Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiX360PS3
Okładka FaceBreaker K.O. Party (Wii)
OkładkaFaceBreaker K.O. Party (Wii)

FaceBreaker K.O. Party

FaceBreaker

FaceBreaker to utrzymana w humorystycznej konwencji sportowa bijatyka. Gracze mają okazję spróbować swoich sił na ringu, stając do bokserskich pojedynków z karykaturalnymi przeciwnikami.

Sportowe | boks

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FaceBreaker K.O. Party Premiera

3wrz2008

PS3 X360

11lis2008

Wii

Gry podobne do FaceBreaker K.O. Party

Punch-Out!!

Don King Boxing

Ready 2 Rumble Revolution

FaceBreaker jest grą sportową, podejmującą tematykę boksu. Za jej przygotowanie odpowiedzialny jest kanadyjski oddział firmy Electronic Arts, a konkretnie te same osoby, które w przeszłości pracowały przy innej grze z tego gatunku. Mowa tu o trzeciej części cenionej przez graczy serii Fight Night.

Podstawowym elementem odróżniającym FaceBreakera od innych gier o tej tematyce jest bardziej zręcznościowe podejście do rozgrywki. Oznacza to, że do zabawy można dołączyć bez większego przygotowania, a także bez konieczności zapoznawania się z dokładnymi zasadami boksu. Ponadto w większym stopniu liczy się szybkie uderzanie w przyciski, zamiast staranniejszego planowania przebiegu każdej z walk. Przekłada się to też na obniżenie ogólnego poziomu skomplikowania rozgrywki.

Do dyspozycji gracza oddano kilkunastu fikcyjnych bokserów. Różnią się oni między sobą w głównej mierze wyglądem. Lista dostępnych postaci obejmuje między innymi wojownika latynoskiego pochodzenia o imieniu Romeo, a także Molotova, pochodzącego z Rosji eksperta od obsługi materiałów wybuchowych. Każda z postaci obdarzona została bogatym wachlarzem dostępnych uderzeń. Producent przewidział też opcje, dzięki którym sterowana postać charakterystycznymi gestami obraża swojego oponenta. Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje zarówno atrakcje single player, jak i walki z udziałem innych graczy.

Niewątpliwą atrakcją FaceBreakera jest mechanizm o nazwie Photo Game Face, znanych z innych gier sportowych koncernu Electronic Arts. Pozwala on na wgranie zdjęcia własnej twarzy, tak aby następnie zmodyfikować wygląd wybranego przez siebie zawodnika. Producent ponadto zadbał o zaawansowaną technologię modyfikacji twarzy bokserów, w rezultacie czego gracz może obserwować pojawiające się na ich ciałach obrażenia. Grafika utrzymana została w kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 258 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

FaceBreaker K.O. Party cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FaceBreaker K.O. Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
X360
Wii