Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2016, 10:01

Darksiders: Warmastered Edition - zapowiedziano remaster pierwszej części cyklu

Firma Nordic Games zapowiedziała Darksiders: Warmastered Edition, czyli odświeżoną wersję popularnej przygodowej gry akcji z 2010 roku. Nowa edycja powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Wii U.

Potwierdziły sie krążące od pewnego czasu plotki odnośnie remastera pierwszej części cyklu Darksiders. Firma Nordic Games właśnie oficjalnie zapowiedziała projekt o tytule Darksiders Warmastered Edition. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Wii U. Na stronie poświęconej produkcji nie ma jeszcze podanej daty premiery - znajduje się tam jedynie informacja, że ma ona nastąpić już wkrótce.

Remaster zaoferuje przede wszystkim ulepszoną grafikę. - Darksiders Warmastered Edition - zapowiedziano remaster pierwszej części cyklu - wiadomość - 2016-07-28
Remaster zaoferuje przede wszystkim ulepszoną grafikę.
DARKSIDERS WARMASTERED EDITION W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Nordic Games
  • Wydawca: Nordic Games
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platformy: PC, PS4, XONE, Wii U
  • Data premiery: 2017

W porównaniu z pierwowzorem zmiany ograniczą się głównie do warstwy wizualnej. Rozdzielczość zostanie podniesiona do 1080p, a gra działać ma w 60 klatkach na sekundę na wszystkich platformach sprzętowych za wyjątkiem Wii U, które będzie musiało zadowolić się 30 klatkami. Dostaniemy także lepszą jakość cieni oraz efektów graficznych, a rozdzielczość tekstur ulegnie podwojeniu.

Przypomnijmy, że pierwsza wersja Darksiders zadebiutowała w styczniu 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360, a osiem miesięcy później ukazała się edycja pecetowa. Grę opracowało studio Vigil Games, a wydała firma THQ. Obe te podmioty zostały zamknięte trzy lata temu, a prawa do marki przejęła firma Nordic Games. W listopadzie ukazał się remaster drugiej części zatytułowany Darksiders II: Deathinitive Edition. Nowy właściciel serii dał do zrozumienia, że dobra sprzedaż obu odświeżonych wersji znacznie zwiększy szanse na powstanie odsłony numer trzy.

Pod względem kampanii w Darksiders: Warmastered Edition nie zmieni się praktycznie nic. Ponownie wcielimy się więc w Wojnę, czyli jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Stanie się on ofiarą spisku, który doprowadzi go do przedwczesnego zainicjowania końca świata i wywołania wojny między piekłem a niebem. Za tę zbrodnie zostanie skazany na utratę większości swoich mocy, ale otrzyma także okazję do udania się na zniszczoną Ziemię w celu odszukania winnych i wymierzenia im kary. Po drodze będzie musiał poradzić sobie nie tylko z demonicznymi siłami rządzącymi ruinami naszej planety, ale także ścigającymi go mściwymi aniołami.

Tak jak w pierwowzorze, w Darksiders: Warmastered wydarzenia będziemy obserwowali z kamery umieszczonej za plecami bohatera. Zabawa sprowadzi się do eksplorowania dużych map o częściowo otwartej strukturze, rozwiązywania okazjonalnych zagadek oraz przede wszystkim walki z hordami przeciwników za pomocą rozbudowanego systemu potyczek. Nie zabraknie także mechaniki rozwoju postaci, pozwalającej na odblokowywanie nowych umiejętności, ulepszanie uzbrojenia oraz zdobywania prastarych artefaktów zapewniających różnorodne przydatne bonusy.

  1. Oficjalna strona gry