Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 maja 2008

Poradnik: Grand Theft Auto IV

Redakcja GRYOnline.pl, 23 maja 2008, 21:08

„Witajcie w Liberty City, gdzie różne zacne nacje toczą codzienny bój w drodze do amerykańskiego snu. W poradniku znajdziesz dokładny opis wszystkich misji związanych z głównym wątkiem fabularnym. Są tu też porady dotyczące broni, pościgów, randek oraz codziennego życia i metod przetrwania w Liberty City. Gangsterzy, złodzieje i cała reszta łotrów i kryminalistów – do roboty.”

Blizzard i PC Gamer dementują ostatnie plotki

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 18:29

Po ostatnich pogłoskach, jakoby zapowiedź trzeciej część Diablo miała ukazać się w jednym z wakacyjnych numerów magazynu PC Gamer w Internecie zawrzało. Jak wszyscy wiemy, Blizzard dość szybko zareagował na tę plotkę, niemniej jednak pewne podejrzenia wciąż pozostały.

Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich gier single-player wydanych przez Atari
Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich gier single-player wydanych przez Atari

vampire, 23 maja 2008, 18:20

Jak się okazuje, Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich tradycyjnych gier single-player wydanych przez Atari. Możemy o tym przeczytać w wywiadzie udzielonym przez prezesa koncernu Infogames (będącego w posiadaniu wspomnianej firmy), Phila Harrisona, dla serwisu Gamasutra. W przyszłości Atari ma odejść od tego typu produkcji na rzecz społecznościowych gier on-line.

Rynek gier PC umiera?

vampire, 23 maja 2008, 16:53

Ostatnio coraz częściej słyszymy o śmierci PC jako platformy do gier. Jest to niestety nie tylko zdanie grupki zatwardziałych konsolowców, ale również producentów gier, którzy narzekają na szeroką skalę piractwa (przykładem może być chociażby decyzja firmy Crytek). Jednak czy rzeczywiście komputery mają się aż tak źle w porównaniu do konsol?

Nowa gra z cyklu Oddworld w produkcji
Nowa gra z cyklu Oddworld w produkcji

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 14:48

Jeden z założycieli firmy Maxis, Jeff Braun, podczas wykładu na Wilfrid Laurier University poinformował, że produkcji znajduje się nowa gra z akcją umiejscowioną w uniwersum Oddworld.

Poznaliśmy wymagania sprzętowe i datę premiery Devil May Cry 4 na PC
Poznaliśmy wymagania sprzętowe i datę premiery Devil May Cry 4 na PC

vampire, 23 maja 2008, 14:06

Znamy już wymagania sprzętowe konwersji Devil May Cry 4 na PC. Chociaż od strony wizualnej gra prezentuje się bardzo dobrze nie są one jak na dzisiejsze standardy wysokie. Światowa premiera DMC4 odbędzie się 24 lipca.

Metal Gear Solid 4 kolejną grą wymagającą wcześniejszego zainstalowania
Metal Gear Solid 4 kolejną grą wymagającą wcześniejszego zainstalowania

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 13:48

Serwis Kotaku informuje, że Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots będzie kolejną grą wymagającą zainstalowania jej na dysku twardym PlayStation 3.

Resident Evil 5 z trybem kooperacji?
Resident Evil 5 z trybem kooperacji?

vampire, 23 maja 2008, 13:33

W Sieci pojawiła się wiadomość, iż najnowsza cześć popularnego survival-horroru - Resident Evil 5 będzie posiadać tryb kooperacji. Gracze objęliby w nim kontrolę nad głównym bohaterem, Chrisem oraz pomagającą mu najemniczką, której imię na razie pozostaje nieznane. Postaci pozostawałyby ze sobą w ciągłym kontakcie dzięki łączności bezprzewodowej.

Problemy z Age of Conan: Hyborian Adventures

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 13:23

Dzisiejszego ranka nastąpiła w końcu długo oczekiwana premiera gry MMORPG, która ma szansę stać alternatywą dla wszechobecnego World of Warcraft. Swoje podwoje otworzyły europejskie serwery Age of Conan: Hyborian Adventures, jednakże jak się okazuje, nie wszyscy mają szansę, aby wziąć udział w zabawie. I to nawet pomimo faktu, że pudełka z grą leżą tuż obok ich komputerów.

Microsoft zapowiada duże zmiany w usłudze Xbox Live Arcade

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 13:15

W wywiadzie udzielonym serwisowi Next Generation, Marc Whitten pełniący rolę dyrektora generalnego Xbox Live Arcade potwierdził, że Microsoft zwiększa limit wielkości pojedynczej gry dostępnej za pomocą tej usługi do 350MB. To jednak nie wszystkie nowości, na jakie muszą przyszykować się posiadacze Xboksów 360.

ArchLord przyciągnął 500 tysięcy graczy
ArchLord przyciągnął 500 tysięcy graczy

vampire, 23 maja 2008, 12:20

Rosnącą powoli popularnością może poszczycić się ArchLord, MMORPG koreańskiego studia NHN Games. Firma odpowiedzialna za jego wydanie na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych - Codemasters Online, poinformowała wczoraj, iż liczba graczy osiągnęła magiczny próg 500 tysięcy. Chociaż oczywiście nie jest to taki sukces na jaki swego czasu liczyli Mistrzowie Kodu.

Powstaje Dungeon Party - darmowa sieciówka twórców Loki
Powstaje Dungeon Party - darmowa sieciówka twórców Loki

vampire, 23 maja 2008, 10:59

Cyanide Studio (odpowiedzialne między innymi za Loki) wyjawiło ostatnio informacje na temat nowego projektu, nad którym obecnie pracuje. Chodzi o Dungeon Party - darmową sieciówkę osadzoną w świecie fantasy, w której dwie drużyny składające się z maksymalnie pięciu graczy rywalizują ze sobą przez rywalizują ze sobą przez jedną lub więcej rund.

Bethesda podpisuje umowę z twórcami Enemy Territory: Quake Wars

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 10:55

Firmy Bethesda Softworks i Splash Damage poinformowały, że podpisały długoterminową umowę partnerską, na mocy której drugi z podmiotów zajmie się produkcją nowej gry. Jakiej? Ta informacja jak na razie pozostaje tajemnicą.

Polak w turnieju FIFA
Polak w turnieju FIFA

Jiker, 23 maja 2008, 10:30

Już jutro w szranki o miano mistrza FIFA Interactive World Cup 2008 – jedynego na świecie turnieju wirtualnej piłki nożnej zatwierdzonego przez organizację FIFA – stanie 32 miłośników elektronicznej rozrywki, reprezentujących 18 państw.

Ubisoft ujawnia nową postać, która pojawi się w kolejnej części Prince of Persia
Ubisoft ujawnia nową postać, która pojawi się w kolejnej części Prince of Persia

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 10:12

Co prawda jeszcze nie znamy oficjalnego podtytułu kolejnej części Prince of Persia, niemniej jednak po pierwszych screenshotach przedstawiających głównego bohatera czas, aby uchylić kolejnego rąbka tajemnicy.

Trzy tajemnicze gry od Ubisoftu

Vercetti, 23 maja 2008, 10:10

Podniesiony na duchu swoimi wynikami finansowymi koncern Ubisoft myśli już o następnym roku fiskalnym. Prócz wydania takich gier, jak H.A.W.X., EndWar czy Shaun White Snowboarding, francuska firma ma w planach jeszcze kilka innych projektów.

Wybory przedstawicieli graczy w EVE Online zakończone

vampire, 23 maja 2008, 09:50

Przedwczoraj na oficjalnej stronie EVE Online opublikowane zostały wyniki wyborów Council of Stellar Management, czyli dziewięcioosobowej rady, która będzie sprawować kontrolę nad społecznością i ekonomią świata gry oraz pełnić rolę pośrednika pomiędzy jej uczestnikami a twórcami - Crowd Control Productions.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 maja 2008)

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 09:42

Super szybkie motocykle, konferencja Ubisoftu, japońskie erpegi, Asterix na olimpiadzie, kosmiczne strategie i gitarowy rekord Guinnessa to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Rock Band w Europie
Rock Band w Europie

Vercetti, 23 maja 2008, 09:20

Po długich oczekiwaniach na Starym Kontynencie ukazała się wreszcie pierwsza wspólna produkcja duetu Harmonix-Electronic Arts. Pół roku po amerykańskiej premierze Rock Band trafił również do sklepów w Europie.

Jutro zadebiutuje w sklepach ścieżka dźwiękowa do gry Alone in the Dark
Jutro zadebiutuje w sklepach ścieżka dźwiękowa do gry Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 07:47

Firmy Atari Inteactive i MILAN RECORDS zapowiedziały na 24 maja premierę ścieżki dźwiękowej skomponowanej na potrzeby gry Alone in the Dark.

Bioshock na PlayStation 3 potwierdzony

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 07:08

To, co jeszcze niedawno wydawało się być jedynie zwykłą mrzonką i niepotwierdzonymi spekulacjami stało się faktem. Bioshock zmierza na PlayStation 3.