Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXBOXPS2
Okładka Robin Hood: Defender of the Crown (PC)
OkładkaRobin Hood: Defender of the Crown (PC)

Robin Hood: Defender of the Crown

Robin Hood: Defender of the Crown jest strategią z elementami gry akcji oraz cRPG, wyprodukowaną przez studio Cinemaware. Gracz wciela się w tytułowego banitę, a jego zadaniem jest uratowanie króla Ryszarda Lwie Serce oraz położenie kresu tyranii księcia Jana.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robin Hood: Defender of the Crown Premiera

30wrz2003

PS2

7paź2003

PC

11lis2003

XBOX

producent: Cinemaware wydawca: Capcom wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Gry podobne do Robin Hood: Defender of the Crown

Twierdza: Krzyżowiec

Twierdza

Twierdza Legendy

Robin Hood: Defender of the Crown to remake słynnej gry wydanej w latach osiemdziesiątych, która na całym świecie nabyta została przed ponad milion osób. Opisywana produkcja równolegle ukazała się na komputery osobiste oraz konsole szostej generacji. Wersje na PS2 oraz Xboxa nie odróżniają się od siebie niczym szczególnym.

Gracz po raz kolejny przejmuje kontrolę nad słynną grupą banitów (Mały John, braciszek Tuck i inni), naturalnie z tytułowym Robin Hoodem na czele. Dzielny bohater musi uratować króla Richarda oraz przywrócić pokój na angielskiej ziemi smaganej tyranią władzy księcia Johna.

Opisywana produkcja łączy w sobie wiele różnych gatunków, ze szczególnym uwzględnieniem RPG, strategii oraz gry akcji. Wykonywane przez Robin Hooda i jego pomocników zadania można podzielić na pieć zasadniczych grup. Walki na miecze są jednym z najczęściej spotykanych elementów. Tytułowy bohater musi przedzierać się przez zastępy wrogo nastawionych rycerzy, tak aby dotrzeć do skarbca czy innego pomieszczenia związanego z wykonywaną aktualnie misją. W kilku miejscach Robin wpada ponadto na swoich zagorzałych przeciwników, których musi pokonać w uczciwej walce. Pojedynki te są znacznie trudniejsze od swoich „standardowych” odpowiedników. Działania na mapie strategicznej przypominają prostą grę planszową. Gracz musi odpowiednio rozstawiać posiadane oddziały a także bezpośrednio reagować na poczynania drugiej strony. Równie ciekawie prezentują się oblężenia zamków, w trakcie których sterujemy rozmieszczonymi wokół obiektu katapultami. Dwa ostatnie typy zadań nie odgrywają zbyt istotnej roli, warto jednak odnotować ich obecność. Zasadzki w lesie opierają się głównie na wykorzystaniu posiadanego łuku. W grze nie zabrakło również znanych z klasycznej edycji Defender of the Crown turniejów rycerskich.

Prowadzone przez gracza działania ukazywane są na mapie Anglii, którą podzielono na 38 sektorów. Zdobycie wszystkich terytoriów wymagane jest do osiągnięcia końcowego zwycięstwa. Warto jednocześnie dodać, iż zabawa przebiega w nieliniowy sposób. Autorzy przewidzieli osiem różnych zakończeń, uzależnionych od wcześniejszych poczynań gracza. Oprawa wizualna gry stoi na wysokim poziomie. Spora część misji rozgrywa się w pełni trójwymiarowym otoczeniu. Defender of the Crown nie posiada żadnych trybów multiplayer.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 828 głosów czytelników.

Robin Hood: Defender of the Crown cena w dniu premiery: 29 PLN

Klasyfikacja PEGI Robin Hood: Defender of the Crown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Robin Hood: Defender of the Crown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX