Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2016, 18:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dobra sprzedaż Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 i Gears of War: Ultimate Edition

Firma Microsoft pochwaliła się wynikami sprzedaży gier Halo 5: Guardians, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 oraz Gears of War: Ultimate Edition. Kazda z wymienionych produkcji rozeszła się w ponad milionowym nakładzie.

Gears of War: Ultimate Edition – fani rzucili się na odświeżoną pierwszą część serii. - Dobra sprzedaż Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 i Gears of War: Ultimate Edition - wiadomość - 2016-01-04
Gears of War: Ultimate Edition – fani rzucili się na odświeżoną pierwszą część serii.

Microsoft zazwyczaj niezbyt chętnie dzieli się wynikami sprzedaży konsoli Xbox One i gier ukazujących się na tym sprzęcie, ale w końcu postanowiono zrobić wyjątek. W wiadomości podsumowującej 2015 rok stwierdzono, że Halo 5: Guardians, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 oraz Gears of War: Ultimate Edition sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy każda. Krótko pisząc, najbardziej wyczekiwane przez posiadaczy XOne produkcje nie zawiodły, okazały się bardzo dobrymi tytułami (w serwie Metacritic każda z wymienionych gier zebrała powyżej 80 punktów) i przyciągnęły do siebie sporo graczy. Oprócz tego w zamieszczonym komunikacie podzielono się także kilkoma ciekawostkami, z których warto wspomnieć o następujących rzeczach:

  • w minionym roku Microsoft udostępnił ponad 200 nowych opcji (w tym wsteczną kompatybilność) użytkownikom Xboksa One;
  • gracze odblokowali przeszło 4 miliardy osiągnięć o łącznym wyniku Gamerscore wynoszącym 77 miliardów punktów;
  • udostępniona 12 listopada wsteczna kompatybilność zaowocowała ponad 15 milionami godzin spędzonych przez graczy na zabawie w produkcje z Xboksa 360;
  • Windows 10 jest drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym na Steamie; osoby używające tego OS-u spędziły na graniu ponad 4 miliardy godzin.
Dobra sprzedaż Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 i Gears of War: Ultimate Edition - ilustracja #3

Halo 5: Guardians to kolejna odsłona słynnej serii strzelanek produkowanych niegdyś przez studio Bungie, a obecnie przez zespół 343 Industries. Tytuł jest pierwszą nową częścią cyklu na Xboksa One i opowiada o kolejnych przygodach Master Chiefa, a także Jamesona Locke’a, którego oddział zostaje wysłany w pogoni za słynnym bohaterem.

Dobra sprzedaż Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 i Gears of War: Ultimate Edition - ilustracja #4

Rise of the Tomb Raider ukazało się w listopadzie 2015 roku na Xboksie One i Xboksie 360. W grze po raz kolejny wcielamy się w Larę Croft, która tym razem wyrusza na poszukiwania miasta Kitież. Tytuł w bieżącym miesiącu zadebiutować ma na komputerach PC, a pod koniec roku otrzymają go także użytkownicy PlayStation 4.

Dobra sprzedaż Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 i Gears of War: Ultimate Edition - ilustracja #5

Gears of War: Ultimate Edition to odświeżona pierwsza odsłona słynnego cyklu trzecioosobowych strzelanek. Tytuł może się pochwalić przede wszystkim ulepszoną oprawą graficzną, udoskonalonym i bardziej rozbudowanym multiplayerem, a także rozszerzoną kampanią fabularną, zawierającą misje dostępne wcześniej tylko w Gears of War w wersji na komputery PC.

Dobra sprzedaż Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forza Motorsport 6 i Gears of War: Ultimate Edition - ilustracja #6

Forza Motorsport 6 to druga odsłona serii (nie licząc Forza Horizon 2) przeznaczona na konsolę Xbox One. Tym razem deweloperzy ze studia Turn 10 oddali do naszej dyspozycji ponad 450 dokładnie odwzorowanych pojazdów, którymi ścigamy się zarówno w kampanii dla jednego gracza, jak i w multiplayerze.