Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2015, 16:52

autor: Renox

Dying Light sprzedał się w 5 mln sztuk. Dying Light 2 zbyt ambitne dla konsol obecnej generacji?

Firma Techland intensywnie sprawdza wszystkie pomysły, które można byłoby wcielić w życie przy okazji oficjalnie niezapowiedzianego jeszcze Dying Light 2. Tymon Smektała, producent pierwszego Dying Light, przyznał podczas jednego z wywiadów, że deweloperzy muszą sprawdzić, czy technologia zapewniana przez konsole obecnej generacji podoła wszystkim testowanym koncepcjom.

Dying Light znalazło 5 milionów odbiorców. - Dying Light 2 zbyt ambitne dla konsol obecnej generacji? - wiadomość - 2015-08-13
Dying Light znalazło 5 milionów odbiorców.

Wydane w styczniu tego roku Dying Light okazało się niemałym sukcesem. Gra zebrała całkiem dobre opinie w serwisach branżowych, interesując odbiorców na tyle, że ci – zgodnie z najnowszymi informacjami – zakupili łącznie 5 milionów egzemplarzy tego tytułu. W obliczu tak bardzo popularnej jedynki czas na moment pochylić się nad jej potencjalną kontynuacją. I jest ku temu dobra okazja, ponieważ Tymon Smektała z firmy Techland ujawnił kilka interesujących faktów na temat niezapowiedzianego jeszcze Dying Light 2.

Producent przyznał w rozmowie z serwisem VideoGamer, że studio intensywnie testuje już wszystkie pomysły, które można byłoby wcielić w życie przy okazji tworzenia omawianej produkcji. Polak ujawnił, że deweloperzy mają już dosyć klarowną myśl przewodnią, chociaż muszą jeszcze poddać każdy pojedynczy pomysł stosownej weryfikacji. Co jednak ciekawsze, wygląda na to, że część druga może okazać się zbyt ambitna dla obecnej generacji konsol. Smektała zdradził we wspomnianej rozmowie, że istotnym jest, aby przekonać się, czy wszystkie te idee są wykonalne przy wykorzystaniu technologii oferowanej przez Xbox One oraz PlayStation 4.

Trudno na razie przypuszczać, jak ambitne pomysły zrodziły się w głowach twórców jedynki. Szczegóły poznamy z całą pewnością niebawem, chociaż perspektywa tego, że ósma generacja sprzętu Sony i Microsoftu może okazać się niewystarczająca, zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Tymczasem polecamy Waszej uwadze tekst związany ze szczegółami odnośnie pierwszego dużego dodatku do Dying Light – DLC pod tytułem The Following.