Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Myth II: Soulblighter (PC)

Myth II: Duszożerca PC

Myth II: Soulblighter

Kontynuacja taktycznej strategii fantasy studia Bungie Software, w której połączone siły różnych ras stawiały czoła złowrogim siłom ciemności.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Myth II: Soulblighter (PC)

producent: Bungie Software

wydawca: Bungie Software

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada1998

28lutego2002

pudełko PL

Ogromny sukces wydanej w 1997 roku gry Myth: The Fallen Lords sprawił, że studio Bungie Software niemal natychmiast rozpoczęło prace nad drugą częścią. Myth II: Soulblighter zadebiutował na rynku rok później. W porównaniu z pierwowzorem twórcy gry poprawili oprawę graficzną, wprowadzili szereg modyfikacji w jednostkach i ich umiejętnościach, a także dodali dwa funkcjonalne edytory, pozwalające tworzyć własne plansze i scenariusze. Sequel przeszedł najśmielsze oczekiwania. Mimo upływu lat gra do dzisiaj cieszy się dużą popularnością, a profesjonalni gracze toczą w niej nawet zmagania o tytuł mistrza świata.

Soulblighter bazuje na pomysłach, jakie pojawiły się w pierwszej części Myth. Akcja gry osadzona została w tym samym uniwersum. Większość jednostek doskonale znana jest graczom, którzy mieli wcześniej do czynienia z pierwowzorem. Większość wydarzeń z The Fallen Lords przedstawiona jest z punktu widzenia jednego z bezpośrednich uczestników, który historię zmagań z siłami ciemności opisał w pamiętniku. Tego typu streszczenie pomaga zrozumieć skomplikowaną fabułę wszystkim, którzy nie grali w pierwszą część Myth.

Akcja Myth II: Duszożerca rozgrywa się 60 lat po zakończeniu Wielkiej Wojny. Legiony Mroku zostały pokonane, ich przywódca Balor unicestwiony, a niebezpieczeństwo zażegnane. Jednak nie wszyscy słudzy ciemności polegli. Soulblighter, jeden z generałów Balora, zdołał umknąć i przez dziesięciolecia pozostawał w ukryciu. Z czasem armie ożywieńców znów urosły w siłę, a tytułowy Duszożerca (Soulblighter) gotowy jest powrócić. Generał chce odnaleźć „Przywoływacza”, by z jego pomocą przywrócić do życia rasę krwiożerczych potworów – Myrkridia. Jedyną szansą obrońców światła, sprzymierzonych pod wodzą króla Alrica, wydaje się inny z dawnych generałów Balora. Przywrócony do życia Deceiver znajduje sojuszników w rasie potężnych Trowów i staje do walki z Soulblighterem i jego hordami.

Pod względem rozgrywki sequel tylko w niewielkim stopniu różni się od pierwowzoru. Przede wszystkim Myth II: Soulblighter jest nadal taktyczną grą czasu rzeczywistego (RTT). Od RTS-a różni się tym, że gracz nie ma możliwości produkcji jednostek. Każdą misję należy wykonać dysponując z góry ustalonymi siłami. Większość jednostek w grze znana jest z pierwszej części, sporo zmian wprowadzonych zostało natomiast w umiejętnościach specjalnych. Przykładowo łucznicy w Myth II mogą wystrzeliwać płonące strzały, a walcząc w zwarciu mają do dyspozycji noże.

Kampania w grze dla pojedynczego gracza oferuje 25 poziomów. Niestety, w dalszym ciągu grając solo można stanąć jedynie po stronie sił dobra. Inaczej jest w przypadku trybu multiplayer przeznaczonego maksymalnie dla 16 graczy. Twórcy Myth II: Duszożerca zadbali o rozmaitość opcji rozgrywki wieloosobowej: od „body count” (wygrywa gracz, który w wyznaczonym czasie zada przeciwnikom najwięcej obrażań), przez „assassin” (celem zabawy jest zabicie wybranej jednostki) po „hunting” (polowanie na zwierzęta znajdujące się na mapie).

Poprawiona, trójwymiarowa grafika ze swobodną pracą kamery to mocny punkt gry. Największą zaletę Myth II: Soulblighter stanowią jednak dwa dołączone edytory poziomów - Fear i Loathing, które dzięki kreatywności graczy produkcję Bungie Software uczyniły ponadczasowym hitem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 1311 głosów czytelników.

Gry podobne do Myth II: Duszożerca

Wymagania wiekowe Myth II: Soulblighter

16+

Wymagania sprzętowe Myth II: Duszożerca

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - m.in. Project Brazil, Nihilum, Dniepr i Caveman2Cosmos
Najlepsze modyfikacje (08/07/2013) - m.in. Project Brazil, Nihilum, Dniepr i Caveman2Cosmos

wiadomość8 lipca 2013

W najnowszym przeglądzie omawiamy mody do takich gier jak Half-Life 2: Episode Two, Company of Heroes: Opposing Fronts, Fallout: New Vegas, Deus Ex czy Freespace 2.

Myth II: Soulblighter – od pięciu lat na rynku i nadal wymaga usprawnień

wiadomość16 marca 2003

Wydana w 1998 roku gra strategiczna czasu rzeczywistego pt. Myth II: Soulblighter doczekała się kolejnej poprawki systemowej, autorstwa programistów z zespołów Project Magma i MythDevelopers.

Myth: Kodeks Absolutu - premiera

wiadomość28 maja 2002

Myth: Kodeks Absolutu, w skład którego wchodzą: dwie pierwsze części serii Myth, dodatkowe scenariusze Myth2: Chimera, zestaw wyselekcjonowanych map oraz poradniki do Myth 1 i Myth 2 w plikach *.pdf trafił do sklepów. Wszystkie gry opracowane zostały w kinowej wersji językowej i działają zarówno na platformie PC i Macintosh, a za wypełnione po brzegi 3 płyty CD przyjdzie nam zapłacić jedynie 69 PLN.

Zielone Berety już na sklepowych półkach

wiadomość29 kwietnia 2002

Jak poinformowało Wydawnictwo Play-It, Zielone Berety, czyli strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się podczas wojny wietnamskiej trafiła właśnie na półki sklepowe.

Myth II: Worlds w zachodnich sklepach

wiadomość1 października 2001

Wszystkim fanom gier strategicznych firma Take 2 zrobiła naprawdę niezłą niespodziankę. Spytacie czemu? Już mówię. W zachodnich sklepach pojawiła się trzypłytowa pozycja o tytule Myth II: Worlds. Spytacie co to? Też mówię. To specjalny zestaw zawierający pełną wersję gry Myth II: Soulblighter oraz całą masę specjalnych dodatków, kompilacji i dodatkowych poziomów.