Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stormgate (PC)
OkładkaStormgate (PC)

Stormgate PC

RTS dystrybuowany w modelu free-to-play, za którego opracowaniem stoją weterani z firmy Blizzard Entertainment – zespół Frost Giant Studios. W Stormgate przejmujemy kontrolę nad ludźmi bądź kosmicznymi najeźdźcami znanymi jako Infernale.

Strategiczne | science fiction | RTS | zagraj za darmo | sieciowe | kooperacja | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stormgate Premiera PC

Zapisy do testów

9czerwca2022

Rejestracja do bety: https://x2ovxavv.sibpages.com/

wczesny dostęp

grudzień2023

data nieogłoszona

producent: Frost Giant Studios wydawca: Frost Giant Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stormgate jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, dystrybuowaną w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Za stworzeniem tego tytułu stoi zespół Frost Giant Studios. Został on założony przez weteranów z firmy Blizzard Entertainment, którzy wcześniej pracowali między innymi nad takimi projektami, jak WarCraft III: Reign of Chaos czy StarCraft II: Wings of Liberty.

Fabuła

Stormgate zabiera nas w podróż do uniwersum łączącego elementy science fiction i fantasy. Zaatakowana przez kosmiczną rasę Infernali Ziemia nie miała żadnych szans. Najeźdźcy, którzy wyłonili się z tytułowych bram, zdziesiątkowali ludzkość i niemal doszczętnie zniszczyli całą cywilizację, obwołując Błękitną Planetę swoim własnym terytorium. Setki lat później agresorzy powracają, jednak tym razem ludzie nie są już bezbronni; by stawić czoła najeźdźcom, biorą do rąk karabiny i zasiadają za sterami swoich potężnych mechów.

Mechanika

W Stormgate akcję oglądamy z lotu ptaka. Produkcja pozwala nam stanąć po jednej ze stron (możemy zarówno przejąć dowodzenie nad ludźmi, jak i pokierować Infernalami), a rozgrywka opiera się na znanym i lubianym schemacie. Podczas zabawy gromadzimy zasoby i wznosimy bazę, a także rekrutujemy jednostki (od piechoty po wspomniane mechy), które następnie posyłamy do walki. W trakcie dynamicznych bitew, w których biorą udział setki jednostek, musimy wykazywać się zmysłem taktycznym i umiejętnie wykorzystywać mocne strony naszych podkomendnych oraz słabe punkty przeciwników.

Tryby gry

Stormgate oferuje rozbudowaną kampanię fabularną, którą możemy przechodzić wspólnie lub w trybie współpracy. Poza tym w grze pojawia się specjalny tryb co-op dla maksymalnie trzech osób, a także moduł PvP, pozwalający na rozgrywkę w formatach 1 na 1 lub 3 na 3. Dodatkowe urozmaicenie stanowią profesjonalne turnieje i wydarzenia organizowane przez graczy. Ponadto w opisywanej produkcji zaimplementowano edytor pozwalający na tworzenie własnych map, misji, jednostek oraz minigier.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Stormgate utrzymano w barwnej, lekko kreskówkowej stylistyce. Tytuł działa w oparciu o technologię Unreal Engine 5.

Ostatnia modyfikacja 23 sierpnia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stormgate: 12+