Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Siege II (PC)

Dungeon Siege II PC

Jak sama nazwa wskazuje, jest to druga część gry akcji z elementami cRPG zatytułowanej Dungeon Siege, która w roku 2002, tj.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

PC Windows
Okładka Dungeon Siege II (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16sierpnia2005

23września2005

pudełko PL

Jak sama nazwa wskazuje, jest to druga część gry akcji z elementami cRPG zatytułowanej Dungeon Siege, która w roku 2002, tj. momencie swej premiery, zachwyciła miłośników tytułów osadzonych w realiach światów fantasy znakomitą oprawą audiowizualną oraz jakością wykonania i atrakcyjnością opowiadanej przygody. Wydarzenia przedstawione w Dungeon Siege II rozgrywają się w tym samym świecie co poprzednio, Aranna. Rzecz jasna, na samym początku rozgrywki dowiadujemy się, że kraina ta pogrążyła się w krwawej wojnie domowej, my zaś musimy przeciwstawić się potężnemu złu w postaci niejakiego Valdisa. Część druga, podobnie jak poprzedniczka zrealizowana została w efektownej i bardzo dopracowanej grafice 3D, posiada też znakomity systemem walki oraz przemyślaną i wciągającą fabułę z licznymi questami i misjami do wykonania. Te trzy elementy są głównymi atutami tej produkcji i gwarantują miłośnikom tego typu gier długie godziny satysfakcjonującej rozgrywki.

 • Gracze mogą prowadzić drużynę składającą się z maksymalnie sześciu osób. Kolejni członkowie mogą być przyłączani z zależności od upodobań grającego. Każdy z nich w miarę upływu czasu i pokonywania kolejnych przeciwników zyskuje doświadczenie i rozwija swoje umiejętności.
 • Każda klasa postaci posiada specjalne moce, które użyte w odpowiedni sposób i w odpowiednim momencie bitwy mogą przechylić szalę zwycięstwa i uratować drużynę od niechybnej śmierci.
 • W czasie podróży można posiadać nie tylko muła, który nosi ekwipunek, ale również inne zwierzęta i egzotyczne kreatury, jakie wraz ze swymi indywidualnymi cechami i umiejętnościami pomagają w przygodzie.
 • Cała rzesza groźnych przeciwników, którzy usiłują posłać nas do grobu. Za ich zachowanie się odpowiada specjalny system, nazwany przez producenta „Coach AI”.
 • Akcja Dungeon Siege toczy się we w pełni trójwymiarowym środowisku, które w sposób dynamiczny reaguje na rozgrywające się wydarzenia, tj. bitwy czy questy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2765 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dungeon Siege II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeon Siege II

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 1 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
 • 4 GB HDD
 • Windows XP
Dungeon Siege II - recenzja gry
Dungeon Siege II - recenzja gry

Recenzja 30 września 2005, 09:20

Interfejs w Dungeon Siege II można streścić bardzo krótko: taki sam, tyle że lepszy. To, co widzimy w okienkach, składa się z najlepszych elementów interfejsu pierwszej części Dungeon Siege (a niewątpliwie było ich sporo) oraz dużej ilości usprawnień. Przede wszystkim, okienka wyglądają teraz ładniej, bardziej klimatycznie i estetycznie. Nowością, którą najbardziej wpadła mi w oko, jest kompletnie przebudowany dziennik. O ile w pierwszej części był niemal bezużyteczny, o tyle tutaj mamy praktycznie wszystko. Jest to jeden z najbardziej kompletnych dzienników, jakie widziałem kiedykolwiek w grach cRPG. Każde zadanie – kluczowe (w sumie 27) czy też poboczne (w sumie 51) jest podzielone na etapy, a każdy etap ma swój odrębny, szczegółowy opis. Ponadto, dziennik zawiera mapę świata, ogromny bestiariusz, trochę mniej ogromną listę przedmiotów do zadań, zaśpiewów (o nich za chwilę), książek i pomniejszych mapek. Krótko mówiąc, wszystko, co można w dzienniku umieścić. To prawdziwe kompendium wiedzy o postępie w grze. Zawiodłem się natomiast na menu głównym. O ile w poprzedniej części było wspaniale zrealizowane, o tyle w DS2 nie grzeszy urodą i jest ograniczone do rozdzielczości 800x600.