Remaster Darksiders w drodze?
Niepotwierdzone jeszcze informacje wskazują na to, że firma Nordic Games przygotowuje zremasterowaną wersję pierwszej części serii Darksiders, która pierwotnie zadebiutowała w 2010 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.
Michał Kułakowski
Wiele wskazuje na to, że firma Nordic Games, posiadająca w tej chwili prawa do marki Darksiders, przygotowuje się do wypuszczenia na rynek zremasterowanej wersji pierwszej odsłony serii, która zadebiutowała w 2010 roku na Xboksie 360 i PlayStation 3. Według hiszpańskiego serwisu Nextn.net, zapowiedzią tą wydawca podzielił się na festiwalu Gamepolis 2016, który odbywał się w dniach 22-24 lipca w Maladze. Gra ma ukazać się w październiku tego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Wii U.
Wieść ta nie jest specjalnie zaskakująca jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że Nordic Games opublikował jesienią ubiegłego roku remaster drugiej część serii, zatytułowany Darksiders II: Deathinitive Edition. Ukazał się on komputerach PC, a także Xboksie One oraz PlayStation 4. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat nowej wersji pierwszej odsłony cyklu. Według hiszpańskiej witryny więcej dowiemy się na targach gamescom, które rozpoczną się w przyszłym miesiącu.
Darksiders to trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG. Podczas zabawy wcielamy się w postać jednego z czterech biblijnych jeźdźców apokalipsy, który po przybyciu na Ziemię dowiaduje się, że został zdradzony przez swoich sojuszników. Ścigany przez agentów piekła oraz nieba wyrusza, aby odzyskać utracone zdolności, odkrywając przy okazji tajemnicę wycelowanego w niego spisku. Produkcja, opracowana przez nieistniejące już studio Vigil Games, łączyła model rozgrywki znany z klasycznych slasherów z eksploracją oraz zagadkami logicznymi, będącymi charakterystycznymi cechami serii The Legend of Zelda.
Komentarze czytelników
LSZ Konsul

"Sześć lat minęło jak jeden dzieeeń,
już bliżej jest niż dalej, o tym wiesz.
Sześć lat minęło, odeszło w cieeeń,
i nigdy już nie wróci, rób, co chcesz."
NewGravedigger Legend

po co, jak mają 2 pierwsze za grosze
Keppel Centurion

My chcemy trójke! Grałem jakieś pół roku temu w darksidersa 1 na kompie, odpalilem sobie FXAA i fitlrowanie tekstur na x16 w sterowniku nvidii dla tej gry i wg mnie nie potrzebny jej żaden remaster bo gra dalej wygląda ładnie jak na swoje lata :P