Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 09:50

autor: Draug

The Last of Us najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w historii PlayStation 3

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła wyniki sprzedaży swojego ostatniego hitu, The Last of Us. Tytuł rozszedł się dotychczas w liczbie ponad 3,4 mln egzemplarzy i tym samym został najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w historii PlayStation 3.

Z wyników sprzedaży opublikowanych przez firmę Sony Computer Entertainment wynika, że w ciągu niecałych 3 tygodni od premiery The Last of Us tytuł zdążył rozejść się w liczbie ponad 3,4 miliona egzemplarzy na całym świecie. Tym samym gra została najszybciej sprzedającym się nowym tytułem w dziejach konsoli PlayStation 3 i jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą na PS3 w bieżącym roku.

Perypetie Joela i Ellie podbiły serca i portfele graczy na całym świecie. - The Last of Us – sprzedaż przekroczyła 3,4 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-07-09
Perypetie Joela i Ellie podbiły serca i portfele graczy na całym świecie.

Ogłoszone dane dotyczą stanu na dzień 3 lipca i odnoszą się zarówno do wersji pudełkowej, jak i cyfrowej gry, której premiera na całym świecie miała miejsce 14 czerwca. Firma Sony przyznała, że wyniki sprzedaży przekroczyły jej najśmielsze oczekiwania.

W tym wielkim sukcesie nie ma jednak nic dziwnego. Najnowszej produkcji od studia Nughty Dog było pisane stać się hitem już na miesiące przed premierą. W momencie, kiedy ta nastąpiła, a w sieci można było przeczytać pierwsze recenzje (wśród nich również naszą), wiadome było, że mamy do czynienia z niezwykle udanym tytułem. Kolejne tygodnie na rynku potwierdziły ten sukces, przynosząc polskie i brytyjskie wyniki sprzedaży gier, z The Last of Us na pierwszych miejscach. Produkcja nie traci na popularności po dziś dzień, czego dowodzi choćby wczorajsza lista bestsellerów z Wysp, na której dzieło Naughty Dog przez czwarty tydzień z rzędu okupuje szczyt, bijąc kolejny rekord.

Nie pozostaje nic innego, jak stwierdzić raz jeszcze, że deweloper z Santa Monica pięknie zwieńczył tym tytułem karierę PlayStation 3. Teraz możemy tylko czekać na jedno z zapowiedzianych DLC do The Last of Us, a potem wypatrywać na horyzoncie kolejnej produkcji od Naughty Dog, przeznaczonej zapewne na następną generację konsol. Tym zaś, którzy jakimś trafem nie mieli jeszcze okazji przyjrzeć się bliżej owej grze, polecamy zapoznać się z naszą recenzją lub od razu podążyć do jednego sklepów, porównawszy u nas ceny: