Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360Wii
Okładka FaceBreaker (PS3)

FaceBreaker

FaceBreaker K.O. Party

FaceBreaker to utrzymana w humorystycznej konwencji sportowa bijatyka. Gracze mają okazję spróbować swoich sił na ringu, stając do bokserskich pojedynków z karykaturalnymi przeciwnikami.

Sportowe | boks

Okładka FaceBreaker (PS3)

data premiery gry:

3wrz2008

PS3 X360

11lis2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

FaceBreaker jest grą sportową, podejmującą tematykę boksu. Za jej przygotowanie odpowiedzialny jest kanadyjski oddział firmy Electronic Arts, a konkretnie te same osoby, które w przeszłości pracowały przy innej grze z tego gatunku. Mowa tu o trzeciej części cenionej przez graczy serii Fight Night.

Podstawowym elementem odróżniającym FaceBreakera od innych gier o tej tematyce jest bardziej zręcznościowe podejście do rozgrywki. Oznacza to, że do zabawy można dołączyć bez większego przygotowania, a także bez konieczności zapoznawania się z dokładnymi zasadami boksu. Ponadto w większym stopniu liczy się szybkie uderzanie w przyciski, zamiast staranniejszego planowania przebiegu każdej z walk. Przekłada się to też na obniżenie ogólnego poziomu skomplikowania rozgrywki.

Do dyspozycji gracza oddano kilkunastu fikcyjnych bokserów. Różnią się oni między sobą w głównej mierze wyglądem. Lista dostępnych postaci obejmuje między innymi wojownika latynoskiego pochodzenia o imieniu Romeo, a także Molotova, pochodzącego z Rosji eksperta od obsługi materiałów wybuchowych. Każda z postaci obdarzona została bogatym wachlarzem dostępnych uderzeń. Producent przewidział też opcje, dzięki którym sterowana postać charakterystycznymi gestami obraża swojego oponenta. Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje zarówno atrakcje single player, jak i walki z udziałem innych graczy.

Niewątpliwą atrakcją FaceBreakera jest mechanizm o nazwie Photo Game Face, znanych z innych gier sportowych koncernu Electronic Arts. Pozwala on na wgranie zdjęcia własnej twarzy, tak aby następnie zmodyfikować wygląd wybranego przez siebie zawodnika. Producent ponadto zadbał o zaawansowaną technologię modyfikacji twarzy bokserów, w rezultacie czego gracz może obserwować pojawiające się na ich ciałach obrażenia. Grafika utrzymana została w kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 258 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI FaceBreaker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
FaceBreaker - recenzja gry
FaceBreaker - recenzja gry

Recenzja 15 sierpnia 2008, 10:40

Wprowadzenie „Breakerów” do rozgrywki powoduje, że potyczki są nie tylko emocjonujące, ale również zaskakujące – zręczne wyprowadzenie dłuższej serii ciosów zwieńczone potężnym Facebreakerem automatycznie kończy walkę. Każda z postaci posiada oczywiście zupełnie inne animacje Breakerów i często na ekranie obserwujemy solidne fajerwerki, a zawodnicy uczą się nie tylko latać, ale i szorować twarzą po ringu.

PS3
X360
Wii