Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2016, 11:47

autor: Adrian Werner

Battle Chasers: Nightwar - zapis prezentacji ślicznego RPG od współautorów Darksiders

Zespół Airship Syndicate, założony przez kilku pracowników znanego z serii Darksiders studia Vigil Games, stawił się na targach E3 z grywalną wersją gry RPG Battle Chasers: Nightwar. Do sieci trafił właśnie zapis jej prezentacji i projekt wygląda na niej imponująco.

Zakończone właśnie targi E3 stały się dla studia Airship Syndicate okazją do pokazania grywalnej wersji projektu Battle Chasers: Nightwar, czyli gry RPG stanowiącej adaptację komiksowej serii, której autorem był Joe Madureira. Zapis jednej z prezentacji właśnie trafił do sieci i produkcja prezentuje się na nim bardzo obiecująco.

BATTLE CHASERS: NIGHTWAR W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Airship Syndicate
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Data premiery: 2017 r.

Kampania Battle Chasers: Nightwar ma posiadać bogatą warstwę fabularną, ale będzie ona w większości prezentowana nie przez scenki przerywnikowe, a za pomocą otoczenia, eksploracji oraz czynnego uczestnictwa w ważnych wydarzeniach. Produkcja zaoferuje jednocześnie nową historię, więc znajomość komiksów nie będzie wymagana do cieszenia się opowieścią.

Walka zrealizowana zostanie w stylu przypominającym klasyczne japońskie RPG-i. Gdy podczas eksploracji natkniemy się na wrogów to gra przeniesie nas na odrębny ekran, gdzie obie strony konfliktu staną naprzeciwko siebie i rozpoczną bitwę w systemie turowym.

Autorom udało się wiernie odtworzyć w 3D styl graficzny komiksu. - Battle Chasers: Nightwar - zapis prezentacji ślicznego RPG od współautorów Darksiders - wiadomość - 2016-06-19
Autorom udało się wiernie odtworzyć w 3D styl graficzny komiksu.

Układ wszystkich lochów będzie generowany losowo. Autorzy chcieli zachować wysoki poziom detali ręcznie projektowanych lokacji, dlatego przygotowali duży zestaw pomieszczeń, z których silnik wybierać będzie kilka, a następnie samodzielnie połączy je w jedną mapę.

Przypomnijmy, że Battle Chasers: Nightwar zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a premiera planowana jest na przyszły rok. Jest to debiutancka produkcja studia Airship Syndicate, ale zostało ono założone przez weteranów znanego z serii Darksiders studia Vigil Games. Wśród nich znalazł się artysta Joe Madureira, czyli autor komiksowego pierwowzoru, który w 2001 roku porzucił ten rynek na rzecz kariery w branży gier.

  1. Oficjalna strona gry