Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Lords of the Realm III (PC)
OkładkaLords of the Realm III (PC)

Lords of the Realm III PC

Lords of the Realm III jest trzecią odsłoną serii gier strategicznych z elementami RPG, stworzonej i rozwijanej przez studio Impressions Games.

Strategiczne | RTS

Lords of the Realm III Premiera PC

14marca2004

pudełko PL

28czerwca2004

producent: Impressions Games wydawca: Sierra wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lords of the Realm III

Twierdza: Krzyżowiec

Twierdza

Twierdza 2

Lords of the Realm III to nowa odsłona starej i niegdyś cieszącej się dużą popularnością, strategicznej serii z firmy Sierra. Akcja Lords of the Realm III umiejscowiona została w Średniowieczu (mniej więcej w latach 850 AD - 1350 AD) i obejmuje misje rozrzucone po całej Europie: Wyspy Brytyjskie, Niemcy, Francja, Normandia, Flandria, Dania, kraje skandynawskie itd. W grze spotkać można wiele znanych (prawdziwych jak również fikcyjnych) postaci z tego okresu historycznego np. Robin Hood’a, czarodzieja Merlina, króla Artura, Williama Wallace’a, Krzyżowców; i odwiedzić wiele znanych miejsc: Stonehenge, Tower of London, itd.

Podobnie jak poprzednie części, Lords of the Realm III jest rozbudowaną grą strategiczną z elementami RPG, oddającą w ręce gracza szeroki wachlarz możliwości, zarówno tych znanych z wcześniejszych części jak również szereg zupełnie nowych. Można na przykład budować własne zamki i bronić je, przeprowadzać oblężenia wrogich twierdz, próbować dogadać się ze swoimi sąsiadami na drodze dyplomatycznej lub tworzyć wielkie, dobrze wyszkolone armie i podbijać wrogie terytoria. Do tego dochodzą jeszcze różne problemy wewnątrzpaństwowe, typu ekonomia, handel i coraz silniejsza klasa kupiecka oraz wszechmocny kościół. Dwie najważniejsze różnice, którymi trzecia część różni się od swoich poprzedniczek to: nowa, w pełni trójwymiarowa grafika oraz tryb rozgrywki – tym razem jest to strategia czasu rzeczywistego. Jednak mimo to, nie spotkamy się tu z tak typowymi dla RTS’ów zmasowanymi atakami dużą ilością jednostek, tzw. „rush”.

Grać można zarówno w pojedynkę jak również w kilka osób naraz (od 2 do 8), tocząc krótkie misje lub rozgrywając obszerne i rozbudowane kampanie, w których część graczy może być symulowana przez komputer.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 300 głosów czytelników.

Lords of the Realm III cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Lords of the Realm III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Lords of the Realm III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 800MHz (Intel Pentium III lub AMD Athlon)
  • 128MB RAM (256MB RAM dla Windows 2K/XP)
  • karta graficzna z min. 16MB RAM (GeForce lub lepszy)
  • 850MB na hdd