Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 20:40

autor: Ender

Remaster Darksiders w drodze?

Niepotwierdzone jeszcze informacje wskazują na to, że firma Nordic Games przygotowuje zremasterowaną wersję pierwszej części serii Darksiders, która pierwotnie zadebiutowała w 2010 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Wiele wskazuje na to, że firma Nordic Games, posiadająca w tej chwili prawa do marki Darksiders, przygotowuje się do wypuszczenia na rynek zremasterowanej wersji pierwszej odsłony serii, która zadebiutowała w 2010 roku na Xboksie 360 i PlayStation 3. Według hiszpańskiego serwisu Nextn.net, zapowiedzią tą wydawca podzielił się na festiwalu Gamepolis 2016, który odbywał się w dniach 22-24 lipca w Maladze. Gra ma ukazać się w październiku tego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Wii U.

Wieść ta nie jest specjalnie zaskakująca jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że Nordic Games opublikował jesienią ubiegłego roku remaster drugiej część serii, zatytułowany Darksiders II: Deathinitive Edition. Ukazał się on komputerach PC, a także Xboksie One oraz PlayStation 4. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat nowej wersji pierwszej odsłony cyklu. Według hiszpańskiej witryny więcej dowiemy się na targach gamescom, które rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Nordic Games wyrażało wielokrotnie chęć kontynuowania serii - Remaster Darksiders w drodze? - wiadomość - 2016-07-25
Nordic Games wyrażało wielokrotnie chęć kontynuowania serii

Darksiders to trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG. Podczas zabawy wcielamy się w postać jednego z czterech biblijnych jeźdźców apokalipsy, który po przybyciu na Ziemię dowiaduje się, że został zdradzony przez swoich sojuszników. Ścigany przez agentów piekła oraz nieba wyrusza, aby odzyskać utracone zdolności, odkrywając przy okazji tajemnicę wycelowanego w niego spisku. Produkcja, opracowana przez nieistniejące już studio Vigil Games, łączyła model rozgrywki znany z klasycznych slasherów z eksploracją oraz zagadkami logicznymi, będącymi charakterystycznymi cechami serii The Legend of Zelda.

  1. Oficjalna strona Darksiders