Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 maja 2008

Postal 2: Share the Pain uzyskuje status freeware
Postal 2: Share the Pain uzyskuje status freeware

vampire, 26 maja 2008, 14:30

Wszystkich, którzy wyczekują premiery trzeciej części kontrowersyjnego FPS-a i nie mieli jeszcze okazji zagrać w Share the Pain zapewne ucieszy fakt, że firma Running With Scissors zdecydowała się udostępnić za darmo tryb wieloosobowy drugiego Postala.

Capcom przedstawia listę najlepszych gier w historii firmy

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 13:54

Capcom ujawnił najlepiej sprzedające się gry i marki w historii firmy. Street Fighter II jest najlepiej sprzedającym się tytułem i co warto zauważyć, powstał on w czasie, kiedy jeszcze nie mieliśmy do czynienia z tak rozwiniętymi jak w dzisiejszych czasach kampaniami reklamowymi. Z całą pewnością programowi pomógł fakt ukazania się na prawie wszystkie istniejące wówczas platformy, od Amigi po ZX Spectrum. Zaskakuje za to nieco brak Resident Evil 4, który powszechnie uważany jest za najlepszą część serii.

Ujawniono datę polskiej premiery Mass Effecta
Ujawniono datę polskiej premiery Mass Effecta

Vercetti, 26 maja 2008, 13:20

Już pojutrze w amerykańskich sklepach dostępna będzie pecetowa wersja najgłośniejszego w ostatnich latach cRPG studia BioWare, Mass Effecta. Przed chwilą wprost z siedziby CD Projektu nadeszła do nas informacja o planowanej dacie premiery gry w naszym kraju.

Ile czasu zajmie ukończenie Alone in the Dark?
Ile czasu zajmie ukończenie Alone in the Dark?

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 12:54

Ile powinna trwać idealna gra? Oczywiście tyle, aby nie zdążyć nas znudzić. Ostatnimi czasy długość rozgrywki w większości tytułów przystępnych dla nieco szerszego grona graczy oscyluje w granicach 8-12 godzin. Co prawda Alone in the Dark ma być nieco dłuższy, ale i tak doskonale wpisuje się w tę tendencję.

Street Fighter IV także na PC?
Street Fighter IV także na PC?

vampire, 26 maja 2008, 12:51

Na francuskim serwisie Jeuxvideo pojawiła się informacja o wpadce Capcomu związanej z grą Street Fighter IV. Podobno na zarezerwowanej jedynie dla prasy stronie firmy wśród platform, na których ma zostać wydany ten tytuł, oprócz PS3 i X360 (o nich wiedzieliśmy już wcześniej) znalazł się także PC.

Mamom wszystkiego najlepszego!
Mamom wszystkiego najlepszego!

Redakcja GRYOnline.pl, 26 maja 2008, 12:49

Wszystkim Mamom, Waszym i naszym, w dniu ich święta życzymy z całego serca dużo ciepła, spokoju oraz zadowolenia ze swoich pociech małych i dużych.

Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii
Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 12:23

Choć Syberia nie była jego pierwszą grą, to jednak właśnie dzięki jej sukcesowi, w samym środku efpeesowego szaleństwa, producenci zauważyli, że uważany powszechnie za wymarły (co oczywiście nie było prawdą) gatunek gier przygodowych da się przywrócić do łask. I choć różnie można traktować jego późniejsze dokonania (Paradise, Sinking Island), to swoje imię zapisał jednak złotymi literami, tuż obok imion Roberty Williams czy Rona Gilberta.

Guitar Hero: World Tour droższy niż Rock Band
Guitar Hero: World Tour droższy niż Rock Band

Vercetti, 26 maja 2008, 12:05

Zaanonsowane przed kilkoma dniami Guitar Hero: World Tour od samego początku porównywane jest z grą muzyczną Rock Band, którą w zeszły piątek Electronic Arts wprowadziło na europejski rynek. Analizując ofertę amerykańskiego sklepu internetowego Gamestop, można dojść do wniosku, że oba tytuły łączyć będzie nie tylko podobny zestaw akcesoriów, ale również wysoka cena.

Znamy listę postaci w Tekkenie 6

vampire, 26 maja 2008, 10:39

Znamy już skład wojowników, którzy wezmą udział w turnieju King of Iron Fist Tournament w najnowszej, szóstej już, konsolowej odsłonie jednej z najpopularniejszych bijatyk – Tekkenie. Tym razem ich liczba jest większa niż kiedykolwiek w serii - do dyspozycji oddanych zostało aż 41 postaci, w tym wszystkie z Tekken 5: Dark Resurrection.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 maja 2008)

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 10:10

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: wcześniejszy dostęp dla pre-orderowców do dema nowego Battlefielda, szachy dla konsolowców, gotowanie na dwóch ekranikach, kieszonkowe motocykle i bajkowe stwory, Buka wchodzi w sieć, łatka dla World in Conflict, Stronghold Crusader w wersji Extreme oraz tysiące jednostek na ekranie telewizora. Zapraszamy do lektury.

Właściciele Terminatora zapowiadają gry na podstawie prozy Philipa K. Dicka

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 08:34

The Halcyon Company jest firmą, która w chwili obecnej posiada wszystkie prawa (filmy, gry, książki, figurki etc.) do marki Terminator. To jeszcze jednak nie wszystko. Jak donosi brytyjski serwis Guardian właściciele Halcyona, Derek Anderson i Victor Kubicek zabezpieczyli sobie prawa do czterdziestu czterech powieści i stu dwudziestu opowiadań jednego z mistrzów gatunku science-fiction