkie te gry dostępne są zarówno w sprzedaży internetowej, jak i śmiało możecie ich szukać we wszelkiego rodzaju sklepach i marketach.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej