Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 23:26

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18-24 lipca 2016 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Do sprzedaży trafiły dwie rodzime produkcje (Bohemian Killing i Enigmatis 3), obejrzeliśmy świeży zwiastun obiecującego Beat Cop, ponadto zapowiedziano polskie wydania Shadow Warrior 2 (Techland), Sniper Elite 4 (Cenega) i Call of Duty: Infinite Warfare (z dubbingiem; CDP.pl).

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Do sprzedaży trafiła polska przygodówka Bohemian Killing - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18-24 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-26
Do sprzedaży trafiła polska przygodówka Bohemian Killing

Zapowiedzi wydawnicze

Shadow Warrior 2

Firma Techland poinformowała, że wyda w naszym kraju grę Shadow Warrior 2, czyli kontynuację popularnego FPS-a polskiego studia Flying Wild Hog.

Dystrybutor ma w planach wypuszczenie jedynie wersji pecetowej, która ukaże się w specjalnym pudełkowym wydaniu. Jego zawartość ma zostać ujawniona już wkrótce.

Sniper Elite 4

Natomiast firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła strzelanka Sniper Elite 4. Dystrybutor ma w planach tylko wydania na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wersję PC będziemy musieli kupić np. w Steam.

Produkcja ukaże się 14 lutego 2017 roku z polskimi napisami i angielską wersją językową do wyboru. Za lokalizację odpowiada firma QLOC S.A.

Kozacy 3

Z kolei firma CDP.pl ogłosiła, że 20 września wyda w Polsce grę Kozacy 3, czyli trzecią odsłonę wyśmienitej serii RTS-ów studia GSC Game World.

Gra ukaże się wyłącznie na pecety i otrzyma lokalizację kinową (napisy)

Pozostałe wieści

Premiera Bohemian Killing

Doczekaliśmy się premiery Bohemian Killing, czyli sądowej przygodówki autorstwa polskiego studia The Moonwalls, w której wcielamy się w mordercę próbującego uzyskać podczas rozprawy wyrok uniewinniający.

Produkcja dostępna jest tylko na PC i można ją kupić w serwisie Steam za 14,44 euro, czyli w przeliczeniu około 63 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 15% z okazji premiery. Po 28 lipca podskoczy do 16,99 euro (ok.74 zł).

  1. Bohemian Killing w Steam

Premiera Enigmatis 3: Cień Karkhali

Inną polską produkcją, która trafiła w ubiegłym tygodniu do sprzedaży było Enigmatis 3: Cień Karkhali, czyli ostatnia część trylogii casualowych przygodówek studia Artifex Mundi.

Projekt dostępny jest na razie tylko na pecety, ale 11 sierpnia ukażą się wersje na mobilne systemy iOS, Android i Windows Phone.

Beat Cop – nowy zwiastun

Polski zespół Pixel Crow wypuścił nowy zwiastun Beat Cop, czyli przygodówki utrzymanej w klimacie policyjnych seriali telewizyjnych z lat 80. ubiegłego wieku.

Przypomnijmy, że Beat Cop powstaje na razie wyłącznie z myślą o pecetach i ukaże się w wersjach na systemy Windows, OSX i Linux. Premiera zapowiadana jest na jesień tego roku.

911 Operator - ruszył Kickstarter polskiego symulatora pracy operatora numeru ratunkowego

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na grę 911 Operator powstającą w warszawskim studiu Jutsu Games. Produkcja pozwoli nam na wcielenie się w operatora telefonicznego numeru alarmowego. Cel minimalny ustalono na poziomie 9,110 dolarów kanadyjskich. W chwili pisania tej wiadomości zgromadzona suma wynosi 7,305 dolarów kanadyjskich, a do końca akcji pozostało 26 dni.

911 Operator zmierza obecnie wyłącznie na pecety, a premiera na nastąpić w listopadzie tego roku.

Call of Duty: Infinite Warfare z pełną polską wersją językową

Firma CDP.pl poinformowała, że Call of Duty: Infinity Warfare będzie pierwszą odsłoną marki, która otrzyma pełną lokalizację. Dostępna ona będzie na wszystkich platformach sprzętowych, czyli na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Na razie nie wiemy, jacy aktorzy wezmą udział w nagrywaniu dubbingu. Oczywiście nie zabraknie także opcji zabawy z angielskimi głosami i polskimi napisami.

Natomiast dołączana do specjalnej gra Call of Duty: Modern Warfare Remaster otrzyma lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gwint z potwierdzonym wsparciem funkcji cross-platform

Studio CD Projekt RED potwierdziło wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej w grze Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Na razie pewne jest, że wspólnie bawić się będą pecetowcy i posiadacze konsoli Xbox One. Twórcy chcą również umożliwić to użytkownikom PlayStation 4, ale do tego potrzebna jest zgoda Sony. Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy ją dostaną.

Wiedźmin 3 - sprzedano niemal 10 milionów kopii

Pozostając jeszcze przy studiu CD Projekt RED warto także wspomnieć, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w nakładzie wynoszącym niemal 10 milionów egzemplarzy, z czego 2/3 kupionych kopii to wersje pudełkowe. Informację tę ujawniono podczas imprezy infoShare. Ponadto zespół nie wykluczył całkowicie opracowania kolejnej odsłony, ale uprzedzono, że czeka nas co najmniej wieloletnia przerwa od jego przygód.

Ciekawe linki

  1. Gry w pudełkach - najciekawsze promocje na weekend 23-24 lipca
  2. Zobacz panel o Wiedźminie 3 ze studiem CD Projekt RED z GRYOffline 2016