Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 maja 2008)

Amerykańska wersja Nintendo Channel zadebiutowała, udostępniono betę najnowszej łątki do Battlefielda 2142, zapowiedziano darmowy dodatek do Sudden Strike’a 3, GTA IV bije kolejne rekordy, już jutro publikacja nowe filmu z Gears of War 2, THQ zwalnia pracowników – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Amerykańska wersja Nintendo Channel zadebiutowała, udostępniono betę najnowszej łątki do Battlefielda 2142, zapowiedziano darmowy dodatek do Sudden Strike’a 3, GTA IV bije kolejne rekordy, już jutro publikacja nowego filmu z Gears of War 2, THQ zwalnia pracowników – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Nintendo Wii

Amerykanie mogą już korzystać z dobrodziejstw nowego kanału Wii. Jest nim zapowiadany od pewnego czasu Nintendo Channel. Umożliwia on posiadaczom Wii pobieranie wersji demonstracyjnych gier na Nintendo DS (m.in. Ninja Gaiden: Dragon Sword oraz Cooking Mama 2), przeglądanie zwiastunów i informacji na temat nadchodzących produkcji, rekomendowanie już wydanych pozycji poprzez napisanie krótkiej recenzji (opcja aktywowana po przegraniu co najmniej godziny w daną grę) oraz zapoznanie się z krótkimi filmami prezentującymi tytuły wydawane w ramach serwisu Virtual Console. Premiera Nintendo Channel poprzedza debiut usługi WiiWare, który powinien nastąpić 12 maja (w Europie 20 maja, z kolei Nintendo Channel dziesięć dni później).

Battlefield 2142

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Battlefielda 2142. Firma EA DICE udostępniła właśnie betę najnowszej łatki, wprowadzającej do gry kilka istotnych zmian. Przede wszystkim mamy tu na myśli dwie nowe mapy, a także tryb No Vehicle, którego aktywacja, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia toczenie walk tylko przy użyciu piechoty. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Sudden Strike 3: Arms of Victory

Wraz z końcem bieżącego miesiąca do rąk miłośników Sudden Strike’a 3 oddany zostanie edytor, umożliwiający tworzenie map i misji. Wspólnie z nim opublikowany zostanie wówczas darmowy dodatek do tejże strategii. Złożą się na niego trzy misje przeznaczone dla pojedynczego gracza (składające się na kampanię, w której wcielimy się w Niemców i weźmiemy udział w walkach z Rosjanami) oraz dwie, które będziemy mogli przetestować w trybie wieloosobowym (pierwsza dla czterech, druga dla sześciu osób).

Nintendo DS

Hirokazu Hamamura, prezes wydawnictwa Enterbrain stojącego za sukcesem japońskiego magazynu Famitsu, twierdzi, że jeszcze tego lata firma Nintendo zdecyduje się na ujawnienie nowej wersji konsoli Nintendo DS. Według niego dojdzie do tego w trakcie tegorocznej edycji imprezy E3.

GTA IV

Jak donosi GamerScoreBlog, w pierwszym tygodniu obecności GTA IV na rynku w dzieło Rockstar Games zagrało 2,3 miliona posiadaczy konsoli Xbox 360 posiadających konto w serwisie Xbox Live, co wywindowało przygody Nico Bellica na pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych pozycji na 360-tkę. Gracze odblokowali również 12 milionów Osiągnięć oraz 100 milionów punktów Gamerscore.

Gears of War 2

Już jutro na łamach amerykańskiego serwisu 1up zadebiutuje pierwszy, oficjalny film ukazujący właściwą rozgrywkę Gears of War 2. Do publikacji dojdzie wczesnym rankiem.

THQ

W związku z zanotowaniem 34 milionów dolarów strat, firma THQ zdecydowała się na wdrożenie planu restrukturyzacji. Pierwszym jego objawem będą zwolnienia pracowników z najmniej efektywnych studiów deweloperskich. Do końca roku pracę straci od 200 do 300 osób.

Mirror’s Edge

Przedstawiciele studia EA DICE ujawnili, że niezwykle oryginalna pozycja o tytule Mirror’s Edge powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 3. Waszej uwadze polecamy pierwszy zwiastun ukazujący fragment rozgrywki.

The Witcher: DuelMail

CD Projekt Red zdecydował się przełożyć premierę The Witcher: Duel Mail na późniejszy termin. Przyczyną jest chęć dopracowania najważniejszych elementów gry.

Dr. Mario

Amerykański oddział Nintendo poinformował, że tamtejsza wersja gry Dr. Mario zostanie wydana pod tytułem Dr. Mario Online RX. Program trafi do sprzedaży za pośrednictwem serwisu WiiWare już 12 maja. Będzie kosztować 1000 punktów Wii (10 dolarów).

Galeria filmów

Waszej uwadze polecamy również szereg nowych zwiastunów i teaserów:

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

Tiger Woods PGA Tour 09

Dragon Ball Z: Burst Limit

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Mirror's Edge

Supreme Ruler 2020

Fallen Empire: Legions

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Far Cry 2 - wprowadzenie do gry

Pure - budowa pojazdu

Insecticide - Z dziennika developera #2

gry