Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2012, 11:00

autor: Góral

Zapowiedziano Darkfall: Unholy Wars – sequel gry MMO z 2009 roku

Studio Aventurine zapowiedziało kontynuację udanej gry MMO Darkfall. Sequel, o podtytule Unholy Wars, ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC. Będzie większy, ładniejszy i zaoferuje nowy system rozwoju postaci, nazwany „Role and School”.

W lutym 2009 roku na rynku ukazała się gra MMORPG Darkfall. Produkcja nie przebiła się do świadomości graczy na całym świecie, ale okazała się solidnym tytułem, który zdobył wierne grono fanów. Twórcy ze studia Aventurine, zachęceni dobrymi wynikami „jedynki”, zapowiedzieli kontynuację swojego pierwszego dziecka - Darkfall: Unholy Wars.

Zapowiedziano Darkfall: Unholy Wars – sequel gry MMO z 2009 roku - ilustracja #1

Gra w dalszym ciągu będzie przedstawicielem gatunku Massively Multiplayer Online Role-Playing Game. Deweloper postanowił nie wywracać do góry nogami tego, co sprawdziło się poprzednio i dostaniemy raczej standardowe ulepszenia, plus garść nowinek. Jedną z nich będzie system „Role and School”. Umożliwia on skupienie się na jednej drodze rozwoju postaci, np. na magu. Równie dobrze można jednak łączyć ze sobą różne klasy i umiejętności, dzięki czemu nasz wojownik będzie prawdziwym kombajnem, władającym zarówno mieczem, jak i magią.

Powrócą znane tryby zabawy (PvP, starcia klanów, itd.), a oprawa graficzna ulegnie znacznej poprawie. To samo tyczy się warstwy audio i animacji. Zmianie uległ również interfejs gracza, który ma być przyjaźniejszy w obsłudze. Wszystko oczywiście ma na celu przyciągnąć do siebie jak największą liczbę osób. Tytuł rozprowadzany będzie drogą cyfrowej dystrybucji od 20 listopada bieżącego roku tylko na komputerach PC. Nie ujawniono modelu biznesowego, ale pierwsza część bazowała na comiesięcznych opłatach, więc można przypuszczać, że podobnie będzie z Darkfall: Unholy Wars.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.