Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2008, 10:10

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 maja 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: wcześniejszy dostęp dla pre-orderowców do dema nowego Battlefielda, szachy dla konsolowców, gotowanie na dwóch ekranikach, kieszonkowe motocykle i bajkowe stwory, Buka wchodzi w sieć, łatka dla World in Conflict, Stronghold Crusader w wersji Extreme oraz tysiące jednostek na ekranie telewizora. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: wcześniejszy dostęp dla pre-orderowców do dema nowego Battlefielda, szachy dla konsolowców, gotowanie na dwóch ekranikach, kieszonkowe motocykle i bajkowe stwory, Buka wchodzi w sieć, łatka dla World in Conflict, Stronghold Crusader w wersji Extreme oraz tysiące jednostek na ekranie telewizora. Zapraszamy do lektury.

Battlefield: Bad Company

Osoby, które zdecydowały się przedpremierowo zamówić grę Battlefield: Bad Company już od piątku 29 maja otrzymają dostęp do wersji demo, która pojawi się w usługach Xbox Live Marketplace i PlayStation Store. Pozostali gracze muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać tydzień dłużej, do 5 czerwca.

Fritz Chess

Gammick Entertainment i Freedom Factory zapowiedziały opracowanie serii gier szachowych, które jeszcze w tym roku powinny ujrzeć półki sklepowe. Fritz Chess pojawi się na Nintendo Wii, Xboksa 360 i PlayStation 3. W przyszłym roku obie firmy przedstawią kolejne wspólne projekty.

Cooking Guide

Nie możecie się zdecydować co przygotować na obiad? Gra Cooking Guide: Can’t Decise What to Eat? powinna rozwiązać ten problem. Trzeba spełniać jednak jeden warunek – posiadać konsolkę Nintendo DS, dla której ów program jest przeznaczony. Cooking Guide steruje się przy pomocy stylusa oraz wbudowanego w obudowę DS-a mikrofonu. Premiera przewidziana została na 20 czerwca.

Moto Racer DS

Firma Artefacts Studio pracuje nad grą zatytułowaną Moto Racer DS, która trafi oczywiście w ręce posiadaczy handhelda Nintendo. Wyścigi motocyklowe zaoferują kilka różnych dyscyplin: Moto GP, Traffic, Freestyle oraz Supercross. Tryb wieloosobowy pozwoli na jednoczesną zabawę nawet sześciu graczom. Premiera w czwartym kwartale tego roku.

Disney Fairies: Tinker Bell

I kolejna gra dla fanów dwuekranikowej maszynki. Disney Interactive Studios zapowiedziało tytuł Disney Fairies: Tinker Bell, w którym będziemy mieli okazję wcielić się w dziewczynkę żyjącą pomiędzy różnymi postaciami z bajek. Nie zabraknie możliwości zmieniania fatałaszków. Amerykańska premiera odbędzie się w trakcie tegorocznego sezonu świątecznego.

Buka Entertainment

Nie możesz znaleźć w żadnym sklepie interesującej Cię gry wydanej przez rosyjską firmę Buka Entertainment? Oto koniec Twoich kłopotów. Serwisy Gamer’s Gate i Meridian4 oferują całkiem pokaźną listą tytułów tego wydawcy. Poniżej dokładna rozpiska:

Gamer’s Gate

 1. Pacific Storm
 2. Hard Truck Apocalypse
 3. Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans
 4. Pathologic
 5. The Stalin Subway
 6. The Stalin Subway: Red Veil

Meridian4

 1. Battle Mages
 2. Battle Mages: Sign of Darkness
 3. Operation Matriarchy
 4. The Entente: World War I
 5. The Echelon: Wind Warriors
 6. Midnight Nowhere
 7. The Stalin Subway
 8. The Stalin Subway: Red Veil
 9. Pathologic
 10. Hard Truck Apocalypse
 11. Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans
 12. Pacific Storm

Supreme Commander

Wkrótce użytkownicy Xboksa 360 powinni otrzymać za pośrednictwem Xbox Live Marketplace wersję demonstracyjną gry Supreme Commander. Jednocześnie ustalono datę premiery pełnej wersji na konsolę Microsoftu. Gra na półkach powinna pojawić się 1 lipca.

Nintendo

Nintendo ogłosiło szczegóły dotyczące tegorocznej konferencji, która odbędzie się 15 lipca w trakcie targów E3. Na miejsce wybrano halę Kodak Theatre, zaś wyznaczona godzina to 9 rano czasu pacyficznego (w Polsce wybije wtedy północ).

World in Conflict

Massive Entertainment poinformowało, że w przyszłym tygodniu pojawi się nowy patch do gry World in Conflict. Łatka przyczyni się do poprawy wyłapanych przez graczy błędów, lepiej zbalansuje rozgrywkę i pozwoli na głosowanie co do wyboru kolejnej mapy w trybie multi. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Stronghold Crusader

Gamecock Media Group poinformowało, że usprawniona wersja gry Stronghold Crusader, tym razem z podtytułem Extereme, uzyskała złoty status i 28 maja powędruje do sklepów.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Dragon Quest IV

FaceBreaker

Asterix at the Olympic Games

Metal Gear Solid 4

Silent Hill 5

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Tom Clancy’s HAWX

Infinite Undiscovery

Aquatic Tales

Buzz! Junior: Jungle Party

PictoImage

FIM Speedway Grand Prix

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Lost Planet: Colonies

Age of Conan: Hyborian Adventures

Samba de Amigo

Infinite Undiscovery

Haze

The Agency

Darksiders: Wrath of War

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry