Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka UFC 2009 Undisputed (PS3)
OkładkaUFC 2009 Undisputed (PS3)

UFC 2009 Undisputed

Ultimate Fighting Championship 2009 Undisputed

Ultimate Fighting Championship 2009 to gra podejmująca temat UFC, czyli amerykańskiej federacji sportów walki w formule MMA (Mixed Martial Arts). Wybieramy jednego z zawodników znanych ze wspomnianej federacji, po czym walczymy w ringu z przeciwnikiem.

Sportowe | MMA | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFC 2009 Undisputed Premiera

19maj2009

X360 PS3

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do UFC 2009 Undisputed

Real Steel

Fight Night Champion

Fight Night Round 4

Ultimate Fighting Championship 2009 to gra podejmująca temat UFC, czyli amerykańskiej federacji sportów walki w formule MMA (Mixed Martial Arts). Wybieramy jednego z zawodników znanych ze wspomnianej federacji, po czym walczymy w ringu z przeciwnikiem. Celem jest zmuszenie oponenta do poddania się.

Przez pewien czas seria UFC znana była na świecie dzięki temu, że firmowała ją jedna zasada: „brak zasad”. Tak naprawdę jest to jednak normalny sport, w którym staje naprzeciw siebie dwóch zawodników mających za zadanie pokonać oponenta przy użyciu dowolnych sztuk walki. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to tak, że walką nie rządzą żadne reguły, w rzeczywistości zabronione jest używanie kilku kontrowersyjnych ruchów (np. uderzania przeciwnika w tył głowy). Każdy pojedynek ma też swoje charakterystyczne etapy – możemy walczyć na przykład na stojąco (tzw. „stójka”) lub powalić przeciwnika na ziemię i tam kontynuować walkę („w parterze”).

Ultimate Fighting Championship 2009 stara się wiernie odwzorowywać ten sport. Ruchy zawodników są bardzo zbliżone do rzeczywistości, dzięki czemu mamy wrażenie oglądania transmisji telewizyjnej. Trzeba podkreślić, że zdecydowanie jest to produkt dla dorosłych graczy – walki są bardzo brutalne i nie nadają się dla młodszej widowni.

Warto dodać, że UFC było prekursorem walk MMA, jednak później przez długi czas popularność przeniosła się w stronę japońskiej federacji Pride FC, która posiadała ogromny budżet i to właśnie do niej przenosili się wszyscy najlepsi zawodnicy. W 2006 roku, dzięki podpisaniu kontraktu z telewizją Showtime, federacja UFC zarobiła wielkie pieniądze, co odwróciło sytuację. Teraz zawodnicy zaczęli przechodzić z Pride do UFC. Gwoździem do trumny japońskiej federacji było wykupienie jej w marcu 2007 roku przez braci Fertitas, właścicieli firmy ZUFFA, która jest głównym udziałowcem w UFC.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 979 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 318 głosów czytelników.

UFC 2009 Undisputed cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI UFC 2009 Undisputed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

UFC 2009 Undisputed Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3