Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2018, 20:17

autor: Kamil Zwijacz

Darksiders - zobacz półtoragodzinny dokument na temat serii

W serwisie YouTube opublikowano długi film dokumentalny autorstwa ekipy Gameumentary. Ucieszą się z niego fani serii Darksiders, gdyż obraz traktuje właśnie o tym cyklu.

Darksiders - zobacz półtoragodzinny dokument na temat serii - ilustracja #1

Na kanale Gameumentary w serwisie YouTube opublikowano półtoragodzinny dokument na temat serii Darksiders. Zawarto w nim szereg ciekawostek związanych z pierwszą i drugą częścią czy zamknięciem Vigil Games. Dodatkowo o wszystkim opowiadają deweloperzy bezpośrednio związani z poszczególnymi tematami, jak np. David Adams – jeden z założycieli wspomnianego studia – czy Ryan Stefanelli z Airship Syndicate (Battle Chasers: Nightwar), czyli firmy założonej przez byłych deweloperów z Vigil Games. Choć dokument jest nie lada gratką dla fanów cyklu Darksiders, to niestety bez znajomości języka angielskiego zbyt wiele z niego nie wyniesiecie, gdyż film jeszcze nie doczekał się polskich napisów.

Przy okazji zachęcamy do przeglądnięcia pozostałych zasobów kanału Gameumentary, na którym możecie znaleźć inne ciekawe filmy dokumentalne, w tym o firmie Runic Games, znanej z serii Torchlight.

Darksiders to cykl slasherów zapoczątkowany w 2010 roku grą o tym samym tytule. Seria opowiada o przygodach Jeźdźców Apokalipsy. W pierwszej części wcielamy się w Wojnę, w drugiej przejmujemy kontrolę nad Śmiercią, a w trzeciej zagramy jako Fury.

Wypuszczone do tej pory odsłony zostały ciepło przyjęte przez media, ale w wyniku upadku firmy THQ zaprzestano dalszego rozwoju marki. Na szczęście dzięki THQ Nordic (dawne Nordic Games GmbH) w tym roku doczekamy się Darksiders III. Produkcja tworzona jest przez zespół Gunfire Games, założony przez byłych pracowników studia Vigil Games, które stworzyło pierwsze dwie części.