Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2NDSX360WiiPSPPS3
Okładka WWE SmackDown! vs. Raw 2008 (PS2)

WWE SmackDown! vs. Raw 2008

WWE SmackDown! vs. Raw 2008 to kolejna odsłona popularnej serii gier, traktujących o wrestlingu. Niniejszy tytuł pozwala na wcielenie się w jednego z zawodników, znanych przede wszystkim z programów telewizyjnych WWE SmackDown! i WWE Raw.

Sportowe | wrestling | podzielony/wspólny ekran

Okładka WWE SmackDown! vs. Raw 2008 (PS2)

producent: Yuke's

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

9lis2007

PS2 PS3 X360 Wii PSP NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown! vs. Raw 2008 to kolejna odsłona popularnej serii gier, traktujących o wrestlingu. Owa dyscyplina, stanowiąca formę zapasów, zyskała największą popularność w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Japonii. Warto dodać, iż wspomniany sport jest jednym z niewielu, w których rozrywka i chęć zrobienia dobrego show górują na prawdziwą rywalizacją.

Niniejszy tytuł pozwala na wcielenie się w jednego z zawodników, znanych przede wszystkim z programów telewizyjnych WWE SmackDown! i WWE Raw. Użytkownikowi zaoferowano pięćdziesiąt znanych osobistości, jak chociażby The Undertaker, Kane, Triple H czy Bobby Lashley. Wszystkich sportowców, zarówno tych zaimplementowanych, jak i stworzonych przez gracza, przyporządkowano do jednej z ośmiu kategorii. Wśród nich znajdują się przede wszystkim awanturnicy, specjaliści od techniki, showmani i spece od widowiskowych zwycięstw. Odpowiednio do tego dostosowano style walki, różniące się pod względem słabych punktów, wytrzymałości i ciosów specjalnych.

Główny element zabawy stanowi tryb kariery, pozwalający użytkownikowi na przekształcenie sterowanego zawodnika w legendę wrestlingu. Gra oferuje ciekawą fabułę, niejednokrotnie przerywaną przez animacje, kilka ścieżek rozwoju akcji oraz możliwość bacznego śledzenia robionych postępów. Aby osiągnąć postawiony sobie cel, należy poddać się wyczerpującemu i regularnemu treningowi oraz uczestniczyć we wszystkich konkursach, odbywających się w danym sezonie. W miarę zdobywania coraz większej popularności gracz otrzymuje sposobność do spotkań z fanami, celem rozdawania autografów.

Zaimplementowano szeroki wachlarz broni, wykorzystywanej podczas walki oraz wiele ciekawych wirtualnych środowisk, w których się one odbywają. Istnieje także możliwość samodzielnego układania terminarza spotkań oraz wybierania przeciwników. Ponadto niniejsza odsłona posiada zdecydowanie usprawniony system potyczek poza ringiem, co pozwala graczowi na sprawniejsze wchodzenie w interakcje z otoczeniem. Developerzy nie zapomnieli również o miłośnikach zabawy w trybie online. Specjalnie z myślą o nich przygotowano pięćdziesiąt rodzajów meczów, odbywających się za pośrednictwem Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 1767 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown! vs. Raw 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe WWE SmackDown! vs. Raw 2008

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
E3 2008: 1 sierpnia wystartuje w Europie Platynowa Seria gier dla PlayStation 3
E3 2008: 1 sierpnia wystartuje w Europie Platynowa Seria gier dla PlayStation 3

wiadomość17 lipca 2008

Od 1 sierpnia w Europie pojawią się pierwsze tytuły na PlayStation 3 w Platynowej Serii – potwierdził szef europejskiego oddziału Sony, David Reeves.

Znamy datę premiery WWE SmackDown vs. Raw 2008
Znamy datę premiery WWE SmackDown vs. Raw 2008

wiadomość7 listopada 2007

WWE SmackDown! vs. Raw 2008 to kolejna część popularnej serii, podejmującej temat wrestlingu. Wspomniana marka świetnie radzi sobie zwłaszcza w USA, choć również w Europie ma wielu oddanych fanów. Koncern THQ ogłosił właśnie dokładne daty premiery swojej flagowej bijatyki.

Demo gry WWE Smackdown vs. Raw 2008 od dziś na Xbox LIVE
Demo gry WWE Smackdown vs. Raw 2008 od dziś na Xbox LIVE

wiadomość15 października 2007

Gra WWE Smackdown vs. Raw 2008 to produkcja wyczekiwana przez fanów wrestlingu. Wydawana przez THQ seria od dawna cieszy się sporym uznaniem i uznawana jest za najlepszą tego typu grę. Jej najnowsza odsłona zadebiutuje na rynku w listopadzie, ale już dzisiaj posiadacze X360 będą mogli sprawdzić ją w działaniu dzięki demo, które trafi na Xbox LIVE.

Demonstracja WWE SmackDown vs. Raw 2008 już wkrótce w ofercie Xbox Live Marketplace

wiadomość2 października 2007

Z informacji przedstawionych w ostatnim oświadczeniu prasowym firmy THQ wynika, że już 15 października w ramach usługi Xbox Live Marketplace opublikowana zostanie wersja demonstracyjna gry WWE SmackDown vs. Raw 2008 – najnowszej odsłony najpopularniejszego obecnie cyklu poświęconego zmaganiom wrestlerów.

Znamy listę postaci w WWE SmackDown! vs. Raw 2008
Znamy listę postaci w WWE SmackDown! vs. Raw 2008

wiadomość11 września 2007

WWE SmackDown! vs. Raw to bardzo ważna seria dla THQ – szczególnie na rynku amerykańskim, gdzie każda kolejna część sprzedaje się bardzo dobrze. Fanów wrestlingu z niecierpliwością czekających na najnowszą odsłonę z pewnością zainteresuje lista potwierdzonych do niej postaci.

PS2
PS3
X360
Wii
PSP
NDS