Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Company of Heroes: Opposing Fronts (PC)

Kompania Braci: Na linii frontu PC

Company of Heroes: Opposing Fronts | COH: Opposing Fronts

Samodzielny dodatek do bestsellerowej strategii wojennej Company of Heroes autorstwa studia Relic Entertainment. Rozszerzenie wzbogaca podstawową wersję gry o dwie zupełnie nowe kampanie zrealizowane z podobnym, filmowym rozmachem co oryginał.

To jest dodatek do gry Company of Heroes: Kompania Braci.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Company of Heroes: Opposing Fronts (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2007

18października2007

pudełko PL

Company of Heroes: Opposing Fronts jest rozszerzeniem bestsellerowej strategii czasu rzeczywistego, wydanej w 2006 roku i opatrzonej w Polsce podtytułem Kompania Braci. Posiadacze komputerów PC mają więc okazję ponownie przenieść się w burzliwy okres II Wojny Światowej, aby sprawdzić się jako militarni dowódcy. Warto zauważyć, że niniejszy produkt funkcjonuje samodzielnie, więc do jego uruchomienia nie jest potrzebna podstawowa wersja CoH.

Developerzy zaoferowali graczom dwie rozbudowane kampanie w ramach trybu single player. W pierwszej należy przejąć kontrolę nad brytyjską 2. Armią i wziąć udział w bitwie o Caen w Normandii. Natomiast drugą grupę scenariuszy przyporządkowano stronie niemieckiej w czasie operacji Market Garden, a zatem trzeba poprowadzić do boju przeciwko lądującym w Holandii siłom alianckim elitarne zagony pancerne, złożone m.in. ze słynnych Tygrysów i Panter. Obie kampanie zrealizowano z iście hollywoodzkim rozmachem, więc można naprawdę poczuć się niczym na wojennym froncie z pierwszej połowy lat czterdziestych XX wieku.

Zwolennikom trybu multiplayer udostępniono sporo nowych opcji, wyraźnie urozmaicających i tak bardzo dobrą sieciową rozgrywkę z podstawowej wersji Company of Heroes. Ponadto ekipa z Relic Entertainment usprawniła funkcjonowanie systemu Sztucznej Inteligencji, odpowiadającego zarówno za działania jednostek wrogich, jak i przyjacielskich. Wprowadzono także dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe i szereg innych ulepszeń silnika Essence Engine, znakomicie wykorzystującego możliwości DirectX 10.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1722 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Kompania Braci: Na linii frontu

Klasyfikacja PEGI Kompania Braci: Na linii frontu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kompania Braci: Na linii frontu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 6.5 GB HDD
  • Windows XP
Kompania Braci: Na linii frontu - recenzja gry
Kompania Braci: Na linii frontu - recenzja gry

Recenzja 25 października 2007, 12:46

Niemniej interesująco prezentuje się druga strona konfliktu czyli niemiecka Panzer Elite, będąca zbieraniną różnych oddziałów, od panzergrenadierów, przez fallschirmjagerów (spadochroniarze), na czołgach kończąc. W przypadku Niemców producent postawił na mobilność – ta armia jest wprost stworzona do tego, by jak mały walec przejechać się wzdłuż i wszerz całej mapy, zajmując po kolei wszystkie sektory, podczas gdy flegmatyczni Anglicy popijają sobie swoją herbatkę. Człon „panzer” w nazwie może trochę bałamucić, bowiem sugeruje, że będziemy dowodzić głównie czołgami. Tak po prawdzie znaczy on bardziej „opancerzony” niż „pancerny”. Trzon niemieckich jednostek stanowią wszelakiej maści i przeznaczenia transportery opancerzone, uzbrojone dla przykładu w działa przeciwpancerne czy moździerze. Niektóre modele halftracków mogą także przewozić piechotę, ta zaś jest w stanie prowadzić ze środka pojazdu ogień – otrzymujemy więc całkiem niezły, ruchomy punkt ogniowy.