Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2012, 22:10

autor: Ender

Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii

Studio Firefly zapowiedziało na listopad premierę gier Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD. Produkcje są odświeżonymi wersjami dwóch pierwszych część serii strategii, znanych w Polsce pod tytułem Twierdza, wzbogaconymi o możliwość obsługi wysokich rozdzielczości ekranu.

Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii - ilustracja #1
Dwie pierwsze części serii cieszą się nadal wyjątkowym powodzeniem i to mimo wydania kilku kontynuacji

Brytyjskie studio Firefly zapowiedziało na pierwszego listopada premierę Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD. Tytuły są zremasterowanymi wersjami dwóch pierwszych części serii średniowiecznych strategii, znanej szerzej w Polsce pod tytułem Twierdza, w których zadaniem graczy była budowa i obrona lub oblężenie zamków. Popularne do dziś produkcje ukazały się po raz pierwszy w 2001 i 2002 roku. Odświeżone gry zadebiutują w serwisach dystrybucji cyfrowej, takich jak GOG czy GetGames. Twórcy nie podali jeszcze ich ostatecznej ceny.

Nowe edycje nie wprowadzą żadnych zmian do gameplayu i skupią się wyłącznie na oprawie graficznej, która zostanie przystosowana do obsługi wysokich rozdzielczości (maksymalnie 2560x1600 punktów). Zabieg ten pozwoli graczom na obserwowanie całego pola bitwy na jednym ekranie. Wraz z wprowadzeniem tej możliwości udoskonalona ma zostać też opcja oddalania i przybliżania kamery.

Warto jeszcze zaznaczyć, że to nie pierwsza odświeżona edycja Twierdzy, która trafiła do graczy. Cztery lata temu Crusader zostało wydane w wersji Extreme, oferującej nowe mapy, budynki oraz pozwalającej przebywać jednocześnie na polu bitwy nawet 10 tysiącom wojowników. Wszystkie nowości wprowadzone w tamtej odsłonie gry zostaną włączone także do wersji HD.

  1. Oficjalna strona studia Firefly