Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Hero-U: Rogue to Redemption (PC)

Hero-U: Rogue to Redemption

Osadzona w klimacie fantasy hybryda gatunkowa, łącząca elementy klasycznej przygodówki oraz gry RPG. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne studio Brawsonme oraz małżeństwo Lori Ann i Corey Cole, znane z cenionej serii Quest for Glory.

RPG | fantasy | widok izometryczny | elementy przygodowe | crowdfunding | indie

Okładka Hero-U: Rogue to Redemption (PC)

data premiery gry:

10lip2018

PC

9lut2021

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hero-U to osadzona w klimatach fantasy hybryda gatunkowa łącząca elementy przygodówki i gry RPG. Jest to projekt Lori Ann Cole oraz Corey Cole, czyli małżeństwa, które stworzyło wspaniałą serię Quest for Glory. W pracach brało też udział studio Brawsome, która ma na koncie produkcje takie jak Jolly Rover czy MacGuffin's Curse.

Wcielamy się w młodego kieszonkowca imieniem Shawn O’Conner, który zostaje przyłapany na gorącym uczynku podczas kradzieży, mającej być jego inicjacją do gildii złodziei. Chcąc uniknąć więzienia zgadza się on udać do szkoły specjalizującej się w resocjalizacji młodych przestępców. Niestety, wielu ze znajdujących się w tej instytucji uczniów oraz nauczycieli postanawia zamienić życie bohatera w prawdziwe piekło. Co gorsza, w lochach zlokalizowanych pod szkołą wydaje się czaić pradawne zło. Naszym zadaniem będzie więc nie tylko zaliczenie wszystkich egzaminów, ale również przeżycie do końca semestru.

Hero-U łączy typowo przygodówkowe przeszukiwanie lokacji, gromadzenie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek z taktycznym, turowym systemem walki oraz mechaniką rozwoju bohatera. Świat gry zamieszkują nie tylko czekające na zgładzenie potwory, ale również wiele ciekawych postaci posiadających własne przekonania oraz ambicje. Relacje z nimi kształtujemy samodzielnie za pomocą rozbudowanych opcji dialogowych. Nieraz będziemy musieli dokonywać ciężkich wyborów pomiędzy eksploracją, nauką oraz pielęgnowaniem przyjaźni z innymi postaciami, gdyż czasu nie starczy na wszystko.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,7 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Wymagania wiekowe Hero-U: Rogue to Redemption

12+

Wymagania sprzętowe Hero-U: Rogue to Redemption

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
Sukces Kickstartera Hero-U: Rogue to Redemption - nowa gra twórców Quest for Glory zadebiutuje w przyszłym roku
Sukces Kickstartera Hero-U: Rogue to Redemption - nowa gra twórców Quest for Glory zadebiutuje w przyszłym roku

wiadomość21 listopada 2012

Fani marki Quest for Glory mają powody do zadowolenia. Twórcom cyklu udało się zgromadzić na Kickstarterze środki potrzebne do wyprodukowania duchowego spadkobiercy serii, czyli gry Hero-U: Rogue to Redemption.

Twórcy serii Quest for Glory powracają z przygodówką Hero-U
Twórcy serii Quest for Glory powracają z przygodówką Hero-U

wiadomość19 września 2012

Kolejne legendy branży pecetowej szykują się do powrotu za pomocą Kickstatera. Twórcy serii Quest for Glory, czyli Lori i Corey Cole, zapowiedzieli przygodówkę Hero-U.

PC
Switch