Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2015, 15:41

autor: Góral

Elex - RPG twórców serii Gothic na nowych screenach

Studio Piranha Bytes pochwaliło się kilkoma nowymi screenami z nadchodzącej gry RPG Elex. Premiera produkcji na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC planowana jest na koniec 2016 roku.

Na początku lipca bieżącego roku oficjalnej zapowiedzi doczekała się gra Elex – nowa produkcja tworzona prze studio Piranha Bytes (seria Gothic). Kilka dni temu na naszych łamach mogliście przeczytać zapowiedź rzeczonego projektu, a dziś mamy dla Was kilka screenów. Część z nich prezentujemy poniżej, a więcej (i w lepszej jakości) znajdziecie w naszej galerii. Przypominam, że Elex nie będzie kolejną produkcją RPG osadzoną w średniowiecznych klimatach. Tym razem ma to być tytuł science fantasy, którego akcja rozegra się na planecie Magalan, gdzie dawno temu doszło do ogromnej katastrofy. Meteoryt uderzył w powierzchnię globu i doprowadził wysoko rozwiniętych mieszkańców do upadku. Gracze trafią do tego świata i wezmą udział w kolejnej przygodzie, której przejście ma nam zająć około 70 godzin.

Elex – niektórzy mieszkańcy planety mają dostęp do zaawansowanej technologii. - Elex - RPG twórców serii Gothic na nowych screenach - wiadomość - 2015-08-13
Elex – niektórzy mieszkańcy planety mają dostęp do zaawansowanej technologii.
Elex w skrócie:
  • Gatunek: science fantasy RPG
  • Deweloper: Piranha Bytes
  • Wydawca: Nordic Games
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 2016 rok

Elex ma być sandboksem. Według deweloperów, po wielkim świecie będziemy przemieszczać się bez konieczności oglądania ekranów ładowania. Podczas podróży wykorzystamy widoczny na powyższej grafice plecak odrzutowy, który umożliwi nam dostawanie się do niedostępnych normalnie lokacji.

Z innych ciekawostek warto wspomnieć chociażby o czterech frakcjach zamieszkujących Magalan. Gracze będą mogli przyłączyć się do żyjących w zgodzie z naturą Berserkerów, Kleryków, którzy są przeciwni używania mocy tytułowego Elex (pierwiastek dający dostęp do magicznych zdolności), Banitów czy też Albów (przeciwieństwo Kleryków).

Produkcja ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC pod koniec 2016 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach