Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2015, 15:32

autor: Renox

Scalebound, Crackdown 3 oraz Quantum Break trafią także na PC?

Wygląda na to, że Scalebound, Crackdown 3 oraz Quantum Break – tytuły ekskluzywnie tworzone z myślą o konsoli Xbox One – być może trafią kiedyś także na komputery osobiste. Przedstawiciel firmy Microsoft, Phil Spencer, przyznał podczas jednego z wywiadów, że nie można wykluczyć takiej możliwości.

Phil Spencer nie wyklucza możliwości, aby Scalebound, Crackdown 3 oraz Quantum Break pojawiły się także na pecetach. - Scalebound, Crackdown 3 oraz Quantum Break trafią także na PC? - wiadomość - 2015-08-13
Phil Spencer nie wyklucza możliwości, aby Scalebound, Crackdown 3 oraz Quantum Break pojawiły się także na pecetach.

Zarówno Scalebound, Crackdown 3, jak i Quantum Break to ekskluzywne produkcje, które w tym momencie tworzone są wyłącznie z myślą o konsoli Xbox One. Niewykluczone jednak, że w przyszłości każdy ze wspomnianych tytułów będą mogli sprawdzić także posiadacze komputerów PC. Phil Spencer, odpowiedzialny za dział Xbox w Microsofcie, przyznał podczas wywiadu z serwisem PCGamer, że takiego scenariusza wykluczyć nie można.

Przedstawiciel giganta z Redmond stwierdził, że prace nad wszystkimi trzema wymienionymi produkcjami ruszyły, zanim ktokolwiek tak naprawdę zdecydował się skierować rozwój Xboksa i niektórych aspektów Windowsa 10 w tym samym kierunku. Spencer uważa, że proszenie zespołów deweloperskich, aby uwzględniły teraz jeszcze jedną platformę sprzętową, nie jest dobrym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że Scalebound, Crackdown 3 oraz Quantum Break nigdy nie trafią na rynek w wersji PC. Taka opcja być może zaświeci kiedyś w głowach ich twórców, chociaż w tym momencie autorzy są bardzo skupieni na odpowiednim sfinalizowaniu prac, które ruszyły już jakiś czas temu.

Co więcej, rozmówca dodał, że nie każda seria gier jest w stanie dobrze działać na wszystkich dostępnych platformach. Z tego też względu niektóre produkcje są dostępne albo na PC, albo na konsolach Xbox One. Spencer stwierdził także, że co prawda Microsoft powoli, acz rozmyślnie inwestuje teraz w swoje, nazwijmy to, „pecetowe portfolio” (na którym to właściwie skupia się podlinkowany wcześniej wywiad), to na razie jest jeszcze za wcześnie, aby ujawniać wszystkie szczegóły w tym temacie.