Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka Rise of the Tomb Raider: Blood Ties (PS4)

Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi

Rise of the Tomb Raider: Blood Ties

Fabularne rozszerzenie do gry Rise of the Tomb Raider. Gracze po raz kolejny wcielają się w rolę nieustraszonej Lary Croft, a zadaniem, jakie na nich czeka, jest spenetrowanie jej rodzinnej posiadłości.

To jest dodatek do gry Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii.

Akcji | TPP | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Rise of the Tomb Raider: Blood Ties (PS4)

data premiery gry:

11paź2016

PC XONE PS4

Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi (Rise of the Tomb Raider: Blood Ties) to dodatek do gry Rise of the Tomb Raider, wydanej m.in. na PC, PS4 i XONE. Jest on rozprowadzany na kilka sposobów. Użytkownicy Xboksa One muszą go nabyć osobno albo w ramach przepustki sezonowej, a na PC-tach dostępny jest również jako część specjalnej edycji Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii. W najlepszej sytuacji są posiadacze PlayStation 4, gdyż gra ukazała się na tej konsoli wyłącznie we wspomnianej rocznicowej wersji, zawierającej też wszystkie inne dodatki.

Fabuła

Rozszerzenie wprowadza do gry nowy rozdział, w którym Lara trafia do posiadłości Croftów. Zadaniem gracza jest pomóc jej w odszukaniu dowodu na to, że jest prawowitą spadkobierczynią majątku.

Mechanika

Rozgrywka w Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi na PC, PS4 i XONE jest praktycznie taka sama jak w „podstawce”, ale nowa przygoda ogranicza się praktycznie tylko do eksploracji udostępnionej lokacji. W dodatku znajduje się jednak tryb Lara's Nightmare, czyli swego rodzaju wariacja na temat hordy. Zadaniem gracza jest bronienie posiadłości przed atakującymi ją potworami. Dokonujemy tego oczywiście przy użyciu rozmaitych broni palnych, w tym karabinu i strzelby.

Inne

Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi na PlayStation 4 oferuje wsparcie dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, dzięki czemu posiadłość Croftów można zwiedzać w sposób niedostępny do tej pory w żadnej grze z cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7-64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.40 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290x lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Gra Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii ozłocona – premiera 11 października
Gra Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii ozłocona – premiera 11 października

wiadomość25 września 2016

Firma Square Enix poinformowała, że gra Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii uzyskała status złotej. Oznacza to, że premiera produkcji – wyznaczona na 11 października – nie powinna być zagrożona. Rocznicowa edycja zawiera nową przygodę, sporo dodatkowej zawartości, a także wydane wcześniej rozszerzenia. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku [News zaktualizowany]
Rise of the Tomb Raider ukaże się na PlayStation 4 w październiku [News zaktualizowany]

wiadomość19 lipca 2016

We włoskim oddziale sklepu GameStop pojawiła się na chwilę oferta z Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4. Przy karcie produkcji widniała data premiery 11 października bieżącego roku. [Aktualizacja: firma Square Enix potwierdziła termin debiutu]

PC
XONE
PS4