Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Crackdown 3 (XONE)

Crackdown 3

Trzecia odsłona popularnego cyklu futurystycznych, sandboksowych gier akcji i jednocześnie restart marki na konsolach ósmej generacji. Za powstanie gry odpowiada studio Reagent Games, pod przewodnictwem oryginalnego twórcy serii, Davida Jonesa.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Crackdown 3 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier akcji. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, które ukazały się wyłącznie na konsolach Xbox 360, gra trafiła na wiele platform, na których liście pojawia się XONE i PC. Jej stworzeniem zajęło się studio Reagent Games, a na czele zespołu deweloperskiego stanął David Jones — twórca pierwszego Crackdowna.

Fabuła

Akcja Crackdown 3 rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach z Crackdown 2. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach cyklu, wcielamy się w rolę stróża prawa pracującego dla tak zwanej Agencji. Protagonista pełni służbę na terenie New Providence – futurystycznej metropolii trzymanej w uścisku przez władców przestępczego podziemia. Kryminaliści działają pod przykrywką wielkiej korporacji zwanej TerraNova Worldwide, knując kolejny spisek.

Kiedy miasto zostaje zaatakowane przez nieznanych wrogów, a jego ulice stają się teatrem działań wojennych, Agencji nie pozostaje nic innego, jak wytoczyć najcięższe działa i wprowadzić do akcji wyżej wspomnianego bohatera. Zadaniem, jakie zostaje przed nim postawione, jest nie tylko zaprowadzenie porządku, lecz także całkowite unicestwienie zagrożenia.

Warto nadmienić, że tym razem historia nie schodzi na dalszy plan, a poszczególni oponenci komunikują się z bohaterem, żywo reagując na jego zaczepki.

Mechanika

Rozgrywka w Crackdown 3 na platformie XONE i PC nie odbiega znacząco od schematu, do jakiego przyzwyczaiły nas poprzednie gry z serii. Do naszej dyspozycji oddano w pełni otwarty świat, po którym możemy swobodnie się poruszać, wykonując zróżnicowane zadania, walcząc z przeciwnikami i szukając rozsianych po całej metropolii „znajdziek”. Protagonista nie tylko doskonale radzi sobie ze wspinaczką po miejskiej zabudowie, lecz także potrafi daleko skakać — dzięki temu pokonywanie dużych odległości dzielących dachy wieżowców nie stanowi dla niego większego problemu.

Sednem zabawy jest walka z przestępcami. Naszym nadrzędnym celem jest pokonanie szefów kryminalnego światka, aczkolwiek najpierw musimy zmierzyć się z całymi legionami świetnie wyszkolonych i dobrze wyposażonych żołnierzy. Ich unicestwianie, wespół z destrukcją należących do kryminalistów placówek, ładuje wskaźnik tak zwanej „nienawiści” — po jego napełnieniu prowadzony przez nas heros staje oko w oko z potężnym bossem. Stawienie mu czoła wymaga nie tylko wykorzystania odpowiedniego arsenału, lecz także opracowania i zastosowania skutecznej taktyki.

Na szczęście bohater nie jest bezbronny — do jego dyspozycji oddano całą gamę przeróżnych broni i gadżetów, będących w stanie powalić każdego wroga. Dodatkowo, w miarę postępów osiąganych w trakcie rozgrywki, bohater rozwija swoje zdolności, robiąc użytek z supersiły, czy choćby niesamowitej szybkości — w grę wchodzą zatem takie atrakcje, jak możliwość rzucania samochodami, czy ścigania się z pojazdami na piechotę.

Tryby gry

Fabularną kampanię możemy ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki znajomych. Ponadto, w Crackdown 3 pojawia się oparty na rywalizacji tryb multiplayer, korzystający z sieciowej infrastruktury Microsoftu oraz dedykowanych serwerów, w którym może się zmierzyć maksymalnie dziesięciu graczy.

Kwestie techniczne

Crackdown 3 na platformie XONE i PC wykorzystuje dodatkową, pochodzącą z tak zwanej „chmury” moc obliczeniową, dzięki czemu możliwe stało się zaimplementowanie niezwykle zaawansowanego systemu zniszczeń, pozwalającego na obrócenie w perzynę całego miasta. Gracze dysponujący odpowiednią siłą ognia mogą nie tylko dziurawić ściany i sufity, lecz także burzyć całe budynki, łącznie ze znajdującymi się w centrum miasta drapaczami chmur. Wysokiej jakości oprawie graficznej, pociągniętej komiksową kreską, towarzyszy zaawansowany silnik fizyczny, dzięki któremu budynki ulegają destrukcji w szalenie efektowny sposób, przy jednoczesnym poszanowaniu praw fizyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 378 głosów czytelników.

Gry podobne do Crackdown 3

Wymagania wiekowe Crackdown 3

12+

Wymagania sprzętowe Crackdown 3

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza, Windows 10 64-bit

X018 - data premiery Crackdown 3, kolejne gry w Xbox Game Pass i nowa postać w Kingdom Hearts 3
X018 - data premiery Crackdown 3, kolejne gry w Xbox Game Pass i nowa postać w Kingdom Hearts 3

wiadomość11 listopada 2018

Na X018 Microsoft poinformował o przyśpieszeniu premiery gry Crackdown 3, a także ogłosił 16 nowych tytułów, które niebawem będą dostępne w usłudze Xbox Game Pass. Ujawniono również kolejną postać w Kingdom Hearts 3 - Kubusia Puchatka.

Crackdown 3 – ujawniono wymagania sprzętowe wersji PC
Crackdown 3 – ujawniono wymagania sprzętowe wersji PC

wiadomość8 listopada 2018

Firma Microsoft zamieściła wymagania sprzętowe pecetowego wydania gry Crackdown 3. Produkcja studia Sumo Digital z pewnością nie zmusi Was do zakupu nowego komputera.

Pełen akcji zwiastun Crackdown 3 i dokładna data premiery
Pełen akcji zwiastun Crackdown 3 i dokładna data premiery

wiadomość10 czerwca 2018

Firma Microsoft opublikowała nowy zwiastun Crackdown 3, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu sandboksów akcji. Tytuł zadebiutuje 22 lutego 2019 roku.

Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści
Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści

wiadomość8 czerwca 2018

Dziś piszemy o nowej marce firmy Bohemia Interactive, patchu 1.1 i kolejnym darmowym DLC do Pillars of Eternity II oraz o potwierdzeniu opóźnienia Crackdown 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowości w Battlefront II, wymagania Battlefielda V i inne wieści
Nowości w Battlefront II, wymagania Battlefielda V i inne wieści

wiadomość7 czerwca 2018

Dziś piszemy o ciągu dalszym sezonu z Hanem Solo w Star Wars: Battlefront II, zapowiedzi tegorocznej edycji The Game Awards, opóźnieniu Crackdown 3 oraz nieaktualnych wymaganiach sprzętowych Battlefielda V. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

XONE
PC