Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2012, 10:20

Serwery Darkfall Online zostaną zamknięte wraz z premierą kontynuacji, czyli Darkfall Unholy Wars

Studio Aventurine ogłosiło, że wraz z premierą gry MMORPG Darkfall Unholy Wars zamknięte zostaną serwery poprzedniej części. Gracze nie będą też mogli wykorzystać swoich starych bohaterów i zamiast tego konieczne będzie wykreowanie nowych postaci.

Serwery Darkfall Online zostaną zamknięte wraz z premierą kontynuacji, czyli Darkfall Unholy Wars  - ilustracja #1

Kilka tygodni temu pisaliśmy o ujawnieniu gry Darkfall Unholy Wars, czyli kontynuacji niszowego, ale jednocześnie bardzo ciekawego MMORPG wydanego w roku 2009. Fani zaczęli się zastanawiać, jaki wpływ pojawienie się drugiej części będzie miało na pierwowzór. Twórcy, czyli ludzie z greckiego studia Aventurine postanowili odpowiedzieć na ty pytanie na oficjalnym blogu.

Okazuje się, że Darkfall Unholy Wars kompletnie zastąpi pierwszą część i tym samym serwery pierwowzoru zostaną zamknięte. Jednocześnie wszystkie istniejące postacie graczy zostaną wykasowane. Twórcy nie mieli w tej kwestii większego wyboru. Początkowo Unholy Wars planowane było jako duża aktualizacja, ale z upływem czasu autorzy wprowadzali coraz więcej nowych rozwiązań i ostateczny rezultat okazał się grą zbyt odmienną od swojej poprzedniczki, aby pochodzące z niej postacie mogły zostać ponownie wykorzystane.

Akcja toczyć się ma w znanej fanom krainie Agon, ale jej kształt nie będzie przypominał tego, do czego przyzwyczaiła nas pierwsza część. Kompletnie przebudowano też większość mechanizmów rozgrywki, wliczając w to opisujące bohaterów statystyki oraz systemy umiejętności i rozwoju postaci. Co więcej, gra znacząco wzmocni możliwości bojowe bohaterów, więc początkujący poszukiwacze przygód z Darkfall Unholy Wars bez większych problemów rozerwaliby weteranów pierwowzoru na strzępy.

Serwery Darkfall Online zostaną zamknięte wraz z premierą kontynuacji, czyli Darkfall Unholy Wars  - ilustracja #2

Co ciekawe, autorzy zamierzają zachować dane starych postaci dla celów pamiątkowych. Możliwe też, że w przyszłości te archiwa zostaną wykorzystane w innych projektach. Warto dodać, że dotychczasowi użytkownicy Darkfall nie będą musieli płacić za Unholy Wars. Zamiast tego otrzymają grę za darmo jeśli tylko zdecydują się na subskrypcję nowej odsłony.

Przypomnijmy na koniec, że Darkfall Unholy Wars trafi do sprzedaży 20 listopada tego roku. W planach jest jedynie wersja pecetowa.

Serwery Darkfall Online zostaną zamknięte wraz z premierą kontynuacji, czyli Darkfall Unholy Wars  - ilustracja #3 Akcja gry rozpocznie się kilkaset lat po wydarzeniach z pierwszej części. Fabuła opowie o tytułowej Bluźnierczej Wojnie, czyli o buncie śmiertelników przeciwko prastarym istotom i demonom, których konflikt zamienił krainę Agon w wielkie pole bitewne.

Darkfall Unholy Wars zaoferuje m.in. masę nowych lokacji, zmodyfikowany system rozwoju postaci oraz gruntownie przerobioną mechanikę walki, która położy większy nacisk na umiejętności samego gracza.