Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2012, 22:10

autor: Ender

Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii

Studio Firefly zapowiedziało na listopad premierę gier Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD. Produkcje są odświeżonymi wersjami dwóch pierwszych część serii strategii, znanych w Polsce pod tytułem Twierdza, wzbogaconymi o możliwość obsługi wysokich rozdzielczości ekranu.

Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD – zapowiedziano nowe wersje klasycznych strategii - ilustracja #1
Dwie pierwsze części serii cieszą się nadal wyjątkowym powodzeniem i to mimo wydania kilku kontynuacji

Brytyjskie studio Firefly zapowiedziało na pierwszego listopada premierę Stronghold HD i Stronghold: Crusader HD. Tytuły są zremasterowanymi wersjami dwóch pierwszych części serii średniowiecznych strategii, znanej szerzej w Polsce pod tytułem Twierdza, w których zadaniem graczy była budowa i obrona lub oblężenie zamków. Popularne do dziś produkcje ukazały się po raz pierwszy w 2001 i 2002 roku. Odświeżone gry zadebiutują w serwisach dystrybucji cyfrowej, takich jak GOG czy GetGames. Twórcy nie podali jeszcze ich ostatecznej ceny.

Nowe edycje nie wprowadzą żadnych zmian do gameplayu i skupią się wyłącznie na oprawie graficznej, która zostanie przystosowana do obsługi wysokich rozdzielczości (maksymalnie 2560x1600 punktów). Zabieg ten pozwoli graczom na obserwowanie całego pola bitwy na jednym ekranie. Wraz z wprowadzeniem tej możliwości udoskonalona ma zostać też opcja oddalania i przybliżania kamery.

Warto jeszcze zaznaczyć, że to nie pierwsza odświeżona edycja Twierdzy, która trafiła do graczy. Cztery lata temu Crusader zostało wydane w wersji Extreme, oferującej nowe mapy, budynki oraz pozwalającej przebywać jednocześnie na polu bitwy nawet 10 tysiącom wojowników. Wszystkie nowości wprowadzone w tamtej odsłonie gry zostaną włączone także do wersji HD.

  1. Oficjalna strona studia Firefly
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.