Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2018, 15:00

autor: AlexB

Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści

Dziś piszemy o nowej marce firmy Bohemia Interactive, patchu 1.1 i kolejnym darmowym DLC do Pillars of Eternity II oraz o potwierdzeniu opóźnienia Crackdown 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowe IP Bohemia Interactive

Co szykuje Bohemia Interactive? / Źródło: Twitter - Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści - wiadomość - 2018-06-09
Co szykuje Bohemia Interactive? / Źródło: Twitter

Czeskie studio Bohemia Interactive, znane między innymi z DayZ oraz serii ArmA, zapowiedziało zupełnie nowe IP. Jego teaser pojawił się na oficjalnym koncie twitterowym deweloperów. Jest on w postaci zdjęcia, na którym znajdują się nóż, pistolet, czasomierz oraz gazeta głosząca na pierwszej stronie, że na Europę spadła bomba atomowa. To w połączeniu z tagiem #WhatIfHumanityFalls pozwala podejrzewać, że produkcja będzie utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. Zgodnie z napisem widocznym na fotografii, tytuł zostanie w pełni zaprezentowany podczas zorganizowanego przy okazji tegorocznych targów E3 streamu Inside Xbox, który odbędzie się 11 czerwca. Nie jest to rzecz jasna przypadkowe. Jak zdradził Petr Kolář, główny projektant w studiu Bohemia Interactive, nowe IP będzie ekskluzywne dla konsoli Xbox One (choć znając politykę Microsoftu możemy podejrzewać, że prędzej czy później pojawi się on również na PC). Dodał on jeszcze, że gra będzie działała na silniku Unreal. Lecz jako się rzekło, kolejne szczegóły poznamy dopiero za kilka dni.

Patch i darmowe DLC do Pillars of Eternity II

Porządna broda to podstawa. - Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści - wiadomość - 2018-06-09
Porządna broda to podstawa.

Wczoraj w Pillars of Eternity II: Deadfire, czyli bardzo ciepło przyjętej kontynuacji popularnego RPG-a od studia Obsidian, pojawił się nowy patch, sygnowany numerem 1.1.0. Wprowadził on szereg przydatnych nowości, takich jak legenda mapy świata, dodatkowe opcje graficzne czy możliwość zmiany wyglądu bohatera dzięki specjalnemu przyciskowi w menu ekwipunku, oraz naprawił mnóstwo mniejszych i większych błędów (pełen patchlog dostępny tutaj). To jednak nie wszystko. Wraz z premierą aktualizacji w ręce graczy oddano zupełnie za darmo DLC The Beard & Hair Pack, które, jak nietrudno się domyślić, wprowadza do gry nowe brody i fryzury. Więcej informacji na jego temat możecie znaleźć tutaj.

Opóźnienie Crackdown 3 potwierdzone

Wczoraj pisaliśmy o informacji podanej przez serwis Kotaku, że premiera Crackdown 3, czyli kolejnej odsłony popularnej w niektórych kręgach serii sandboksów akcji, została po raz kolejny przesunięta, tym razem na 2019 rok. Nic nie zostało jednak oficjalnie potwierdzone, zatem spekulowaliśmy, że jakiekolwiek ogłoszenie ze strony twórców pojawi się dopiero podczas E3. Jak się okazało, nie musieliśmy czekać aż do konferencji Microsoftu. Gigant z Redmond wydał wczoraj formalne oświadczenie (via Windows Central), że Crackdown 3 ukaże się w lutym 2019 roku. Podczas zbliżających się targów E3 natomiast zaprezentowana zostanie kolejna porcja szczegółów na temat tego tytułu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: