Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2016, 18:17

autor: Ender

Scalebound – premiera przesunięta na 2017 rok

Japońskie studio PlatinumGames ogłosiło właśnie, że zdecydowało się na przesunięcie premiery gry Scalebound na 2017 rok. Tytuł, będący RPG akcji tworzonym wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One, według początkowych zamierzeń miał ukazać się w grudniu tego roku.

Tytuł ukaże się jedynie na konsoli Xbox One - Scalebound – premiera przesunięta na 2017 roku - wiadomość - 2016-01-04
Tytuł ukaże się jedynie na konsoli Xbox One

Na oficjalnej stronie japońskiego studia PlatinumGames pojawiły się nowe informacje dotyczące gry Scalebound, a więc widowiskowego RPG akcji przeznaczonego na konsolę Xbox One, który zapowiedziany został na targach E3 w 2014 roku. W oficjalnym oświadczeniu deweloperzy ogłosili, że zdecydowali się przesunąć datę premiery produkcji, która początkowo wyznaczona była na grudzień tego roku. Według nowych planów tytuł pojawi się w sklepach dopiero w 2017 roku. Japończycy tłumaczą ten ruch chęcią dalszego dopracowania i dopieszczenia wszystkich elementów rozgrywki. Gwarantują przy tym, że prace nad grą postępują bez większych przeszkód, a Scalebound pozostaje jednym z najambitniejszych i najważniejszych projektów w katalogu PlatinumGames. Autorzy zapewniają również, że kolejne informacje i materiały z gry powinny ujrzeć światło dzienne w najbliższych miesiącach.

Przypomnijmy, że Scalebound przeniesie graczy do świata łączącego w sobie elementy fantasy oraz science-fiction. Podczas zabawy wcielimy się wojowników, którzy walczą z gigantycznych rozmiarów bestiami, wykorzystując w tym celu nadnaturalne zdolności i futurystyczną broń. W trakcie potyczek towarzyszyć będzie nam smok, z którym mamy budować więź opartą na wzajemnym zaufaniu. Poza trybem dla pojedynczego gracza twórcy przewidują również czteroosobowe rozgrywki wieloosobowe.

Warto dodać, że w najbliższych kilkunastu miesiącach PlatinumGames będzie wyjątkowo zajęte. Deweloper pracuje bowiem jednocześnie nad kilkoma tytułami, które mają ukazać się w tym i przyszłym roku. Poza Scalebound Japończycy przygotowują drugą odsłonę cyklu Nier (Nier: Automata), pomagają przy produkcji Star Fox Zero na Wii U i przygotowują nową grę na licencji Wojowniczych Żółwi Ninja. Być może w zanadrzu mają jeszcze także jakieś niespodzianki, takie jak np. Bayonetta 3.

  1. Oficjalna strona studia PlatinumGames
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Scalebound

Scalebound