Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2012, 11:06

Twórcy serii Quest for Glory powracają z przygodówką Hero-U

Kolejne legendy branży pecetowej szykują się do powrotu za pomocą Kickstatera. Twórcy serii Quest for Glory, czyli Lori i Corey Cole, zapowiedzieli przygodówkę Hero-U.

Twórcy serii Quest for Glory powracają z przygodówką Hero-U - ilustracja #1
Quest for Glory IV: Shadows of Darkness

Kickstarter umożliwił już sfinansowanie powrotów wielu legend rynku pecetowego. Do długiej listy sukcesów na tym serwisie już wkrótce dołączyć może projekt autorstwa Lori Ann Cole oraz Corey Cole, czyli małżeństwa, które stworzyło wspaniałą serię Quest for Glory. Duet ten pracuje obecnie nad duchowym spadkobiercą tego cyklu, zatytułowanym Hero-U. Zbiórka na realizację gry ruszy 19 października tego roku.

Podobnie jak Quest for Glory, Hero-U ma być osadzoną w realiach fantasy mieszanką przygodówki oraz gry RPG. Wcielimy się w młodego kieszonkowca, który zostaje przyłapany na gorącym uczynku podczas kradzieży, mającej być jego inicjacją do gildii złodziei. Chcąc uniknąć więzienia zgadza się on udać do szkoły specjalizującej się w resocjalizacji młodych przestępców. Niestety, wielu ze znajdujących się w tej instytucji uczniów oraz nauczycieli postanawia zamienić życie bohatera w prawdziwe piekło. Co gorsza, w lochach zlokalizowanych pod szkołą wydaje się czaić pradawne zło. Naszym zadaniem będzie więc nie tylko zaliczenie wszystkich egzaminów, ale również przeżycie do końca semestru.

Twórcy serii Quest for Glory powracają z przygodówką Hero-U - ilustracja #2
Quest for Glory V: Dragon Fire

Hero-U połączy typowo przygodówkowe przeszukiwanie lokacji, gromadzenie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek z taktycznym, turowym systemem walki oraz mechaniką rozwoju bohatera. Świat gry zamieszkiwać ma wiele ciekawych postaci posiadających własne przekonania oraz ambicje. Relacje z nimi ukształtujemy samodzielnie za pomocą rozbudowanych opcji dialogowych. Nieraz będziemy musieli dokonywać ciężkich wyborów pomiędzy eksploracją, nauką oraz pielęgnowaniem przyjaźni z innymi postaciami, gdyż czasu nie starczy na wszystko. Autorzy obiecują logiczne łamigłówki, które stanowić mają integralną część historii.

Warto na koniec dodać, że do prac nad Hero-U małżeństwo Cole’ów zaangażowało studio Brawsome, która ma koncie Jolly Rover oraz grę logiczną MacGuffin's Curse.

Twórcy serii Quest for Glory powracają z przygodówką Hero-U - ilustracja #3 Lori Ann Cole oraz Corey Cole to jedne z ostatnich legend studia Sierra, na powrót których czekają fani. Wcześniej za pośrednictwem Kickstartera środki na produkcję nowych przygodówkowych projektów zgromadzili - Jane Jensen (autorka serii Gabriel Knight), Scott Murphy i Mark Crowe (ojcowie marki Space Quest) oraz Al Lowe (twórca cyklu Leisure Suit Larry).

Mniej spektakularny comeback zaliczyła znana z serii King’s Quest Roberta Williams, która pomaga w rozwijaniu facebookowego Odd Manor. Tym samym jedynym wielkim nieobecnym ze starej gwardii Sierry pozostał Jim Walls, czyli twórca trzech pierwszych odsłon Police Quest.