Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 16:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku [News zaktualizowany]

We włoskim oddziale sklepu GameStop pojawiła się na chwilę oferta z Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4. Przy karcie produkcji widniała data premiery 11 października bieżącego roku. [Aktualizacja: firma Square Enix potwierdziła termin debiutu]

Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku? [News zaktualizowany] - ilustracja #1

AKTUALIZACJA:

Firma Square Enix potwierdziła poranne plotkiRise of the Tomb Raider ukaże się 11 października bieżącego roku na PlayStation 4. Tytuł zadebiutuje na konsoli Sony w wersji 20 Year Celebration. Wydanie to zawierać będzie dodatkowy rozdział nazwany Blood Ties, w którym Lara będzie musiała znaleźć w posiadłości Croftów dowód na to, że jest prawowitą dziedziczką majątku. Co ciekawe, misję tę będzie można zaliczyć, grając przy użyciu PlayStation VR. Użytkownicy pozostałych platform sprzętowych otrzymają ją w ramach przepustki sezonowej, choć będzie też do kupienia osobno.

Ponadto 20 Year Celebration zawierać ma tryb Lara’s Nightmare, polegający na odpieraniu zombie atakujących dwór. Oprócz tego na płycie znajdziemy tryb co-op (online) Endurance dla dwóch osób, wszystkie wydane do tej pory dodatki, poziom trudności Extreme Survivor, kolejne stroje, bronie i karty. Wszystko to uzupełni jeszcze możliwość gry pięcioma starymi modelami Lary (przykład znajdziecie nieco niżej).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że zamówienia przedpremierowe będą nagradzane Artbook Edition, czyli wydaniem zawierającym dodatkowo album z grafikami i specjalne opakowanie. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów.

W Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration będzie można grać starszą wersją Lary Croft. - Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku? [News zaktualizowany] - wiadomość - 2016-07-19
W Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration będzie można grać starszą wersją Lary Croft.
Zawartość gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. - Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku? [News zaktualizowany] - wiadomość - 2016-07-19
Zawartość gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration.

Od dłuższego czasu wiemy, że Rise of the Tomb Raider ukaże się w tym roku na konsoli PlayStation 4, ale konkretnego terminu premiery tej wersji jeszcze nie znamy. Niewykluczone jednak, że dzięki włoskiemu oddziałowi sklepu GameStop (dzięki, Gamesradar) właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy projekt trafi na sprzęt firmy Sony. Jak bowiem poinformowano na karcie produktu, tytuł ukaże się 11 października. Ciężko stwierdzić czy to prawda, czy pomyłka, ale termin wydaje się całkiem prawdopodobny. Na dodatek strona z produkcją została już usunięta, więc niewykluczone, że ktoś się po prostu trochę pośpieszył. Firma Square Enix, wydawca gry, nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła tym doniesieniom.

Data premiery Rise of the Tomb Raider na PS4 / Źródło: włoski GameStop. - Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku? [News zaktualizowany] - wiadomość - 2016-07-19
Data premiery Rise of the Tomb Raider na PS4 / Źródło: włoski GameStop.
Rise of the Tomb Raider w skrócie:
  • przygodowa gra akcji od studia Crystal Dynamics,
  • ukazała się w listopadzie 2015 roku na konsolach Xbox, a w styczniu 2016 roku na PC-tach;
  • w tym roku zadebiutuje na PlayStation 4 (jeżeli potwierdzą się dzisiejsze plotki, to nastąpi to 11 października).

Rise of the Tomb Raider dostępne jest od listopada 2015 roku na konsolach Xbox One oraz Xbox 360, a od stycznia bieżącego roku na PC-tach. Produkcja będąca bezpośrednią kontynuacją Tomb Raidera z 2013 roku, zebrała pozytywne opinie i sprzedała się na sprzęcie Microsoftu w ponad milionie egzemplarzy. Jeśli wierzyć danym z serwisu SteamSpy, już około 900 tysięcy osób posiada komputerowe wydanie.

Od momentu premiery gra doczekała się kilku dodatków, w tym fabularnego Baba Yaga - Świątynia wiedźmy, w którym Lara musi się zmierzyć z tytułową wiedźmą kryjącą się w zakazanym lesie. Niestety nie wiemy, czy Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4 zostanie wyposażone we wszystkie rozszerzenia, których doczekała się produkcja na pozostałych platformach sprzętowych.