Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Supreme Commander: Forged Alliance (PC)

Supreme Commander: W obliczu wroga PC

Supreme Commander: Forged Alliance

Supreme Commander: W obliczu wroga jest samodzielnym rozszerzeniem wydanej w 2007 roku kosmicznej strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja dodatku osadzona została po wydarzeniach przedstawionych w bazowej grze.

To jest dodatek do gry Supreme Commander.

Strategiczne | science fiction | RTS

PC Windows
Okładka Supreme Commander: Forged Alliance (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6listopada2007

5grudnia2007

pudełko PL

Forged Alliance to opracowywany przez Chrisa Taylora (twórcę Total Annihilation) i studio Gas Powered Games samodzielny (niewymagający posiadania podstawowej wersji gry) dodatek do popularnej strategii czasu rzeczywistego Supreme Commander.

Rozszerzenie koncentruje się na wydarzeniach mających miejsce już po zakończeniu akcji części pierwszej. Z trudem uzyskanemu ładowi zagraża nowa rasa obcych – Seraphim. W obliczu tego zagrożenia zwaśnione wcześniej frakcje: UEF, Cybran oraz Aeon zostały zmuszone do zawarcia sojuszu, by walczyć z najeźdźcami, których celem jest całkowite zniszczenie ludzkości.

Jak nietrudno się domyślić, wojna z Seraphim to temat zupełnie nowej kampanii dla jednego gracza, którą twórcy zamieścili w Forged Alliance. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Gas Powered Games pokusiło się również o dodanie ponad setki nowych jednostek (należących do Seraphim oraz znanych z podstawowej wersji gry frakcji), które pozwalają graczom na przeprowadzanie nowych strategicznych manewrów. Można między innymi zrobić użytek z rozwiniętej floty, umieszczonych na orbicie dział, a także z zaawansowanych systemów kontrwywiadowczych.

Poza dodaniem nowej kampanii, rasy i jednostek twórcy wprowadzili do Forged Alliance szereg modyfikacji, które w założeniu mają usprawnić i urozmaicić rozgrywkę. Wśród nich warto wymienić choćby ulepszenie interfejsu, by uczynić go bardziej intuicyjnym, a także dodanie możliwości stosowania szablonów pozwalających budować bazy według ustalonego wcześniej schematu.

Z wszystkich wprowadzonych nowości można również skorzystać w trybie multiplayer, który dodatkowo wzbogacono o mapy przygotowane specjalnie z myślą o Supreme Commander: Forged Alliance.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 470 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Supreme Commander: W obliczu wroga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Supreme Commander: W obliczu wroga

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Supreme Commander: W obliczu wroga - przed premierą
Supreme Commander: W obliczu wroga - przed premierą

Przed premierą 7 listopada 2007, 09:55

Nowa kampania, w której projektowaniu twórcy wzięli sobie do serca najczęściej powtarzane zarzuty w stosunku do podstawki, ma spore szanse zainteresować tych, którzy do tej pory nie dali się wciągnąć dziełu Gas Powered Games. Usprawniona AI będzie stanowić większe wyzwanie dla graczy, którzy z różnych względów unikają multiplayera.