Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer (PC)
OkładkaNeverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer (PC)

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy PC

Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Oficjalne rozszerzenie do drugiej odsłony serii trzecioosobowych gier cRPG Neverwinter Nights. Fabuła dodatku zatytułowanego Maska Zdrajcy rozpoczyna się tuż po walce z Królem Cieni, kończącej trzeci akt gry podstawowej.

To jest dodatek do gry Neverwinter Nights 2.

RPG | TPP | fantasy | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy Premiera PC

28września2007

pudełko PL

5grudnia2007

producent: Obsidian Entertainment wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Mask of the Betrayer to tytuł pierwszego, oficjalnego dodatku do znakomitej gry z rodzaju RPG, Neverwinter Nights 2. Projektanci i developerzy studia Obsidian Entertainment ponownie przenoszą nas do Zapomnianych Krain. Opowieść rozpoczyna się tuż po finałowej walce z Królem Cieni, która miała miejsce w trzecim akcie podstawowej wersji gry. Nasz bohater budzi się w samotności głęboko pod powierzchnią ziemi. Otoczony przez hordę złych duchów, gracz rozpocznie nową, epicką przygodę, w której odnajdzie swoje prawdziwe przeznaczenie.

Akcja rozszerzenia rozgrywa się na terenie krainy Rashemen, nieopodal Thay. Mask of the Betrayer oferuje nam mnóstwo nowości: potworów, atutów, klas postaci, zbroi, ras, przedmiotów, broni, zaklęć itp. Autorzy usprawnią również narzędzia, za pomocą których można tworzyć modyfikacje. Na ten ostatni aspekt studio Obsidian Entertainment zwraca szczególną uwagę – nie jest bowiem dla nikogo tajemnicą, że wokół cyklu Neverwinter Nights skupiona jest ogromna społeczność graczy. Pewnym zmianom i ulepszeniom uległ również silnik gry jak również interfejs gracza.

Według zapowiedzi twórców dodatku, jego ukończenie zajmuje około 15 godzin. Oczywiście w zależności od podejmowanych przez gracza wyborów, czas ten może ulec zmianie. Wśród wspomnianych wcześniej nowości pojawia się całkowicie nowa klasa prestiżowa, która została zaprojektowana przy współpracy z pracownikami Wizards of the Coast. „Maniaków” rozwoju postaci ucieszy z pewnością fakt, iż poprzeczkę poziomów podniesiono do 30. Wśród tzw. wyczynów (feats) znajdują się praktycznie wszystkie znane z dodatku do pierwszej części gry, Hordes of the Underdark, jednak tak jak i w przypadku klas prestiżowych, nie zabrakło nowych, stworzonych przy wydatnej pomocy ze strony Wizards of the Coast. Wprowadzono nieco zmian do systemu tworzenia przedmiotów i uzbrojenia, jak również ich magicznego ulepszania - proces ten jest teraz znacznie prostszy oraz bardziej logiczny, a zapewniają to nowe receptury i komponenty. Premierowe przedmioty, jak również broń czy elementy uzbrojenia, z racji tego, iż są bardziej potężne niż w podstawowej części gry, są znacznie trudniejsze do zdobycia.

Ostatnia modyfikacja 18 maja 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1054 głosów czytelników.

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 5.5 GB HDD
  • Windows XP