Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stronghold (PC)
OkładkaStronghold (PC)

Twierdza PC

Stronghold

Osadzona w realiach średniowiecznej Europy strategia stanowiąca oryginalne połączenie symulatora rozbudowy zamku z grą ekonomiczną, polegającą na zarządzaniu osadą.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | widok izometryczny

Twierdza Premiera PC

18października2001

pudełko PL

30listopada2001

producent: Firefly Studios wydawca: Gathering of Developers wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Twierdza to połączenie symulatora budowy średniowiecznych zamczysk i strategii ekonomicznej polegającej na zarządzaniu miastem. Akcja gry osadzona została w średniowiecznej Europie, a gracze mogą: zakładać nowe osady, rozwijać je, budować potężne twierdze oraz toczyć zajadłe batalie z udziałem dziesiątek różnorodnych wojsk. Nasze zamczyska możemy dowolnie projektować i konstruować z szeregu gotowych elementów (wieże, zwodzone mosty, tajemne wejścia, wilcze doły, balisty, kilka rodzajów muru itp.), tak by jak najlepiej pełniły funkcje obronne i nawet podczas oblężenia życie w mieście toczyło się normalnym tokiem. Podobnie tworzymy infrastrukturę ekonomiczną i gospodarczą osady - budując: domy mieszkalne, siedziby drwali, targ, farmy itp., czyli budynki, które zapewnią naszym poddanym pracę, jadło i pieniądze. Jednym z istotniejszych i zarazem widowiskowych elementów gry są walki. Szczególnie atrakcyjne są oblężenia zamków, w nich ścierają się różne jednostki, w tym specjalne jak: inżynierowie, saperzy wykonujący podkopy, żołnierze szturmujący mury z drabinami oraz mobilnym sprzętem (wieże oblężnicze, tarany, przenośne tarcze, balisty i katapulty).

  • Bardzo ładna grafika pozwalająca zobaczyć jak żyje osada.
  • Specjalny system zarządzania zasobami - wieśniacy tworzeni są automatycznie i sami starają się znaleźć sobie zajęcie.
  • Wiele typów murów i wież, sprzętu obronnego itp.
  • 3 dodatkowe darmowe gry w zestawie: Lords of The Realm 1 PL, Lords of the Realm 2, oraz najlepsza gra biurowa zeszłego roku Atak na Zamek.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 3414 głosów czytelników.

Twierdza cena w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI Twierdza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.