Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 17:23

autor: Góral

Kozacy 3 trafią na rynek 20 września

Studio GSC Game World ujawniło datę premiery gry Kozacy 3 (ang. Cossacks 3). Produkcja ukaże się na PC-tach 20 września bieżącego roku, a w Polsce dystrybuować będzie ją firma CDP.pl, która zatroszczy się o rodzimą wersję językową (napisy).

Poznaliśmy datę premiery gry Kozacy 3 od studia GSC Game World. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych 20 września bieżącego roku, a w Polsce dystrybuowana będzie przez CDP.pl, które zatroszczy się o rodzimą wersję językową (napisy), o czym poinformowano w nadesłanej wiadomości prasowej.

Jak zapewne wiedzą zainteresowane grą osoby, „trójka” ma tak naprawdę być remakiem pierwszej części, a jej akcja rozgrywać ma się w XVII i XVIII wieku. Deweloperzy oddadzą do naszej dyspozycji aż pięć historycznych kampanii w trybie singleplayer, w którym stoczymy niejedną bitwę, kierując jednym z dwunastu narodów, w tym także Polską. Produkcja zaoferuje około 70 typów zróżnicowanych jednostek, 140 rodzajów budynków, ale główną atrakcją będą starcia, w których uczestniczyć ma nawet 10 tysięcy żołnierzy. Poza tym toczone one mają być zarówno na lądzie jak i na morzu, przy użyciu zbudowanej wcześniej floty. Krótko pisząc, szykuje się bardzo atrakcyjna propozycja dla fanów strategii, zwłaszcza, że oprócz rozbudowanego trybu dla jednego gracza, Kozacy 3 zaoferują także zmagania w multiplayerze. W tym przypadku zabawa przeznaczona będzie dla maksymalnie ośmiu osób, walczących w drużynach lub w myśl zasady „każdy sobie rzepkę skrobie”.

Kozacy 3 trafią na rynek 20 września - ilustracja #1
Kozacy 3 trafią na rynek 20 września - ilustracja #2

Studio GSC Game World to ukraiński deweloper założony w 1995 roku. Firma zasłynęła nie tylko serią Kozacy, ale również cyklem pierwszoosobowych strzelanek S.T.A.L.K.E.R., która na stałe zapisała się w sercach miłośników postapokaliptycznych klimatów. Jej akcja przedstawia bowiem alternatywną wersję historii, w której po wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu, skażony teren zaczęły zamieszkiwać rozmaite stwory, ale stał się on też źródłem cennych artefaktów, których poszukują stalkerzy.