Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2015, 14:50

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Elex oficjalnie zapowiedziane. To nowy projekt twórców Gothica

Odliczanie na stronie tajemniczego projektu Elex dobiegło końca i Nordic Games odsłoniło wszystkie karty. Okazuje się, że nad grą rzeczywiście pracuje studio Piranha Bytes (a nie, jak spekulowano, Vigil Games). Premiera zaplanowana jest przełom 2016 i 2017 roku, kiedy to produkcja ukazać ma się na PC oraz konsolach XONE i PS4.

Za powstanie Elex odpowiadać będzie studio Piranha Bytes. - Elex oficjalnie zapowiedziane. To jednak nowy projekt twórców Gothica - wiadomość - 2015-07-02
Za powstanie Elex odpowiadać będzie studio Piranha Bytes.

Elex będzie pierwszym owocem współpracy Piranha Bytes oraz Nordic Games. Na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że gra przygotowywana jest z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, zaś jej premiera jest wstępnie zaplanowana na przełom 2016 i 2017 roku. Produkcja będzie RPG-iem z akcją osadzoną w fikcyjnym świecie, który twórcy określają jako „postapokaliptyczne uniwersum science fantasy”. To zaś oznacza, że najprawdopodobniej możemy spodziewać się zaawansowanych technologii z elementami magicznymi. Reinhard Pollice, który w Nordic Games pełni funkcję dyrektora odpowiedzialnego za zarządzanie kwestiami biznesowymi i produkcyjnymi podkreśla, że tytuł charakteryzować ma się mrocznym klimatem.

Świat gry będzie można swobodnie eksplorować, zaś podróżowanie pomiędzy poszczególnymi lokacjami ponoć nie będzie przerywane ekranami ładowania. W trakcie zabawy gracze natkną się na wielu bohaterów niezależnych, nie zabraknie również „zmutowanych potworów” do ubicia. Deweloperzy obiecują także, że w produkcji znajdą się fragmenty, w których będzie można podjąć decyzje wpływające na dalszy przebieg fabuły. Czyli gatunkowy standard.

Więcej szczegółów związanych z projektem ma zostać ujawnionych w sierpniu, kiedy to Elex zostanie zaprezentowane na tegorocznych targach gamescom. Te odbędą się w dniach 5-9 sierpnia w niemieckiej Kolonii.

Piranha Bytes jest niemieckim studiem założonym w październiku 1997 roku przez Aleksa Brueggemanna, Michaela Hoge’a, Stefana Nyula i Toma Putzkiego. Zespół znany jest przede wszystkim z trzech części zapoczątkowanej w 2001 roku serii Gothic (za czwartą odpowiedzialna była inna firma). Ekipa ma na swoim koncie również trzy odsłony cyklu Risen.