Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDSwitchiOSPS4XONE
Okładka Battle Chasers: Nightwar (PC)
OkładkaBattle Chasers: Nightwar (PC)

Battle Chasers: Nightwar

Osadzona w realiach fantasy gra jRPG z turowym systemem walki, będąca adaptacją popularnej komiksowej serii Battle Chasers.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | komiksy | indie

Battle Chasers: Nightwar Premiera

3paź2017

PC PS4 XONE

15maj2018

Switch

1sie2019

iOS AND

Gry podobne do Battle Chasers: Nightwar

Diablo III

Ruined King: A League of Legends Story

Torchlight II

Battle Chasers: Nightwar to gra jRPG z turowym systemem walki, osadzona w uniwersum popularnej komiksowej serii Battle Chasers autorstwa Joe Madureiry, wydawanej w latach 1998-2001 przez firmy WildStorm oraz Image Comics. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Airship Syndicate, założone przez byłych członków Vigil Games i autorów cyklu Darksiders: Ryana Stefanelliego oraz samego Madureirę, który porzucił zajęcie rysownika komiksów na rzecz kariery w branży gier. Warto jednocześnie dodać, że produkcja tytułu wsparta została niezwykle udaną kampanią crowdfundingową w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Fabuła Battle Chasers: Nightwar osadzona została w znanym z komiksów uniwersum, utrzymanym w stylu arcanepunk, czyli takim, w którym elementy magii i fantasy istnieją obok zaawansowanej nauki oraz nowoczesnych wynalazków. Gra opowiada zupełnie nową historię, więc nie wymaga znajomości fabuły komiksowej serii. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad trzyosobową drużyną, złożoną ze znanych z kart komiksów bohaterów, takich jak legendarny wojownik Garrison, dziewięcioletnia dziewczynka Gully, golem Calibretto, czarnoksiężnik Kholan czy łowczyni nagród Red Monika.

Mechanika

Zgodnie z założeniami twórców, gra stanowi swoistą formę hołdu dla klasycznych produkcji jRPG pokroju Final Fantasy, Suikoden, Chrono Trigger czy Phantasy Star. Sama rozgrywka odbywa się na dwóch zasadniczych płaszczyznach. Pierwszą z nich stanowi eksploracja ukazanego w klasycznym rzucie izometrycznym świata, którego znaczną część stanowią losowo generowane lochy, wypełnione zadaniami, potworami oraz wymagającymi bossami. W tym elemencie rozgrywki nie brak typowych elementów akcji. Kontrolowana przez nas drużyna musi aktywnie unikać różnego rodzaju pułapek, a jej członkowie posiadają szereg umiejętności przydatnych podczas przemierzania lochów, np. niszczenie ścian czy leczenie towarzyszy. W rozmaitych zakamarkach możemy również odnaleźć handlarzy, dysponujących rzadkimi przedmiotami, magiczne kapliczki, a także potężne artefakty.

Odrębnym elementem rozgrywki jest walka, tocząca się w systemie turowym na odrębnych arenach 2.5D, podobnie jak to ma miejsce w klasycznych produkcjach jRPG. Każdy z kontrolowanych przez nas bohaterów posługuje się unikalnymi zdolnościami, rozwijanymi wraz ze wzrostem doświadczenia, a system starć wykorzystuje mechanikę inicjatywy, określającą kolejność ruchu poszczególnych postaci na polu bitwy. Dodatkowo w trakcie potyczek musimy odpowiednio zarządzać energią naszej drużyny i możemy wyprowadzać potężne ataki specjalne, potrafiące odmienić losy niejednej bitwy. Każdy z raz odwiedzonych lochów możemy spenetrować ponownie na wyższym poziomie trudności.

Kwestie techniczne

Gra Battle Chasers: Nightwar odznacza się komiksowym stylem graficznym, o który zadbał sam twórca pierwowzoru, Joe Madureira, a efekty jego prac prezentują się niemal identycznie, jak sceny stworzonego przezeń komiksu. Całość łączy klasyczny widok izometryczny, typowy dla wielu kultowych produkcji RPG, z grafiką 2.5D, która towarzyszy nam w trakcie walki. Godny podkreślenia jest także fakt, że sporą część fabuły gry poznajemy nie z animowanych scenek przerywnikowych, a sukcesywnie, w miarę czynienia postępów w rozgrywce.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 173 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battle Chasers: Nightwar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Battle Chasers: Nightwar Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Intel HD 4000 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
iOS
AND