Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 maja 2008

Nintendo czekają ciężkie czasy

Przemysław Zamęcki, 3 maja 2008, 16:28

Yoshiki Okamoto, jeden z weteranów branży, wieloletni pracownik Capcomu i twórca takich gier, jak 1942 czy Street Fighter mówi, że konsolę Nintendo DS mogą czekać ciężkie czasy. Coś na kształt krachu, jaki dotknął w 1983 roku całą ówczesną branżę i doprowadził niemal do upadku firmę Atari.

Boom Blox ma szansę stania się w przyszłości tytułem multiplatformowym

Przemysław Zamęcki, 3 maja 2008, 15:28

Co łączy Stevena Spielberga z branżą gier? Póki co dwa elementy – wykorzystanie jednego ze scenariuszy serialu The Amazing Stories przez LucasArts do przygotowania przygodówki The Dig oraz mająca ukazać się w maju tego roku na konsolę Wii gra logiczna Boom Blox. Za produkcję odpowiada Electronic Arts, czemu więc nie miałaby ona ukazać się również na innej platformie?

DualShock ma dziesięć lat
DualShock ma dziesięć lat

Przemysław Zamęcki, 3 maja 2008, 15:08

W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić okrągłą rocznicę pojawienia się urządzenia, które w znacznej mierze przyczyniło się do popularyzacji konsolowej rozrywki i do dzisiaj uważane jest przez część graczy za nie mające sobie równych. Mija właśnie dziesięć lat od pojawienia się na rynku DualShocka.

Rock Band w liczbach

Przemysław Zamęcki, 3 maja 2008, 09:53

Grupa medialna Viacom, właściciel m.in. MTV Networks, Paramount Pictures i DreamWorks poinformowała o dwóch znakomitych wynikach, jakie osiągnęła wydana w zeszłym roku na amerykańskim rynku gra Rock Band.

Garść newsów ze strefy GTA IV
Garść newsów ze strefy GTA IV

Przemysław Zamęcki, 3 maja 2008, 09:41

Grand Theft Auto IV od kilku dni kręci się w czytnikach naszych konsol, tymczasem trudno uciec od pojawiających się w Internecie ciekawych informacji dotyczący nie tyle samego produktu, ile ludzi za nim stojących. Włodarze Rockstar udzielają wywiadów, z których możemy dowiedzieć się dość ciekawych, a być może nawet zaskakujących rzeczy.

PlayStation Day zaowocuje wysypem nowych dem

Przemysław Zamęcki, 3 maja 2008, 09:23

W przyszłym tygodniu, wyjątkowo, Sony Computer Entertainment Europe zapowiedziało dwie aktualizacje usługi PlayStation Store. A wszystko to w ramach zorganizowanej w Londynie 6 maja imprezy PlayStation Day. Poniżej znajdziecie dokładną listę niespodzianek.