Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2013, 19:19

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - m.in. Project Brazil, Nihilum, Dniepr i Caveman2Cosmos

W najnowszym przeglądzie omawiamy mody do takich gier jak Half-Life 2: Episode Two, Company of Heroes: Opposing Fronts, Fallout: New Vegas, Deus Ex czy Freespace 2.

Witamy w kolejnej odsłonie naszego cyklu omawiającego najciekawsze modyfikacje, jakie ukazały się w ostatnim czasie.

Premiery

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #1

Doczekaliśmy się premiery wielce wyczekiwanego projektu Full Combat Rebalance, który gruntownie przerabia system walki w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Lista ulepszeń jest spora. Modyfikacja m.in. zwiększa płynność istniejących animacji i dodaje nowe, zmienia balans umiejętności i wprowadza poprawki do systemu ekonomicznego. Udostępniona wersja jest stosunkowo wczesna i ma wiele błędów, ale autor pracuje nad aktualizacją, która ma usunąć większość problemów.

 1. Full Combat Rebalance – pobierz moda

Project Brazil do Fallout: New Vegas

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #2

Ukazała się również beta Project Brazil, czyli najbardziej ambitnego moda, jaki opracowany został z myślą o grze Fallout: New Vegas. Wprowadza on imponującą rozmiarami nową kampanię, której akcja toczy się na długo przed wydarzeniami z podstawowej wersji gry. Opowiada ona historię człowieka wychowanego w krypcie numer 18, który musi opuścić schron i udać się do Los Angeles w celu odnalezienia kompleksu badawczego. Na miejscu wplącze się w konflikt między trzema frakcjami, którego wynik zadecyduje o losach całego regionu. Kampania utrzymana jest w znacznie poważniejszym i smutniejszym klimacie niż ta z New Vegas.

 1. Project Brazil – pobierz moda

Nowe kampanie do Half-Life 2: Episode Two

Deep Down

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #3

Half Life 2: Deep Down to fanowska mini-kampania ukazująca przygody dobrze znanych bohaterów - Gordona Freemana i Alyx Vance. Akcja toczy się po wydarzeniach z Episode Two i ukazuje dalsze polowania na siły Combine na terenach otaczających White Forest. Spora część misji toczy się również w podziemnych kompleksach. Half Life 2: Deep Down nie wprowadza żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale nadrabia to jakością wykonania. Poziomy zostały starannie zaprojektowana i pełne są ciekawych zagadek oraz emocjonujących wymian ognia.

 1. Half Life 2: Deep Down – pobierz moda

Tr1p

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #4

Z kolei Tr1p opowiada historię mężczyzny, który podczas powrotu do domu ma nieszczęście stać się ofiarą wypadku samochodowego. Gdy odzyskuje przytomność zdaje sobie sprawę, że z niewiadomych powodów znajduje się w zupełnie innym miejscu niż to, w którym miała miejsce kraksa. Naszym zadaniem jest zagwarantowanie mu przeżycia i odnalezienie drogi powrotnej. Modyfikacja oferuje mieszankę sekcji strzelankowych oraz wyzwań logicznych.

 1. Tr1p – pobierz moda

Midgaard

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #5

Midgaard to mod przygodówkowy, w którym gracze mogą eksplorować kryjący liczne tajemnicze opuszczony kompleks przemysłowy. Rozgrywka jest swobodna i nie narzuca tempa ani kolejności odkrywania fragmentów opowieści. Modyfikacja stawia głównie na ciekawą historię oraz gęstą atmosferę, co wychodzi jej bardzo sprawnie. Nie znajdziecie tutaj natomiast za wiele tradycyjnych mechanizmów rozgrywki.

 1. Midgaard – pobierz moda

Nihilum do Deus Ex

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #6

Nihilum to potężny mod do pierwszej odsłony cyklu Deus Ex. Projekt wprowadza zupełnie nową kampanię dla pojedynczego gracza, której przejście zajmuje około 7-13 godzin. Jej akcja toczy się w roku 2049. Wcielamy się w Mada Ingrama - wyposażonego w liczne cyberwszczepy agenta UNATCO, który zostaje wysłany do Chin w celu powstrzymania bezwzględnej grupy terrorystycznej. 

Autorzy pozostali wierni głównym ideom, jakie przyświecały twórcom podstawowej wersji gry. W Nihilum znajdziemy więc rozległe misje, które nagradzają eksplorację i oferują wiele alternatywnych metod realizacji zadań. W porównaniu z pierwowzorem ulepszono grafikę i dodano trzy nowe rodzaje broni.

 1. Nihilum – pobierz moda

Dniepr do Left 4 Dead 2

Dniepr to potężna fanowska kampania do strzelanki Left 4 Dead 2. Jej akcja toczy się na terenie miasteczka Prypeć i autorzy połączyli autentyczne lokacje z wytworami własnej wyobraźni. W sumie mod zawiera cztery nowe mapy. Ich jakość wykonania jest wyborna. Każdy poziom zapełniony jest gęsto detalami, a dzięki wprowadzeniu 200 nowych modeli i 400 dodatkowych tekstur lokacje znacząco odbiegają od tych z podstawowej wersji gry. Również samo zaprojektowanie misji robi duże wrażenie i rozgrywka stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych fanów gry.

 1. Dniepr – pobierz moda

Modern Combat do Company of Heroes: Opposing Fronts

Ukazała się nowa wersja Modern Combat, czyli totalnej konwersji przenoszącej Company of Heroes: Opposing Fronts w realia współczesne. Całość obraca się wokół konfliktu pomiędzy wojskami amerykańskimi i chińskimi. Wymieniono praktycznie wszystko - jednostki, bronie, pojazdy, jak również sposoby ich zachowania na polu bitwy. Nie zabrakło także wielu nowych map, a w trakcie walki musimy polegać zarówno na klasycznych taktykach, jak i nowoczesnych gadżetach.

 1. Modern Combat – pobierz moda

Caveman2Cosmos do Civilization IV: Beyond the Sword

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #7

Nowej wersji doczekał się również olbrzymi mod Caveman2Cosmos do Civilization IV: Beyond the Sword. Modyfikacja pozwala pokierować cywilizacją w znacznie dłuższym przedziale czasowym niż wersja podstawowa. Zaczynamy od ery prehistorycznej oraz odkrycia ognia, aby w końcu opuścić powierzchnię Ziemi i udać się na podbój innych planet. Pojedyncze przeprowadzenie nacji przez całą tę drogę zajmuje prawie sto godzin.

Aby umożliwić tak długą zabawę autorzy znacząco rozbudowali praktycznie każdy element składający się na zawartość gry. Wprowadzono setki nowych technologii, bohaterów, cudów, jednostek, surowców, zwierząt oraz prawie dwa tysiące dodatkowych budynków. Nie zabrakło również świeżych terytoriów, wydarzeń losowych i religii. Tym wszystkim można bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie 50 osób.

 1. Caveman2Cosmos – pobierz moda

Destroyer mod do Dawn of War II: Retribution

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #8

Destroyer to modyfikacja do Dawn of War II: Retribution. Jej celem jest upodobnienie gry do części pierwszej, która mocno odbiegała od tego, co zaoferowała kontynuacja. Projekt znacznie zwiększa skalę bitew i dodaje masę nowych jednostek oraz ekwipunku dla Kosmicznych Marines i Marines Chaosu. Ponadto wprowadza dwie nowe grywalne frakcje - imperium Tau oraz służący Inkwizycji zakon Grey Knights.

 1. Destroyer – pobierz moda

Blood And Iron do Mount&Blade Warband: Napoleonic Wars

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #9

Ukazała się również modyfikacja Blood And Iron do Mount&Blade Warband: Napoleonic Wars. Rekonstruuje ona na silniku gry  wojnę francusko-pruską toczoną w latach 1870-1871. Aby realistycznie odtworzyć ten konflikt autorzy wprowadzili liczne nowe jednostki, animacje, mapy oraz uzbrojenie. Podmieniono również tekstury oraz dźwięki i gruntownie przerobiono balans rozgrywki. Wszystko to w sumie składa się na potężną totalną konwersję, która imponuje poziomem realizmu historycznego.

 1. Blood And Iron - pobierz moda

Modyfikacje do Star Wars: Empire at War: Forces of Corruption

Knights of the Old Empire

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #10

Ukazała się nowa beta Knights of the Old Empire. Jest to modyfikacja do Star Wars: Empire at War: Forces of Corruption, która prezentuje alternatywną wersję wydarzeń znanych z filmowego cyklu. Przez przypadek, po tysiącach lat snu, przebudzony zostaje potężny Sith imienem Drake. Ujawnia on prawdziwe intencje senatora Palpatine'a, co powoduje, że Imperium nigdy nie powstaje. Zamiast tego księżniczka Amidala nadaje Sithom te same prawa co rycerzom Jedi. Kompletnie przebudowało to stosunek sił w galaktyce. Dzięki temu otrzymujemy nowe frakcje, świeżą linię fabularną w kampanii oraz liczne dodatkowe jednostki.

 1. Knights of the Old Empire – pobierz moda

Pirates vs. Mandalorians

Z kolei Pirates vs. Mandalorians przedstawia alternatywną wizję świata Gwiezdnych Wojen, w której Rebelianci przegrali bitwę o Endor, co kompletnie zmieniło układ sił w galaktyce. Mod pozwala pokierować siłami Imperium lub jednej z dwóch nowych frakcji - Mandalorian i Syndykatu Czarnego Słońca. Poza dodatkowymi jednostkami i mapami, autorzy wprowadzili również liczne zmiany w balansie rozgrywki.

 1. Pirates vs. Mandalorians – pobierz moda

Fanowskie poprawki

Ultimate patch do Star Trek: Elite Force II

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #11

Ultimate patch 1.1 to fanowska aktualizacja do FPS-a  Star Trek: Elite Force II. Usuwa ona błędy i zapewnia pełną kompatybilność z współczesnymi pecetami. Największe zmiany wprowadza jednak do trybu multiplayer. Patch rekonstruuje większość elementów, trybów i uzbrojenia z pierwszego Elite Force i dodaje nowe. Poprawiono również kod sieciowy.

Społeczność zgromadzona wokół Star Trek: Elite Force II nie jest obecnie liczna, ale za to cechuje ją duża aktywność i nie ma problemów ze znalezieniem partnerów do rozgrywki. Prawie wszystkie działające obecnie serwery korzystają właśnie z Ultimate patch, więc dla fanów gry jest to pozycja obowiązkowa.

 1. Ultimate patch - pobierz łatkę

Minimalist Project  do Thief: Deadly Shadows

Minimalist Project  to modyfikacja, której celem jest upodobnienie gry Thief: Deadly Shadows do dwóch pierwszych odsłon serii. Projekt usuwa większość elementów interfejsu ułatwiających rozgrywkę, takich jak mechaniczne oko, ślady zostawione w powietrzu przez strzały czy możliwość obejrzenia w każdej chwili procentu  łupów jakie znaleźliśmy na poziomie.  Ponadto Garret już się nie męczy podczas sprintu.  Przywrócono również zwiększanie widoczności złodzieja, gdy mamy wyciągniętą broń oraz opcję spożywania znalezionego jedzenia

 1. Minimalist Project  - pobierz moda

OpenRA do wczesnych RTS-ów studia Westwood

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #12

OpenRA to projekt, który umożliwia granie na współczesnych pecetach w ulepszone wersje wczesnych RTS-ów studia Westwood - Command & Conquer, Dune 2000 oraz Command & Conquer: Red Alert. Program traktuje obie te gry jako mody i interpretuje je na nowym silniku, oferując pełną kompatybilność z dzisiejszym sprzętem, usprawienia grafiki i interfejsu oraz wyższą rozdzielczość.

 1. OpenRA – pobierz

Project Magma Patch do Myth II: Soulblighter

Project Magma to fanowska aktualizacja do taktycznej gry wojennej Myth II: Soulblighter. Unowocześnia ona silnik, ulepsza wiele elementów graficznych i dodaje wsparcie dla wysokich rozdzielczości. Łatka pozwala również na łatwą zabawę w trybie multiplayer oraz poprawia błędy pozostawione przez studio Bungie. Ponadto patch sprawia, że gra staje się w pełni kompatybilna ze współczesnymi podzespołami i systemami operacyjnymi

 1. Project Magma Patch – pobierz łatkę

Stare, ale jare

Centralia

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #13

Centralia to przygodówkowy mod do Half-Life: Episode Two. Wcielamy się w dziennikarza, który postanawia udać się do tytułowego opuszczonego miasteczka górniczego i odkryć tajemnicę kopalni trawionej od pół wieku przez niekończący się pożar. Całość utrzymana jest w atmosferze horroru i oferuje masę intrygujących zagadek. Dodatkowym atutem projektu jest fakt, że akcja toczy się w autentycznym miasteczku ze stanu Pennsylvania, a autorzy prawie w ogóle nie wykorzystali elementów graficznych stworzonych przez studio Valve. Zamiast tego zaoferowali własne obiekty oraz tekstury, dzięki czemu nie mamy wrażenia déja vu podczas zwiedzania lokacji.

 1. Centralia – pobierz moda

Pandora's Box

Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - ilustracja #14

Pandora's Box to klasyczna już fanowska kampania do symulatora kosmicznego Freespace 2. Opowiada ona o wydarzeniach mających miejsce na rok przed powrotem rasy Shivan. Wcielamy się w nowego pilota przydzielonego na pokład statku GVD Abysos. Naszą spokojną z początku służbę szybko przerywa atak sił NTF na system Vasuda. Modyfikacja oferuje pokaźny zestaw świetnie zaprojektowanych misji, które starczają na długie godziny doskonałej zabawy

 1. Pandora's Box – pobierz moda