The Last of Us najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w historii PlayStation 3

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła wyniki sprzedaży swojego ostatniego hitu, The Last of Us. Tytuł rozszedł się dotychczas w liczbie ponad 3,4 mln egzemplarzy i tym samym został najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w historii PlayStation 3.

Krzysztof Mysiak

Z wyników sprzedaży opublikowanych przez firmę Sony Computer Entertainment wynika, że w ciągu niecałych 3 tygodni od premiery The Last of Us tytuł zdążył rozejść się w liczbie ponad 3,4 miliona egzemplarzy na całym świecie. Tym samym gra została najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w dziejach konsoli PlayStation 3 i jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą na PS3 w bieżącym roku.

Perypetie Joela i Ellie podbiły serca i portfele graczy na całym świecie. - The Last of Us – sprzedaż przekroczyła 3,4 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-07-09
Perypetie Joela i Ellie podbiły serca i portfele graczy na całym świecie.

Ogłoszone dane dotyczą stanu na dzień 3 lipca i odnoszą się zarówno do wersji pudełkowej, jak i cyfrowej gry, której premiera na całym świecie miała miejsce 14 czerwca. Firma Sony przyznała, że wyniki sprzedaży przekroczyły jej najśmielsze oczekiwania.

W tym wielkim sukcesie nie ma jednak nic dziwnego. Najnowszej produkcji od studia Nughty Dog było pisane stać się hitem już na miesiące przed premierą. W momencie, kiedy ta nastąpiła, a w sieci można było przeczytać pierwsze recenzje (wśród nich również naszą), wiadome było, że mamy do czynienia z niezwykle udanym tytułem. Kolejne tygodnie na rynku potwierdziły ten sukces, przynosząc polskie i brytyjskie wyniki sprzedaży gier, z The Last of Us na pierwszych miejscach. Produkcja nie traci na popularności po dziś dzień, czego dowodzi choćby wczorajsza lista bestsellerów z Wysp, na której dzieło Naughty Dog przez czwarty tydzień z rzędu okupuje szczyt, bijąc kolejny rekord.

Nie pozostaje nic innego, jak stwierdzić raz jeszcze, że deweloper z Santa Monica pięknie zwieńczył tym tytułem karierę PlayStation 3. Teraz możemy tylko czekać na jedno z zapowiedzianych DLC do The Last of Us, a potem wypatrywać na horyzoncie kolejnej produkcji od Naughty Dog, przeznaczonej zapewne na następną generację konsol. Tym zaś, którzy jakimś trafem nie mieli jeszcze okazji przyjrzeć się bliżej owej grze, polecamy zapoznać się z naszą recenzją lub od razu podążyć do jednego sklepów, porównawszy u nas ceny:

The Last of Us

The Last of Us

PlayStation
po premierze

Data wydania: 14 czerwca 2013

Informacje o Grze
8.9

GRYOnline

9.1

Gracze

9.4

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Krzysztof Mysiak

Autor: Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2013-07-09
13:59

Draugnimir Generał

Draugnimir

@oskarxdd - "Tym samym gra została najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w dziejach konsoli PlayStation 3 i jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą na PS3 w bieżącym roku" - W zdaniu nie ma nigdzie wzmianki o Sony ergo dotyczy to absolutnie wszystkich gier na PS3 ;)

Komentarz: Draugnimir
2013-07-09
14:13

zanonimizowany850052 Generał

Po co studia first party mają nadal klepać gry na starą konsolę

Mogliby wydać docelowo na PS4 a potem walnąć nieco uboższą wersją na PS3.

Komentarz: zanonimizowany850052
2013-07-10
02:48

TobiAlex Legend

jarooli jeżeli Ty myślisz, że nagle wszyscy zaprzestaną produkcji gier na PS3/XBOX360 (i to nawet wstępnie gier przeznaczonych tylko na PS4/XBOX ONE) to jest w błędzie. To tak jakby Blizzard zrezygnował z abonamentu w WoWie - nikt nie zabija kury, która znosi złote jaja...

Komentarz: TobiAlex
2013-07-10
07:45

przemas478 Senator

przemas478

I bardzo dobrze że tak świetnie się ta gra sprzedaje. Świetne gry powinny się świetnie sprzedawać.

Komentarz: przemas478
2013-07-10
07:48

realsolo Generał

Ktos zauwazyl ile gra ma mega drobiazgow? Np. to, ze jak kucamy przy scianie to rownolegle z nami przy tej samej scianie moze kucac ktos inny, a Twoj postac poporstu kucnie troche dalej od sciany, opierajac sie ręka? czy animacje idealnie wykorzystujace elementy tla. mistrzostwo

Komentarz: realsolo

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl