Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sudden Strike 3: Arms for Victory (PC)
OkładkaSudden Strike 3: Arms for Victory (PC)

Sudden Strike 3: Arms for Victory PC

Trzecia odsłona popularnego cyklu drugowojennych RTS-ów, opracowana przez studio Fireglow.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Sudden Strike 3: Arms for Victory Premiera PC

30listopada2007

pudełko PL

8lutego2008

producent: Fireglow wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sudden Strike 3: Arms for Victory

Blitzkrieg

Blitzkrieg 2

Blitzkrieg 3

Sudden Strike III to kolejna gra z serii popularnych strategii, których akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Gra została stworzona na innowacyjnym engine Sudden Strike Next7, mogącym wyrenderować olbrzymie obszary wypełnione lasami, morzem, polami itp. Silnik ten pozwala także na generowanie dużej ilość widzianych jednocześnie jednostek, oraz umożliwia tworzenie dynamicznych, liczonych w czasie rzeczywistym efektów oświetlenia i cieniowania. Silnik przygotowywany jest z myślą o strategiach czasu rzeczywistego zmianie nie uległ więc widok z lotu ptaka, aczkolwiek Sudden Strike III posiada dużą swobodę ruchu kamery i możliwość dokładnego zoomu.

Sudden Strike III otrzymał stworzony od podstaw interfejs, który pozwala na swobodną kontrolę dużej ilości oddziałów wojskowych. Gracz otrzymuje możliwość tworzenia rozbudowanych systemów obronnych, oraz zróżnicowanych sił lądowych, wodnych i powietrznych. Podczas rozgrywki ważną rolę odgrywają porty nadbrzeżne, które będąc ważnym węzłem transportu pomiędzy lądami, muszą zapewnić dostarczenie na front: piechoty, sprzętu, paliwa i amunicji. Miłośnicy walk morskich również nie mogę być zawiedzeni, ponieważ do ich dyspozycji oddana jest możliwość toczenia bitew przy wykorzystaniu okrętów i wsparcia lotnictwa morskiego. Duży nacisk położono także na przygotowania do walk – zadbano o nowy system logistyczny a także możliwość tworzenia systemów obronnych. Na wzmiankę zasługuje także wsparcie dla rozgrywek multiplayer z dużą ilością graczy i wprowadzenie w związku z tym rozbudowanej ochrony przed cheatowaniem.

Mapy na jakich umiejscowione są misje Sudden Strike III to bardzo rozległe tereny na których trzeba wykazać się dużą podzielnością uwagi, oraz zdolnością koordynowania działań naszych wojsk. Akcja gry ma miejsce podczas II wojny światowej, a sam Sudden Strike III nie odbiega zbytnio założeniami od wcześniejszych gier z tej serii, wciąż zaliczając się do gatunku RTS. Program oferuje także możliwość dowodzenia ogromnymi ilościami wojsk, oraz nieliniowe misje, których ukończenie możliwe jest na wiele sposobów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Sudden Strike 3: Arms for Victory cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sudden Strike 3: Arms for Victory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sudden Strike 3: Arms for Victory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista