Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2016, 18:17

Scalebound – premiera przesunięta na 2017 rok

Japońskie studio PlatinumGames ogłosiło właśnie, że zdecydowało się na przesunięcie premiery gry Scalebound na 2017 rok. Tytuł, będący RPG akcji tworzonym wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One, według początkowych zamierzeń miał ukazać się w grudniu tego roku.

Tytuł ukaże się jedynie na konsoli Xbox One

Na oficjalnej stronie japońskiego studia PlatinumGames pojawiły się nowe informacje dotyczące gry Scalebound, a więc widowiskowego RPG akcji przeznaczonego na konsolę Xbox One, który zapowiedziany został na targach E3 w 2014 roku. W oficjalnym oświadczeniu deweloperzy ogłosili, że zdecydowali się przesunąć datę premiery produkcji, która początkowo wyznaczona była na grudzień tego roku. Według nowych planów tytuł pojawi się w sklepach dopiero w 2017 roku. Japończycy tłumaczą ten ruch chęcią dalszego dopracowania i dopieszczenia wszystkich elementów rozgrywki. Gwarantują przy tym, że prace nad grą postępują bez większych przeszkód, a Scalebound pozostaje jednym z najambitniejszych i najważniejszych projektów w katalogu PlatinumGames. Autorzy zapewniają również, że kolejne informacje i materiały z gry powinny ujrzeć światło dzienne w najbliższych miesiącach.

Przypomnijmy, że Scalebound przeniesie graczy do świata łączącego w sobie elementy fantasy oraz science-fiction. Podczas zabawy wcielimy się wojowników, którzy walczą z gigantycznych rozmiarów bestiami, wykorzystując w tym celu nadnaturalne zdolności i futurystyczną broń. W trakcie potyczek towarzyszyć będzie nam smok, z którym mamy budować więź opartą na wzajemnym zaufaniu. Poza trybem dla pojedynczego gracza twórcy przewidują również czteroosobowe rozgrywki wieloosobowe.

Warto dodać, że w najbliższych kilkunastu miesiącach PlatinumGames będzie wyjątkowo zajęte. Deweloper pracuje bowiem jednocześnie nad kilkoma tytułami, które mają ukazać się w tym i przyszłym roku. Poza Scalebound Japończycy przygotowują drugą odsłonę cyklu Nier (Nier: Automata), pomagają przy produkcji Star Fox Zero na Wii U i przygotowują nową grę na licencji Wojowniczych Żółwi Ninja. Być może w zanadrzu mają jeszcze także jakieś niespodzianki, takie jak np. Bayonetta 3.

  1. Oficjalna strona studia PlatinumGames