Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Darksiders (PC)

Darksiders

Trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, której fabułę zainspirowały wydarzenia opisane w Apokalipsie św. Jana. Tytuł został opracowany przez studio Vigil Games, pod przewodnictwem popularnego autora komiksów, Joe Madureiry.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | przygodowe gry akcji

Okładka Darksiders (PC)

producent: Vigil Games

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

5sty2010

X360 PS3

23wrz2010

PC

Darksiders: Wrath of War jest rozbudowaną grą akcji z elementami gatunku cRPG. Jej wykonawcą jest studio Vigil Games założone przez słynnego Joe’go Madureirę – autora tak znanych serii komiksów jak X-men, The Ultimates czy Battle Chasers.

Fabuła nawiązuje do treści Apokalipsy św. Jana. Wcielamy się w Wojnę, jednego z zapowiedzianych przez ewangelistę Czterech Jeźdźców. Przybywa on na Ziemię, by dokonać jej zniszczenia, ale okazuje się, że został podstępnie zdradzony. W konsekwencji nasz bohater utracił większość swoich mocy. Jakby tego było mało, staje się celem piekielnych i niebiańskich ataków. Osamotniony Wojna wraca na Ziemię i wyrusza, by odzyskać zdolności, odnaleźć zaginionego rumaka i odkryć tajemnicę zdrady.

Akcja dzieje się wprawdzie w niedalekiej przyszłości, ale walczy się klasycznym „slasherowym” arsenałem m.in. mieczem i olbrzymią kosą. Lista jest długa, a dochodzą do niej jeszcze samochody czy jakieś większe przedmioty – heros może je chwycić i rzucić nimi w oponentów. Warto wspomnieć, że autorzy przewidzieli rozliczne ulepszenia. Oprócz standardowych rodzajów broni wraz z postępami stopniowo odzyskujemy dostęp do naszych nadnaturalnych mocy, które bardzo podgrzewają atmosferę.

Rozgrywka opiera się na bieganiu po zróżnicowanych lokacjach i pokonywaniu hord przeciwników, przy czym świat ma otwartą formę i można wracać do już raz oczyszczonych terenów. Prawie bez przerwy jesteśmy w wirze walki, ale od czasu do czasu pojawiają się zadania, przy których trzeba wysilić szare komórki. Grafika w Darksiders: Wrath of War utrzymana jest w unikalnym stylu zapewnionym przez Joe’go Madureirę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 3222 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 383 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Darksiders

Klasyfikacja PEGI Darksiders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Darksiders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce GTS 240 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Darksiders - recenzja gry na PC
Darksiders - recenzja gry na PC

Recenzja 12 października 2010, 13:17

W grze znalazło się również miejsce dla zdolności ostatecznej, polegającej na przemianie w potężnego demona. Po jej użyciu nasz bohater staje się na kilka sekund nieśmiertelny, a jego ciosy zadają potężne obrażenia. Żeby jednak zabawa nie była zbyt łatwa, przemiana jest możliwa tylko po naładowaniu paska szału. Warto także wspomnieć o ciosach dobijających, czyli tzw. finisherach. O ile w większości slasherów ich wykonanie wymaga zaliczenia nielubianych przez wielu graczy quick time eventów, w Darksiders wykonujemy je, wciskając zaledwie jeden przycisk myszy. Niektórym może się nie spodobać takie uproszczenie, ale wpływa ono bardzo pozytywnie na płynność walki. Dobijanie przeciwnika zajmuje dużo mniej czasu, a nadal jest bardzo efektowne.

X360
PS3
PC