Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2015, 14:50

autor: Pirlond

Elex oficjalnie zapowiedziane. To nowy projekt twórców Gothica

Odliczanie na stronie tajemniczego projektu Elex dobiegło końca i Nordic Games odsłoniło wszystkie karty. Okazuje się, że nad grą rzeczywiście pracuje studio Piranha Bytes (a nie, jak spekulowano, Vigil Games). Premiera zaplanowana jest przełom 2016 i 2017 roku, kiedy to produkcja ukazać ma się na PC oraz konsolach XONE i PS4.

Za powstanie Elex odpowiadać będzie studio Piranha Bytes. - Elex oficjalnie zapowiedziane. To jednak nowy projekt twórców Gothica - wiadomość - 2015-07-02
Za powstanie Elex odpowiadać będzie studio Piranha Bytes.

Elex będzie pierwszym owocem współpracy Piranha Bytes oraz Nordic Games. Na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że gra przygotowywana jest z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, zaś jej premiera jest wstępnie zaplanowana na przełom 2016 i 2017 roku. Produkcja będzie RPG-iem z akcją osadzoną w fikcyjnym świecie, który twórcy określają jako „postapokaliptyczne uniwersum science fantasy”. To zaś oznacza, że najprawdopodobniej możemy spodziewać się zaawansowanych technologii z elementami magicznymi. Reinhard Pollice, który w Nordic Games pełni funkcję dyrektora odpowiedzialnego za zarządzanie kwestiami biznesowymi i produkcyjnymi podkreśla, że tytuł charakteryzować ma się mrocznym klimatem.

Świat gry będzie można swobodnie eksplorować, zaś podróżowanie pomiędzy poszczególnymi lokacjami ponoć nie będzie przerywane ekranami ładowania. W trakcie zabawy gracze natkną się na wielu bohaterów niezależnych, nie zabraknie również „zmutowanych potworów” do ubicia. Deweloperzy obiecują także, że w produkcji znajdą się fragmenty, w których będzie można podjąć decyzje wpływające na dalszy przebieg fabuły. Czyli gatunkowy standard.

Więcej szczegółów związanych z projektem ma zostać ujawnionych w sierpniu, kiedy to Elex zostanie zaprezentowane na tegorocznych targach gamescom. Te odbędą się w dniach 5-9 sierpnia w niemieckiej Kolonii.

Piranha Bytes jest niemieckim studiem założonym w październiku 1997 roku przez Aleksa Brueggemanna, Michaela Hoge’a, Stefana Nyula i Toma Putzkiego. Zespół znany jest przede wszystkim z trzech części zapoczątkowanej w 2001 roku serii Gothic (za czwartą odpowiedzialna była inna firma). Ekipa ma na swoim koncie również trzy odsłony cyklu Risen.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Elex

Elex