Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2016, 18:24

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

Nowy Talisman osadzony w uniwersum Warhammera 40,000

W lutym premierę mieć będzie gra Talisman: The Horus Heresy, czyli połączenie uniwersum Warhammera 40 000 oraz mechanik znanych z planszówki Magia i Miecz.

Nowy Talisman osadzony w uniwersum Warhammera 40 000 - ilustracja #1

Fani kultowej gry planszowej (oraz jej cyfrowego odpowiednika) Talisman (w Polsce wydanej pierwotnie jako Magia i Miecz) doczekają się w lutym kolejnej odsłony swojej ulubionej serii. Tym razem na pecety i komputery Macintosh zmierza Talisman: The Horus Heresy, czyli wynik syntezy wspomnianej wcześniej planszówki ze światem Warhammera 40 000. Port na iOS został zapowiedziany na wiosnę.

Najnowsze dzieło studia Nomad Games umożliwi graczom potyczkę w trybie do 4 osób z 8 grywalnymi postaciami (podzielonymi na lojalistów i zdrajców) do wyboru oraz kierowanie jedną z 18 kosmicznych dywizji Marines. Planszę będzie stanowiła cała galatyka a tłem historczym zostanie 31 Millennium, czyli okres, w którym miała miejsce tytułowa Herezja Horusa. Przedsmak zabawy poczuć możecie oglądając poniższy, oficjalny trailer:

Na koniec warto zaznaczyć, że Talisman: The Horus Heresy nie jest pierwszym wspólnym „romansem” uniwersum Warhammera i mechaniki rodem z Magii i Miecza. Zainteresowanych odsysłam do Relic: Tajemnicy Sektora Antian, czyli pierwszej planszówki łączącej w sobie wspomniane wyżej elementy.

Ciężko w kilku zdaniach opisać fenomen Magii i Miecza. Pomimo braku odpowiedniego balansu oraz problemu dużej losowości wynikającej z rzucania kostką gra szybko zdobyła rzeszę oddanych fanów i obecnie cieszy się (nie tylko w kręgach miłośników planszówek) statusem kultowej (jednym z argumentów potwierdzających ową kultowość są kwoty, na jakie opiewają transakcje na Allegro, których przedmiot stanowią najstarsze edycje gry). Trudno wyrokować, co konkretnie powoduje podświadomą chęć powrotu do tego świata – prostota rozgrywki, atmosfera średniowiecznej misji wielkiego herosa czy też spora interakcja pomiędzy uczestnikami. Odpowiedź jest zapewne dla każdego inna, co jest kolejnym dowodem na to, że (parafrazując klasyka) Magia i Miecz wielką grą była (i wciąż jest). Obecnie w Polsce nabyć można Talisman: Magię i Miecz (stanowiącą 4 z kolei edycję gry), w której prócz zmiany szaty graficznej wprowadzono kilka drobnych zmian, między innymi żetony losu pozwalające na powtórzenie rzutu kością.

Oficjalna strona Talisman: The Horus Heresy