Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2009, 12:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dead Space 2, Wings of Prey, UFC 2010) 7/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta testy Wings of Prey, nowe wskazówki o Dead Space 2, nowe studio deweloperskie koncernu THQ, opóźnienie premiery Dawn of Fantasy i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta testy Wings of Prey, nowe wskazówki o Dead Space 2, nowe studio deweloperskie koncernu THQ, opóźnienie premiery Dawn of Fantasy i inne. Zapraszamy do lektury.

Peregrine

Twórcy kontrolera o nazwie Peregrine – specjalnej rękawicy zaprojektowanej z myślą o miłośnikach RTS-ów i gier MMO – rozpoczęli zbieranie zamówień przedpremierowych. Produkt, którego premiera zapowiadana jest na końcówkę stycznia 2010 roku, można nabyć obecnie w promocyjnej cenie 129,99 dolarów (normalnie 149,99 dolarów). Sposób jego działania jest bardzo prosty – dotykając kciukiem pięciu specjalnych pól umieszczonych na każdym z pozostałych palców u dłoni aktywujemy wcześniej predefiniowane akcje. Według twórców ułatwia to rozgrywkę i czyni ją bardziej intuicyjną. Na oficjalnej stronie Peregrine znajdziecie kilka instruktażowych filmów.

Wings of Prey

Firma Gaijin Entertainment poinformowała, że złożenie przedpremierowego zamówienia na pecetowy symulator Wings of Prey – wzbogaconą edycję świetnej konsolowej produkcji IL-2 Sturmovik: Birds Of Prey – upoważnia gracza do wzięcia udziału w oficjalnych beta testach (uruchomionych przedwczoraj). Premiera pełnej wersji produkcji odbędzie się 17 grudnia.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Wings of Prey, UFC 2010) 7/12/09 - ilustracja #1

Dead Space 2

Na łamach oficjalnego Twittera marki Dead Space zamieszczony został pojedynczy wpis odsyłający do tajemniczej grafiki prezentującej dosyć wymowny kleks. Według niektórych internautów stanowi ona wskazówkę na temat drugiej odsłony serii – zamieszczone pod nią runy składają się podobno na napis „The Nightmare is over, but it will not end”. Nie są to oczywiście pierwsze informacje na temat kontynuacji Dead Spaceo rzekomym rozpoczęciu produkcji gry pisaliśmy już w maju. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w drugiej połowie grudnia magazyny Xbox World 360 i Official PlayStation Magazine zamieszczą na swych łamach oficjalne zapowiedzi produkcji.

Chiny

Firma badawcza Analysys International zasugerowała, że wartość chińskiego rynku gier sieciowych w 2012 roku osiągnięcie poziom blisko 11 miliardów dolarów. Oznacza to, że w każdym kolejnym roku będzie ona rosła o ponad 40%. Ma się do tego przyczynić wzrost liczby gospodarstw domowych podłączonych do Internetu (obecnie tylko 27%), a co za tym idzie – poszerzenie bazy graczy (z 69 milionów do 230 milionów w 2012 roku).

UFC 2010 Undisputed

12 grudnia w czasie gali Video Games Awards 2009 doczekamy się oficjalnej zapowiedzi gry UFC 2010 Undisputed – nowej odsłony popularnego cyklu wydawanego przez koncern THQ. Poprzednia część, UFC 2009 (X360, PS3) znalazła na całym świecie blisko 3 miliony nabywców.

THQ

Przedstawiciele koncernu THQ poinformowali również, że siedzibą nowego, wewnętrznego studia deweloperskiego firmy będzie kanadyjski Montreal. Nowy oddział zostanie uruchomiony na początku przyszłego roku, a pierwsze tytuły trafią na rynek najszybciej w kwietniu 2012 roku. Na czele studia stanie Dave Gatchel, który piastował do tej pory stanowisko szefa Paradigm Entertainment. Docelowo montrealski oddział ma zatrudniać około 400 osób.

Dawn of Fantasy

Gra strategiczna Dawn of Fantasy zostanie wydana dopiero w połowie 2010 roku, oświadczył wydawca, firma Lighthouse Interactive. Przed debiutem odbędą się oczywiście oficjalne beta testy – ich zamknięta forma rozpocznie się pod koniec stycznia lub na początku lutego, przechodząc płynnie w fazę otwartą dla wszystkich chętnych w kwietniu przyszłego roku. Dzieło studia Reverie Entertainment powstaje z myślą o pecetach oraz konsoli Xbox 360.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Wings of Prey, UFC 2010) 7/12/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Alien Breed Evolution

Ball Fighter

Silent Hunter V

Chime

Star Wars: The Old Republic

Rogue Warrior

Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3

EVE Online

Darksiders: Wrath of War

Elven Legacy: Siege

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Avatar: The Game Gramy!

Przegląd Tygodnia - mikołajkowe granie video magazyn

Kinówka - zombiaki i obce planety video felieton

Brink - Smart Gameplay - wersja PL

gry