Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka DarkFall Online (PC)

DarkFall Online PC

Kolejny przedstawiciel coraz popularniejszego gatunku gier MMOcRPG. Fabuła rozgrywa się w klasycznym świecie fantasy, w którym żyją elfy, krasnoludy, smoki i inne podobne stworzenia, a dominującą rolę odgrywa magia i miecz.

RPG | TPP | fantasy | MMO

PC Windows
Okładka DarkFall Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2009

Darkfall to kolejny przedstawiciel coraz popularniejszego gatunku gier MMOcRPG. Jego twórcą jest nieznany dotychczas developer Aventurine. Fabuła rozgrywa się w klasycznym świecie fantasy, w którym żyją elfy, krasnoludy, smoki i inne podobne stworzenia, a dominującą rolę odgrywa magia i miecz. Autorzy tej produkcji położyli główny nacisk na walkę pomiędzy graczami. Czyli mniej gadania i budowania społeczności internetowej, a więcej czystej walki pomiędzy postaciami sterowanymi przez żywych ludzi. Uzasadnieniem dla tej krwawej fabuły są walki rasowe i terytorialne, toczące się pomiędzy sześcioma społecznościami zamieszkującymi krainę gry (Elves, Dwarves, Humans, Mahirim, Orks oraz Alfar). Gracz może dowolnie stworzyć swoją postać, wybrać jej rasę i klasę postaci, (m.in. Paladin, Assasin, Gladiator, Enchanter itp.), a następnie podróżować po całej krainie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak system rozwoju bohatera. Nie możemy tu rozwijać umiejętności podobnie jak w Dark Age of Camelot, tj. cały czas podnosić jeden dowolny wskaźnik np. uniki, czy walka mieczem. Aby nauczyć się czegoś musimy nabyć tą umiejętność od innego gracza lub NPC-ta, a aby ją rozwijać, cały czas z niej korzystać (np. aby rozwinąć umiejętności walki mieczem musimy nim cały czas walczyć). Każdą zdolność można rozwijać w zakresie od 1 do 100. W sumie w grze występuje około 500 umiejętności (skill) oraz 500 czarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Gry podobne do DarkFall Online

Wymagania wiekowe DarkFall Online

12+

Wymagania sprzętowe DarkFall Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP
Serwery Darkfall Online zostaną zamknięte wraz z premierą kontynuacji, czyli Darkfall Unholy Wars
Serwery Darkfall Online zostaną zamknięte wraz z premierą kontynuacji, czyli Darkfall Unholy Wars

wiadomość7 października 2012

Studio Aventurine ogłosiło, że wraz z premierą gry MMORPG Darkfall Unholy Wars zamknięte zostaną serwery poprzedniej części. Gracze nie będą też mogli wykorzystać swoich starych bohaterów i zamiast tego konieczne będzie wykreowanie nowych postaci.

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10
Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10

wiadomość8 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym trialu Darkfalla, nowym rekordzie EVE Online, muzycznym Jam Party, promocjach w Xbox Live Arcade, poziomie piractwa na konsolach przenośnych, a także nowych kontrolerach do Guitar Hero: Warriors of Rock. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Deus Ex 3, LEGO, Natural Selection 2) 4/03/10
Wieści ze świata (Deus Ex 3, LEGO, Natural Selection 2) 4/03/10

wiadomość4 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. nowym MMOcRPG Forsaken World, obrazku zapowiadającym ujawnienie informacji o Deus Ex 3, pecetowej wersji Shattera, przedłużeniu umowy pomiędzy Traveller’s Tales a LEGO, a także nowy zespole deweloperskim Tomonobu Itagakiego. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, F1 2010, Yakuza 3) 25/02/10

wiadomość25 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje o Przebudzeniu i Powrót do Ostagaru w wersji na PS3, kontynuacja The Dishwasher: Dead Samurai, środa w Xbox Live Arcade i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Alan Wake, Tomb Raider, DarkFall Online) 8/02/10
Wieści ze świata (Alan Wake, Tomb Raider, DarkFall Online) 8/02/10

wiadomość8 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe aktualizacje DirectX, Facebokoowy Madden NFL, Osiągnięcia w Alan Wake i inne. Zapraszamy do lektury.