Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka UFC 2009 Undisputed (PS3)

UFC 2009 Undisputed

Ultimate Fighting Championship 2009 Undisputed

Ultimate Fighting Championship 2009 to gra podejmująca temat UFC, czyli amerykańskiej federacji sportów walki w formule MMA (Mixed Martial Arts). Wybieramy jednego z zawodników znanych ze wspomnianej federacji, po czym walczymy w ringu z przeciwnikiem.

Sportowe | MMA | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka UFC 2009 Undisputed (PS3)

producent: Yuke's

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

19maj2009

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Fighting Championship 2009 to gra podejmująca temat UFC, czyli amerykańskiej federacji sportów walki w formule MMA (Mixed Martial Arts). Wybieramy jednego z zawodników znanych ze wspomnianej federacji, po czym walczymy w ringu z przeciwnikiem. Celem jest zmuszenie oponenta do poddania się.

Przez pewien czas seria UFC znana była na świecie dzięki temu, że firmowała ją jedna zasada: „brak zasad”. Tak naprawdę jest to jednak normalny sport, w którym staje naprzeciw siebie dwóch zawodników mających za zadanie pokonać oponenta przy użyciu dowolnych sztuk walki. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to tak, że walką nie rządzą żadne reguły, w rzeczywistości zabronione jest używanie kilku kontrowersyjnych ruchów (np. uderzania przeciwnika w tył głowy). Każdy pojedynek ma też swoje charakterystyczne etapy – możemy walczyć na przykład na stojąco (tzw. „stójka”) lub powalić przeciwnika na ziemię i tam kontynuować walkę („w parterze”).

Ultimate Fighting Championship 2009 stara się wiernie odwzorowywać ten sport. Ruchy zawodników są bardzo zbliżone do rzeczywistości, dzięki czemu mamy wrażenie oglądania transmisji telewizyjnej. Trzeba podkreślić, że zdecydowanie jest to produkt dla dorosłych graczy – walki są bardzo brutalne i nie nadają się dla młodszej widowni.

Warto dodać, że UFC było prekursorem walk MMA, jednak później przez długi czas popularność przeniosła się w stronę japońskiej federacji Pride FC, która posiadała ogromny budżet i to właśnie do niej przenosili się wszyscy najlepsi zawodnicy. W 2006 roku, dzięki podpisaniu kontraktu z telewizją Showtime, federacja UFC zarobiła wielkie pieniądze, co odwróciło sytuację. Teraz zawodnicy zaczęli przechodzić z Pride do UFC. Gwoździem do trumny japońskiej federacji było wykupienie jej w marcu 2007 roku przez braci Fertitas, właścicieli firmy ZUFFA, która jest głównym udziałowcem w UFC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 979 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 318 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do UFC 2009 Undisputed

Klasyfikacja PEGI UFC 2009 Undisputed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe UFC 2009 Undisputed

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
THQ - wyniki finansowe i plany na przyszłość
THQ - wyniki finansowe i plany na przyszłość

wiadomość6 maja 2010

Firma THQ ogłosiła swoje wyniki finansowe za rok rozliczeniowy 2010, a więc okres, który dobiegł końca 31 marca. Tradycyjnie towarzyszyło temu przedstawienie zapowiedzi wydawniczych, obejmujących m.in. Saints Row 3, Darksiders 2 oraz dwie gry na licencji Warhammera 40,000.

Wieści z THQ - sukces UFC, porażka Darksiders
Wieści z THQ - sukces UFC, porażka Darksiders

wiadomość3 lutego 2010

Wraz z końcem trzeciego kwartału roku fiskalnego, firmy z branży przygotowują się do zaprezentowania swoich wyników finansowych. W przeddzień ujawnienia danych koncernu THQ, w sieci pojawiło się kilka informacji dotyczących sprzedaży jego nowych tytułów.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, MAG, Fallout MMO) 14/12/09
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, MAG, Fallout MMO) 14/12/09

wiadomość14 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera strzelaniny MAG, ścieżka dźwiękowa do Final Fantasy XIII, łatka do Wolfensteina, data debiutu UFC 2010 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Wings of Prey, UFC 2010) 7/12/09
Wieści ze świata (Dead Space 2, Wings of Prey, UFC 2010) 7/12/09

wiadomość7 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta testy Wings of Prey, nowe wskazówki o Dead Space 2, nowe studio deweloperskie koncernu THQ, opóźnienie premiery Dawn of Fantasy i inne. Zapraszamy do lektury.

Red Faction: Guerilla i UFC Undisputed sukcesem THQ
Red Faction: Guerilla i UFC Undisputed sukcesem THQ

wiadomość29 lipca 2009

Wyniki finansowe THQ za drugi kwartał tego roku finansowego okazały się bardzo udane w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Wystarczy powiedzieć, że firma odnotowała około 6 milionów zysków zamiast 27 milionów strat. Podobno za sukces odpowiadają dwa tytuły: UFC Undisputed i Red Faction: Guerilla, który sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

X360
PS3