Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2018, 20:17

autor: Góral

Darksiders - zobacz półtoragodzinny dokument na temat serii

W serwisie YouTube opublikowano długi film dokumentalny autorstwa ekipy Gameumentary. Ucieszą się z niego fani serii Darksiders, gdyż obraz traktuje właśnie o tym cyklu.

Darksiders - zobacz półtoragodzinny dokument na temat serii - ilustracja #1

Na kanale Gameumentary w serwisie YouTube opublikowano półtoragodzinny dokument na temat serii Darksiders. Zawarto w nim szereg ciekawostek związanych z pierwszą i drugą częścią czy zamknięciem Vigil Games. Dodatkowo o wszystkim opowiadają deweloperzy bezpośrednio związani z poszczególnymi tematami, jak np. David Adams – jeden z założycieli wspomnianego studia – czy Ryan Stefanelli z Airship Syndicate (Battle Chasers: Nightwar), czyli firmy założonej przez byłych deweloperów z Vigil Games. Choć dokument jest nie lada gratką dla fanów cyklu Darksiders, to niestety bez znajomości języka angielskiego zbyt wiele z niego nie wyniesiecie, gdyż film jeszcze nie doczekał się polskich napisów.

Przy okazji zachęcamy do przeglądnięcia pozostałych zasobów kanału Gameumentary, na którym możecie znaleźć inne ciekawe filmy dokumentalne, w tym o firmie Runic Games, znanej z serii Torchlight.

Darksiders to cykl slasherów zapoczątkowany w 2010 roku grą o tym samym tytule. Seria opowiada o przygodach Jeźdźców Apokalipsy. W pierwszej części wcielamy się w Wojnę, w drugiej przejmujemy kontrolę nad Śmiercią, a w trzeciej zagramy jako Fury.

Wypuszczone do tej pory odsłony zostały ciepło przyjęte przez media, ale w wyniku upadku firmy THQ zaprzestano dalszego rozwoju marki. Na szczęście dzięki THQ Nordic (dawne Nordic Games GmbH) w tym roku doczekamy się Darksiders III. Produkcja tworzona jest przez zespół Gunfire Games, założony przez byłych pracowników studia Vigil Games, które stworzyło pierwsze dwie części.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.